Domov / / / Vitamín E - účinky na vlasy

Vitamín E - účinky na vlasy

Posledná úprava 13.03.2018

Pre mnohých je neznámy. Vitamín E je základná živina, ktorá pomáha udržať zdravé srdce a pokožku. Viac než to, vitamín E sa preukázal rovnako prospešný pre zdravie vlasov. Nedá sa presne určiť ako vitamín E pomáha udržiavať zdravie vašich vlasov, ale pravdepodobne tu ucinkuje rovnaký mechanizmus, ktorý pomáha aj vášmu srdcu. Tým, že umožňuje rast kapilár, má priaznivý účinok na vlasy. Je prevenciou proti strate vlasov a podporuje rast vlasov.

Výhody, ktoré ponúka vitamín E vlasom

Existuje množstvo výhod, ktoré vitamín E poskytuje nášmu telu, vrátane zdravého rastu vlasov. Pravidelný príjem tohto vitamínu je prospešný pre vlasy a účinky sa môžu ukázať už v priebehu niekoľkých týždňov. Tento vitamín sa môže aplikovať aj na kožu čím zlepšuje jej vzhľad. Pomôže zlepšiť kvalitu vlasov a ich štruktúru, keď pravidelne používate olej s vitamínom E.

Výhody, ktoré vitamín E poskytuje

Rast vlasov: Vitamín E je veľký stimulant rastu kapilár, keď sú kapiláry zdravé a bohaté, krvný obeh v pokožke hlavy sa zvýši, čím podporujú silný a zdravý rast vlasov.

Predčasné šediny: Vitamín E obsahuje silné a účinné antioxidanty, ktoré majú priaznivé účinky pre telesné tkanivá. Keď sú telesné tkanivá zdravé a silné, proces starnutia sa spomaľuje tiež. Preto sa príznaky starnutia, ktoré sa objavujú na našej koži rovnako objavujú aj na vlasoch. Pri pravidelnom užívaní vitamínu E, nielen vaša pleť bude vyzerať mladšie, ale zabráni to aj predčasnému šediveniu.

Lesklé vlasy: Vzhľadom k tomu, že olej s vitamínom E sa používa lokálne – priamo na vlasy. Vlasy tak pôsobia lesklejšie a silnejšie ako predtým. Tento vitamín môžeme kombinovať a kondicionérom a masírovať si pokožku hlavy, aby boli vlasy mäkké a hladké.

Rozštiepené končeky: Mnoho žien sa sťažuje na rozštiepené končeky, pretože vzhľad ich vlasov pôsobí nudne a vlasy sú suché a bez života. To môže byť spôsobené horúcim vzduchom (fén) bez použitia správnej ochrany vlasov alebo aj bežným farbením. Za účelom obnovenia zdravia vlasov odborníci radia, aby sa na vlasy používala kombinácia zmesí kokosového, olivového, konopného oleja a oleja obsahujúceho vitamín E. Používajú sa na korienky vlasov až ku končekom.

Zdroje vitamínu E

Je mnoho spôsobov ako získať denný prísun vitamínu E, či už je to z doplnkov alebo z jedla, ktoré jete. Naozaj nie je žiadny nedostatok, pokiaľ ide o prísun tohto vitamínu. Tu nájdete rôzne zdroje tohto vitamínu:

1. Potravinárske zdroje: Vzhľadom k tomu, že vitamín E je prírodný doplnok, najjednoduchšie je ho nájsť v potravinách. Môžete si zložiť živiny, pomocou ktorých budú vaše vlasy rýchlejšie rásť a budú zdravšie. Vitamín E nájdete:

Zelená listová zelenina, špenát, kel, mandle sú tiež výborným zdrojom vitamínu E, nehovoriac o tom, že održia vaše telo fit a zdravé. Ovocie ako papája, kivi, tiež ponúkajú množstvo vitamínu E. Avokádo obsahuje len zdravé tuky, ktoré podporia vaše zdravie a tiež obsahuje aj vitamín E.

2. Doplnky: V súčasnosti nájdeme mnoho doplnkov pre vitamín E, ktoré môžeme zakúpiť v obchode, ale ešte predtým sa informujte o správnom dávkovaní, aby ste zabránili komplikáciám. Vitamín E riedi krv, podporuje dobré prekrvenie. Ak to preženiete môže to mať za následok zlú zrážanlivosť krvi. Odporúčaná denná dávka vitamínu E je 15-19 mg za deň alebo 22,5-28,5 IU denne. Toto množstvo závisí od veku, pohlavia, tak pred použitím sa poraďte so svojím lekárom.

3. Riešenie: Vitamín E môžeme aplikovať aj priamo na vlasy a vlasovú pokožku. Jednoducho prepichneme kapsule s vitamínom E a aplikujeme priamo na pokožku hlavy. Keďže vitamín E je považovaný za prirodzený olej , môžete ho nechať na vlasoch celý deň a potom len opláchnuť.

4. Vlasové prípravky: V dnešnej dobe máme množstvo komerčných prípravkov dostupných na trhu, ktoré podporujú zdravý rast vlasov a obsahujú vitamín E. Ich pravidelné používanie zabezpečí lesklejšie, jasnejšie a zdravšie vlasy počas niekoľkých týždňov. Okrem lepšieho vzhľadu, používanie týchto prípravkov pomôže vlasom rásť rýchlejšie.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Vitamín E - účinky na vlasy Priemerné hodnotenie: 3.3 3 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy