Urobte si vlastný šampón na rast vlasov

Posledná úprava 22.09.2021

Ak preferujete používanie 100% prírodnej kozmetiky, bude tento recept na šampón na rast vlasov presne pre vás. Vaše vlasy budú zdravšie a navyše šampón stimuluje rast vlasov.

Sóda bikarbóna na rast vlasov

Sódu bikarbónu môžete používať na zlepšenie kvality vlasov, vďaka nej vlasy dôsledne očistíte od zvyškov kondicionérov alebo šampónov. Vlasy získajú zdravý lesk už po niekoľkých použitiach. Môžete ju používať ako bežný šampón a výsledky vás ohromia.

Šampón na rast vlasov zo sódy bikarbóny

Zmiešajte jeden diel sódy bikarbóny s troma dielmi vody a zmes vlejte do malej fľaštičky. Napríklad, ak máte vlasy po ramená, zmiešajte 2 až 3 polievkové lyžice sódy bikarbóny s trojnásobným množstvom vody. Zmes aplikujte na suché alebo mokré vlasy, začnite pri korienkoch a prejdite až ku končekom. Nechajte pôsobiť 3 minúty a zmyte. Upozorňujeme, že tento šampón na rast vlasov nepení tak ako bežné šampóny.

Potom, čo ste si riadne zmyli vlasy, opláchnite ich ešte jablčným octom. Zmiešajte 1 diel jablčného octu so 4 dielmi vody a pridajte zopár kvapiek svojho obľúbeného éterického oleja kvôli lepšej vôni. Dávajte si pozor, aby sa vám ocot nedostal do očí. Vlasy zmyte po celej dĺžke, nechajte ich vyschnúť na vzduchu a užívajte si svoje žiarivé, zdravé a neuveriteľne dlhé vlasy!

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy