Vitamín E - účinky na vlasy

Posledná úprava 01.06.2020

Pre mnohých je neznámy. Vitamín E je základná živina, ktorá pomáha udržať zdravé srdce a pokožku. Viac než to, vitamín E sa preukázal rovnako prospešný pre zdravie vlasov. Nedá sa presne určiť ako vitamín E pomáha udržiavať zdravie vlasov, ale pravdepodobne tu ucinkuje rovnaký mechanizmus, ktorý pomáha aj srdcu. Tým, že umožňuje rast kapilár, má priaznivý účinok na vlasy. Je prevenciou proti strate vlasov a podporuje rast vlasov.

Výhody, ktoré ponúka vitamín E vlasom

Existuje množstvo výhod, ktoré vitamín E poskytuje nášmu telu, vrátane zdravého rastu vlasov. Pravidelný príjem tohto vitamínu je prospešný pre vlasy a účinky sa môžu ukázať už v priebehu niekoľkých týždňov. Tento vitamín sa môže aplikovať aj na kožu čím pomáha zlepšiť jej vzhľad. Pomôže zlepšiť kvalitu vlasov a ich štruktúru, keď pravidelne používate olej s vitamínom E.

Výhody, ktoré vitamín E poskytuje

Rast vlasov: Vitamín E je veľký stimulant rastu kapilár, keď sú kapiláry zdravé a bohaté, krvný obeh v pokožke hlavy sa zvýši, čím podporujú silný a zdravý rast vlasov.

Predčasné šediny: Vitamín E obsahuje silné a účinné antioxidanty, ktoré majú priaznivé účinky pre telesné tkanivá. Keď sú telesné tkanivá zdravé a silné, proces starnutia sa spomaľuje tiež. A príznaky starnutia, ktoré sa objavujú na našej koži, sa rovnako objavujú aj na vlasoch. Pri pravidelnom užívaní vitamínu E, môže vyzerať mladšie nielen pleť, ale môže to zabrániť aj predčasnému šediveniu.

Lesklé vlasy: Olej s vitamínom E sa môže používať lokálne – priamo na vlasy. Vlasy tak pôsobia lesklejšie a silnejšie ako predtým. Tento vitamín môžeme kombinovať s kondicionérom a masírovať si zároveň pokožku hlavy.

Rozštiepené končeky: Mnoho žien sa sťažuje na rozštiepené končeky, vzhľad ich vlasov pôsobí mdle a vlasy sú suché a bez života. To môže byť spôsobené horúcim vzduchom (fén) bez použitia správnej ochrany vlasov alebo aj bežným farbením. Za účelom obnovenia zdravia vlasov môže prospieť kombinácia zmesí kokosového, olivového, konopného oleja a oleja obsahujúceho vitamín E. Používajú sa od korienkov vlasov až ku končekom.

Zdroje vitamínu E

Je mnoho spôsobov ako získať denný prísun vitamínu E, či už je to z doplnkov alebo z jedla, ktoré jete. Tu nájdete rôzne zdroje tohto vitamínu:

Potravinové zdroje

Vitamín E nájdete v rôznych potravinách. Zelená listová zelenina, špenát, kel, mandle sú výborným zdrojom vitamínu E, nehovoriac o tom, že pomáhajú udržať vaše telo fit a zdravé. Ovocie ako papája, kivi, tiež ponúkajú množstvo vitamínu E. Avokádo obsahuje len zdravé tuky, ktoré podporia vaše zdravie a tiež obsahuje aj vitamín E.

Výživové doplnky

V súčasnosti nájdeme mnoho doplnkov s vitamínom E, ktoré môžeme zakúpiť v obchode, ale ešte predtým sa informujte o správnom dávkovaní, aby ste zabránili komplikáciám. Vitamín E riedi krv, podporuje dobré prekrvenie. Ak to preženiete, môže to mať za následok zlú zrážanlivosť krvi. Odporúčaná denná dávka vitamínu E je 15-19 mg za deň alebo 22,5-28,5 IU denne. Toto množstvo závisí od veku, pohlavia.

Tip: Vitamín E možno aplikovať aj priamo na vlasy a vlasovú pokožku. Jednoducho prepichneme kapsule s vitamínom E a aplikujeme priamo na pokožku hlavy. Keďže vitamín E je považovaný za prirodzený olej , môžete ho nechať na vlasoch celý deň a potom len opláchnuť.

Vlasové prípravky

V dnešnej dobe je na trhu množstvo voľnopredajných prípravkov, ktoré podporujú zdravý rast vlasov a obsahujú vitamín E. Ich pravidelné používanie môže podporiť lesklejšie, jasnejšie a zdravšie vlasy. Okrem lepšieho vzhľadu, používanie týchto prípravkov údajne pomôže vlasom rásť rýchlejšie.

Zdroje

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy