Domov / / / Niacín a pevné vlasy – vitamín...

Niacín a pevné vlasy – vitamín na podporu rastu vlasov

Posledná úprava 06.10.2016

Naše vlasy potrebujú našu lásku a opateru, aby mohli byť pevnejšie, zdravšie a dlhšie. Ak sa snažíte dosiahnuť, aby vám narástli úchvatne dlhé vlasy, určite ste už vyskúšali mnohé spôsoby ošetrovania vlasov, balili ste ich do rôznych olejových zábalov, správne ste sa stravovali… Ale veľký vplyv na zdravie vlasov má aj iný faktor. A tým je dodanie tých správnych vitamínov na rast vlasov. Máme na mysli niacín, známy aj ako vitamín B3. Ide o vitamín rozpustný vo vode, ktorí robí divy nielen pokiaľ ide o vlasy, ale aj o pokožku a celkové zdravie.

Existujú štúdie, ktoré sa zaoberajú účinkami niacínu na podporu rastu vlasov a pri liečbe problémov s vlasmi. Je to populárna prísada pre všetkých tých, ktorí chcú, aby ich vlasy rástli rýchlejšie. Čo je na tejto látke tak zaujímavé a lákavé?

Čo je niacín?

Niacín je vitamín B3, ktorý naše telá potrebujú, aby mohli premieňať uhľohydráty na energiu. Vitamín tiež pomáhať distribuovať energiu k bunkám po celom tele. Pomáha pri zachovávaní bunkovej integrity. Mal by byť denne súčasťou nášho jedálnička, pretože bráni uhľohydrátom, aby sa zmenili na tuk. Niacín sa nachádza v mnohých potravinových produktoch, napríklad v tuniakovi, v repe, hovädzom mäse, cibuli, hubách, slnečnicových semienkach a mnohých mliečnych výrobkoch.

Prečo je niacín jedným z najdôležitejších vitamínov pre rast vlasov?

Tým, že zlepšuje prúdenie krvi, niacín prináša k vlasovým folikulom kyslík a živiny, a to je hlavný dôvod, prečo je pre zdravý rast vlasov životne dôležitý. Zdravé vlasy ale nemožno mať bez zdravej vlasovej pokožky. Samozrejme, aby ste sa stravovali v súlade s celkovým zdravím vlasov, musíte do starostlivosti zaradiť aj ďalšie vitamíny. Slabá cirkulácia krvi je veľmi dôležitým faktorom pri rednutí a padaní vlasov. Tým, že niacín zlepšuje prúdenie krvi k vlasovej pokožke, podporuje rýchlejší rast vlasov.

Ako niacín pôsobí?

Niacín rozširuje krvné cievy v blízkosti pokožky, takže má človek pocit mravenčenia na hlave. Červené fľaky na koži sa bežne objavujú u mnohých ľudí, ktorí užívajú niacín. Patrí to však vlastne k prínosom niacínu. Fľakom sa môžete vyhnúť tak, že budete užívať vitamín B3 po jedle. Dokonca môžete postupne zvyšovať dávkovanie a začervenaniu sa vyhnete. Typické fľaky môžu pretrvávať približne desať minút a slúžia ako indikátor, že ste užili dostatočné množstvo niacínu. Je vhodné užívať ho spolu s inými multivitamínmi, aby dostávalo vaše telo vyvážené množstvo výživných látok.

Ako zistíte, že nemáte dostatok niacínu v strave?

Ak si všimnete, že vám rednú vlasy a priberáte, pravdepodobne trpíte na nedostatok niacínu. Ak však fajčíte, pijete alkohol alebo užívate lieky proti bolesti, antidepresíva a antibiotiká, možno zbadáte, že vaše telo nebude schopné vstrebávať tieto vitamíny efektívne. Pretože vyššie spomenuté dôvody zabíjajú prirodzené schopnosti tela.

Treba podotknúť, že každý vitamín, ktorý zlepšuje cievnu a obehovú sústavu je účinný aj pri podpore zdravej vlasovej pokožky a následne samozrejme zdravých vlasov. Vlasová pokožka potrebuje dostávať krv bohatú na živiny, aby mohla vyživovať vaše vlasové folikuly. Vaše vlasové folikuly sa tiež musia spamätať z pôsobenia rôznych stresových faktorov – napríklad upätých účesov, ktoré ťahajú vlasy. Niacín pomáha pri uľahčení nového rastu vlasov a tiež pri opravách poškodených vlasov. Je teda jednoznačne vhodný na podporu rastu vlasov.

Čítajte ďalej Jablká a rast vlasov
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Niacín a pevné vlasy – vitamín na podporu rastu vlasov Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy