Ako prirodzene dosiahnuť hustejšie vlasy

Posledná úprava 06.04.2023

vypadávanie vlasov je v dnešnej dobe bežnou záležitosťou. Vlasy sú dôležitým prvkom, ktorý vylepšuje náš vzhľad takže niet divu, že plešivejúce alebo riedke vlasy sú problémom, ktorý mnoho ľudí chce vyriešiť čo najskôr.

Jednými z najbežnejších faktorov, ktoré prispievajú k rednutiu vlasov sú:

 • nadmerná fyzická alebo psychická záťaž
 • hormonálna nerovnováha
 • nutričné nedostatky
 • znečistenie ovzdušia
 • alergie
 • používanie nesprávnych vlasových prípravkov
 • nedostatočná starostlivosť o vlasy
 • dedičnosť

Tu je 10 spôsobov ako dosiahnuť husté vlasy prírodnými prostriedkami.

Vajcia

Pravidelné proteínové ošetrenie je pre silnejšie a hustejšie vlasy nevyhnutné. Pre proteínové ošetrenie sú najlepšou ingredienciou vajcia.

 • Použite jedno alebo dve vajcia, podľa toho aké dlhé sú vaše vlasy. Aplikujte vajíčko na mokré vlasy a nechajte ich tak po dobu 30 minút. Umyte si vlasy vlažnou vodou a šampónom. Toto proteínové ošetrenie môžete opakovať každý týždeň raz alebo dvakrát.
 • Ďalšou možnosťou je zmiešať jeden žĺtok, jednu PL ľubovoľného oleja na vlasy a 2 PL vody. Naneste na dlane a vmasírujte do vlasov. Pre hustejšie vlasy aplikujte raz do týždňa.

Olivový olej

Olivový olej obnoví vlasovú štruktúru, zjemní a posilní vlasy.

 • Vmasírujte olej do vlasov a nechajte pôsobiť po dobu 30 až 45 minút. Dôkladne vlasy opláchnite a umyte jemným šampónom. Môžete taktiež olej nechať na vlasoch počas noci a potom ráno zmyť šampónom.
 • Ďalšou možnosťou je zmiešať olivový olej s medom a aplikovať túto zmes na vlasy. Nechajte pôsobiť 30 minút a potom vlasy umyte.

Používajte jednu z týchto metód raz alebo dvakrát týždenne.

Avokádo

Avokádo sa taktiež môže používať na získanie hustých vlasov keďže vlasy hydratuje a dodáva im štruktúru. Taktiež vitamín E obsiahnutý v tomto ovocí prispieva k celkovému zdraviu vlasov.

 • Zmiešajte jedno roztlačené avokádo, jeden roztlačený banán a 1 PL olivového oleja. Vmasírujte do pokožky hlavy a nechajte pôsobiť po dobu 30 minút, aby sa živiny absorbovali do pokožky. Nakoniec vlasy opláchnite vodou a umyte šampónom.
 • Môžete si taktiež vyrobiť hydratačnú masku a to zmiešaním 2 PL oleja z pšeničných klíčkov s polovicou roztlačeného zrelého avokáda. Aplikujte túto masku na čerstvo našampónované vlasy a nechajte pôsobiť minimálne 20 minút. Dôkladne opláchnite a umyte šampónom.

Použite jednu z týchto avokádových masiek raz týždenne.

Semená senovky gréckej

Semená senovky gréckej sa taktiež používajú proti vypadávaniu vlasov a lepšiemu rastu vlasov.

 • Namočte a nechajte pôsobiť 2 až 3 PL semien vo vode po dobu 8 až 10 hodín. Rozdrvte semená do formy pasty. Môžete do zmesi taktiež vmiešať 2 ČL kokosového mlieka. Aplikujte zmes na vlasy a pokožky hlavy a nechajte pôsobiť približne 30 minút predtým, než vlasy umyjete vlažnou vodou. Pravidelným aplikovaním tejto masky predídete suchej pokožke hlavy a užijete si hustejšie vlasy.
 • Ďalšou možnosťou je na opláchnutie vlasov použiť vodu, v ktorej boli semená počas noci namočené. Takýmto spôsobom podporíte rast vlasov a zbavíte sa lupín. Používajte raz alebo dvakrát týždenne.

Amalaki

Protizápalové, antioxidačné, antibakteriálne a exfoliačné vlastnosti tohto tzv. indického egreša dokážu pomôcť pri zachovávaní si zdravej pokožky hlavy a lepšiemu rastu vlasov.

 • Zmiešajte 1 PL amalaki alebo amalaki prášku s 2 PL kokosového oleja a priveďte k varu. Zmes vmasírujte do pokožky hlavy predtým, než sa uložíte na spánok. Nasledujúce ráno vlasy umyte šampónom ako obvykle. Používajte na týždennej báze.
 • Ďalšou možnosťou je zmiešať ¼ šálky teplej vody s ½ šálky amalaki prášku a nechajte stáť približne 10 minút. Aplikujte zmes na vlasy a nechajte pôsobiť 15 až 20 minút predtým, než vlasy opláchnete. Pár hodín si vlasy neumývajte šampónom. Používajte túto zmes po dobu niekoľkých týždňov.

Môžete taktiež užívať amalaki vo forme doplnku stravy na zdravé husté vlasy.

Ricínový olej

Pravidelné vmasírovanie ricínového oleja lisovaného za studena do pokožky hlavy je jednou z najjednoduchších metód ako prirodzene dosiahnuť hustejšie vlasy. Vďaka jeho vysokej viskozite vlasy dôkladne obalí a ochráni pred vypadávaním. Navyše, keďže je bohatý na vitamín E a mastné kyseliny, podporuje taktiež rast vlasov.

 • Priveďte do varu zmes rovnakého množstva ricínového a kokosového oleja. Použitie samotného ricínového oleja taktiež postačí, avšak zvykne byť príliš hustý.
 • Aplikujte na vlasy a pokožku hlavy a masírujte krúživými pohybmi.
 • Vlasy rozčešte, aby ste sa zbavili oleja a odstránili uzle.
 • Zabaľte vlasy do uteráka namočeného v teplej vode.
 • Nechajte pôsobiť minimálne hodinu a neskôr umyte šampónom ako obvykle.
 • Pre lesklé a husté vlasy používajte túto masku raz týždenne.

Aloe vera

Ďalšou populárnou ingredienciou, ktorá sa používa na dosiahnutie hustejších vlasov je vďaka svojmu hydratujúcemu účinku aloe vera. Pomáha taktiež obnoviť hladinu pH v pokožke hlavy. Vďaka jej antibakteriálnym a antimykotickým účinkom, aloe vera taktiež pomáha s lupinami a jej enzýmy dokážu kožu hlavy zbaviť mŕtvych buniek a podporiť regeneráciu kožného tkaniva okolo vlasových folikulov.

 • Výťažkom z 1 alebo 2 aloe vera listov dostanete gél, ktorý si naneste na temeno hlavy. Nechajte pôsobiť 30 minút predtým než vlasy opláchnete vlažnou vodou. Používajte pravidelne raz alebo dvakrát týždenne.
 • Ďalšou možnosťou je zmiešať 2 ČL kokosového mlieka s čerstvým aloe vera gélom a aplikovať na pokožku hlavy. Nechajte pôsobiť približne pol hodinu predtým než vlasy opláchnete a umyjete šampónom. Opakujte raz alebo dvakrát týždenne.
 • Môžete taktiež denne skonzumovať 1 PL aloe vera šťavy na prázdny žalúdok pre rast vlasov a celkové zdravie vlasov.

Henna listy

Ďalším spôsobom ako ľahko a prirodzene dosiahnuť hustejšie vlasy je aplikovanie henny. Henna listy dodajú vaším vlasom žiarivú prirodzenú farbu, spravia ich hustejšími, jemnejšími a menej náchylnými k lámaniu.

 • Roztlačte za hrsť čerstvých henna listov s trochou vody na výrobu jemnej pasty. Nechajte stáť 2 hodiny a potom aplikujte na vlasy. Vlasy prekryte kúpacou čiapkou. Po pár hodinách vlasy dôkladne opláchnite a umyte šampónom.
 • Ďalšou možnosťou je zmiešať dostatočné množstvo vody s henna práškom na vytvorenie pasty s jogurtovou konzistenciou. Namiesto čistej vody môžete použiť zelený čaj pre lepšie kondiciovanie. Zvyšok pasty odložte. Ráno k zmesi pridajte jedno čerstvé vajíčko a 2 ČL citrónovej šťavy. Aplikujte na vlasy a nechajte pôsobiť, kým zmes na vlasoch nezaschne. Nakoniec vlasy opláchnite a umyte šampónom.

Poznámka: Uistite sa, že pri používaní henny použijete rukavice a pri aplikovaní hrebeň, aby ste sa vyhli zafarbeniu.

Ľanové semienka

Tým, že sú bohaté na omega 3 mastné kyseliny a bielkoviny, ľanové semienka vám vedia pomôcť aj s dosiahnutím hustejších vlasov.

 • Namočte počas noci 1 šálku ľanových semienok do vody. Na ďalšie ráno priveďte ľanové semienka s 2 šálkami vody k varu a občas premiešajte. Varte až kým nezhustne do konzistencie penového želé. Môžete do zmesi taktiež pridať pár kvapiek esenciálneho oleja. Nechajte vychladnúť a používajte ako gél na vlasy. Tento gél z ľanových semienok je obzvlášť dobrý pre tých, ktorí majú kučeravé alebo vlnité vlasy.
 • Aj samotná konzumácia ľanových semienok vám môže pomôcť k dosiahnutiu lesklých a hustejších vlasov. Môžete taktiež použiť ľanový olej.

Zdravá strava

Zdravá diéta bohatá na bielkoviny a rôzne vitamíny a minerály je základnou podmienkou pre zdravé a husté vlasy. Bielkoviny a B vitamíny sú obzvlášť dobré na podporu hustejších a dlhších vlasov.

Takže pre krásne vlasy do vašej stravy zahrňte viac mlieka, vajíčok, gréckeho jogurtu (má viac bielkovín ako klasický), hydinu, tučné ryby, fazule, strukovín, orechov, semiačok, celozrnných výrobkov a čerstvej zeleniny.

Pravidelným používaním týchto prírodných prostriedkov zaznamenáte zlepšenie vo vlasovej textúre a hustote vlasov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy