Sérum na tvár a typy pleti

Posledná úprava 27.01.2022

Prečo potrebujete sérum na pleť

Séra sú vysoko koncentrované prípravky so silnými prísadami určenými na starostlivosť o pokožku. To je dôvod, prečo sú drahšie než hydratačné prípravky. Hustá, vodovitá konzistencia pomáha zaistiť, že jeho silné účinné látky lepšie preniknú do pokožky, než krémová textúra hydratačného prípravku. Nezáleží na tom, aký máte s pokožkou problém, určite existuje sérum na pleť, ktoré je vytvorené pre potreby vašej tváre.

Sérum na tvár pre mastnú pokožku

Používanie séra je výbornou voľbou pri mastnej pleti, pretože ľahšia konzistencia u vás nezanechá mastný pocit na tvári. Hľadajte výrobky s obsahom kyseliny glykolovej alebo retinolu. Pomôžu vyhladiť textúru pokožky, zrýchliť proces bunkovej premeny, zabrániť upchávaniu pórov. Vitamín C je tiež vynikajúcou prísadou – poskytuje antioxidačnú ochranu a zároveň zmierňuje začervenanie a zápal častokrát spájaný s kožou náchylnou k tvorbe akné.

Sérum na tvár pre zmiešanú pleť

Hľadajte sérum, ktoré sa zameria na vaše konkrétne problémy s kožou. Na trhu existuje množstvo receptúr, ktoré pomáhajú zmierniť tmavé škvrny a drobné jazvičky, dodávajú antioxidačnú ochranu, vyhľadzujú pokožku, zmierňujú začervenanie a viac. Séra sú vaše tajné zbrane na zacielenie nedostatkov na pleti.

Sérum na tvár pre suchú pleť

Vrstvenie séra pod hydratačný krém pomôže podporiť pokožku. Hľadajte séra, ktoré obsahujú hydratačné zložky ako je kyselina hyaluronová. Môžete zvoliť aj olej na tvár, a to kvôli pridaniu výživy a vitamínov.

Tipy a triky

  • Pretože sú séra ľahšie a dokážu preniknúť do pokožky oveľa efektívnejšie, mali by ste ich používať po toneri a pred hydratačným prípravkom.
  • Ako sérum môžete použiť aj olej na tvár.
  • Môžete používať viac ako jedno sérum, dodáte pleti celkovú starostlivosť a ochranu.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac