28 úžasných spôsobov ako využiť olivový olej na vlasy

Posledná úprava 20.09.2022

Olivový olej je skutočnou hnacou silou, pokiaľ ide o vlasy, pleť a celkovú krásu. Jeho bohaté hydratačné vlastnosti ho robia ideálnym na použitie na vlasy. Ak vás pri olivovom oleji napadne okamžite varenie, odložte si fľašku olivového oleja aj v kúpeľni. Vďaka nemu budú vlasy vyzerať zdravšie, pevnejšie a žiarivejšie. Či už ho budete používať ako kondicionér, horúcu vlasovú kúru alebo na dokončenie účesu, vaša koruna krásy získa z olivového oleja množstvo benefitov.

Je olivový olej vlasom prospešný?

Olivový olej je plný antioxidantov, ktoré chránia vlasovú pokožku a poskytujú vlasom silu. Tento olej má na vlasy mnoho pozitívnych účinkov a považuje sa za najbezpečnejší olej na vlasy. Má totiž protizápalové vlastnosti, vďaka ktorým má mnoho zdravotných prínosov. Navyše má tento olej i antimikrobiálne vlastnosti, ktoré prispievajú k jeho pozitívnym účinkom.

Nie je preto pochýb, že olivový olej je plný látok prospešných vašim vlasom, ale s pozitívnymi účinkami prichádzajú aj tie negatívne. Jedným z nich je podľa výskumníkov fakt, že pri nadmernom množstve oleja sa u niektorých jednotlivcov vyskytujú patogény, ktoré vznikajú kvôli lupinám. K tomuto javu dochádza pri olivovom oleji častejšie ako pri ostatných.

Olivový olej na vlasy a jeho pozitívne účinky

1) Olivový olej bojuje proti vypadávaniu vlasov

Vypadávanie vlasov je bežným problémom mnohých ľudí nehľadiac na vek ani pohlavie. Dochádza k nemu v dôsledku stresu, dedičnosti, rakoviny alebo iných ochorení ako je ochorenie štítnej žľazy (hypotyreóza), anémia a tak ďalej. K strate vlasov môže prispievať aj suchá pokožka hlavy.

Olivový olej bojuje proti produkcii DHT hormónu, ktorý je zodpovedný za vypadávanie vlasov a práve preto je tento olej tak významný v prevencii straty vlasov.

2) Olivový olej ako prípravok proti všiam

Olivový olej tiež pomáha eliminovať vši. Pri jeho aplikácii na vlasovú pokožku sa ľahko zbavíte vajíčok týchto parazitov. Tento olej má taktiež antibakteriálne a antimykotické vlastnosti, vďaka ktorým je eliminácia vší ešte efektívnejšia.

3) Olivový olej zahusťuje vlasy a ošetruje rozštiepené končeky

Olivový olej nielenže kontroluje vypadávanie vlasov ale tiež vlasy posilňuje. Je totiž bohatý na vitamín E, ktorý je nevyhnutný pre pleť a vlasy. Olej sa vstrebáva hlboko do korienkov vlasov a poskytuje vlasom objem a lesk. Okrem toho tiež pomáha ošetriť jeden z najbežnejších problémov, ktorým sú rozštiepené končeky na vlasoch.

V suchých zimných mesiacoch sú vlasy náchylnejšie na lámanie, štiepenie a neposlušné poletovanie okolo hlavy, čím sa stane váš uhladený účes strapatý a neupravený. Trochu olivového oleja pomôže vlasy uhladiť. Dodá im na váhe a hydratácii. Je to ideálne rýchle riešenie problému. Jednoducho si medzi prstami rozotrite trochu olivového oleja a prejdite si po vlasoch. Takto uhladíte vytvorený účes a dáte zbohom neposlušným končekom a odstávajúcim vlasom.

4) Olivový olej čistí vlasovú pokožku a zbavuje ju lupín

Jedným z najlepších účinkov olivového oleja je, že očisťuje vlasovú pokožku, a tým ju zbavuje nahromadených nečistôt a prachu. Je tiež prírodným antioxidantom a bez problémov zbavuje vlasy lupín. Zmierňuje suchosť pokožky hlavy, ošetruje drsné a suché vlasy alebo svrbivú a šupinatú pokožku hlavy a navyše tiež dokáže skrotiť neposedné vlasy.

Olivový olej zmiešaný s citrónovou šťavou môže pomôcť vyriešiť problémy s lupinami. Vznikajú zvyčajne kvôli suchej, šupinatej koži. Kyslá citrónová šťava pomáha uvoľniť lupiny, zatiaľčo olivový olej hydratuje novú, exfoliovanú vrstvu kože. Zmiešajte v rovnakom pomere olivový olej, citrónovú šťavu a vodu – stačí z každého niekoľko polievkových lyžíc. Vmasírujte do vlhkej vlasovej pokožky, nechajte pôsobiť 20 minút, zmyte vodou a vlasy umyte šampónom. Túto kúru proti lupinám nepoužívajte častejšie ako každé dva týždne.

5) Olivový olej na pevnosť, lesk vlasov a ich ovládateľnosť

Nahraďte svoj tradičný kondicionér olivovým olejom a navráťte vlasom vlahu, zdravý vzhľad a lesk. Olivový olej je bohatý na vitamíny A, E a na antioxidanty, ktoré sú nápomocné pri ochrane keratínu vo vlasoch a uzatvárajú v nich vlhkosť. Olivový olej dokáže odstrániť nánosy mazu, ktorý sťažuje tvorbu nových vlasových folikulov a zabraňuje rastu vlasov.

Suché, podvyživené vlasy sa často ťažko upravujú. Nedokážu zachovať kučery, vyrovnávanie ich iba viac vysušuje, takže sú ako bez života. Ošetrovanie teplým olejom, s použitím olivového oleja, vám umožní vlasy ovládať, takže sa vám vlasy budú ľahšie upravovať. Dajte si na vlasy pol šálky olivového oleja a nechajte pôsobiť 30 minút. Takto vlasy získajú vlahu, ktorú potrebujú, aby boli oveľa upraviteľnejšie.

Ako používať olivový olej na vlasy?

1) Olivový olej

V tomto recepte budete potrebovať iba samotný olivový olej. Keďže tento olej má pod kontrolou DHT hormóny, podporuje rast vlasov a vlasy posilňuje, čím predchádza ich vypadávaniu.

Na použitie olivového oleja na rast vlasov potrebujete zohriať trochu oleja a aplikovať ho následne na celú plochu vlasovej pokožky aj na jednotlivé pramene vlasov. Masírujte po dobu niekoľkých minút krúživými pohybmi a potom si na nejaký čas prikryte vlasy navlhčeným uterákom. Uterák nasledujúci deň odstráňte z hlavy a zmyte olivový olej jemným šampónom. Opakujte daný proces najmenej raz týždenne, aby ste načerpali čo najviac pozitívnych účinkov.

2) Konzumácia olivového oleja

Najľahším spôsobom ako využiť minerály a vitamíny tohto významného oleja je jeho konzumácia. O konzumácii olivového oleja je známe, že pomáha s mnohými problémami vlasov. Olej môžete konzumovať viacerými spôsobmi. Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu olivového oleja s pár kvapkami citrónovej šťavy v poháre vody a takúto zmes denne pite. Olivový olej si tiež môžete pridať do šalátu ako dresing. Olej môžete tiež konzumovať samotný, a to 1 polievkovú lyžicu denne.

3) Olivový olej, vaječný bielok a med

Vaječný bielok je plný esenciálnych látok, ktoré žiadna iná ingrediencia neponúka. Podporuje rast vlasov a tiež zmierňuje ich vypadávanie. Med pôsobí ako prírodný hydratačný prípravok a zanecháva vlasy jemné, hodvábne a dodáva im lesk.

Rozbite 1 vajíčko a zmiešajte vaječný bielok s 1 polievkovou lyžicou medu a olivového oleja. Miešajte, kým sa nezbavíte hrudiek. Následne aplikujte zmes na vlasy od korienkov až po končeky. Nechajte pôsobiť 25 až 30 minút a nakoniec zmyte vodou.

Môžete taktiež k zmesi pridať 1 polievkovú lyžicu kokosového oleja a nechať masku pôsobiť 20 až 30 minút. K zmesi vaječného bielku a medu môžete pridať aj 1 polievkovú lyžicu surového mandľového oleja.

4) Olivový olej a kajenské korenie

Môže sa vám to zdať zvláštne, použiť kajenské korenie na vlasy, ale to asi ešte nepoznáte jeho účinok. Kajenské korenie totiž obsahuje kapsaicín, ktorý je zodpovedný za jeho pozitívne účinky v zbavení vlasov lupín a odporúčajú ho aj dermatológovia.

Najprv potrebujete zohriať ½ šálky olivového oleja a potom k nemu pridať 1 polievkovú lyžicu kajenského korenia. Dôkladne zmiešajte a uistite sa, že sa nevytvorili žiadne hrudky. Aplikujte vytvorenú zmes na vlasy a jemne masírujte. Nechajte pôsobiť na minimálne 4 hodiny alebo cez noc. Dôkladne zmyte použitím jemného šampónu.

Môžete taktiež zmiešať 1 polievkovú lyžicu čierneho korenia s 2 polievkovými lyžicami olivového oleja. Aplikujte rovnakým spôsobom na vlasy a zmyte po 10 minútach.

Poznámka: Táto maska vám môže spôsobiť menšie podráždenie, avšak nepredstavuje žiaden problém.

5) Vaječný žĺtok, horčica a olivový olej

O horčicovom prášku aj horčicovom oleji bolo dokázané, že pomáhajú proti dermatofytom. Vaječný žĺtok zase bojuje proti suchosti a udržiava vo vlasovej pokožke esenciálne živiny, vďaka jeho najdôležitejšiemu vitamínu - biotínu alebo inakšie vitamínu H.

Na prípravu tejto zmesi potrebujete zmiešať 2 polievkové lyžice teplej vody, 2 polievkové lyžice olivového oleja, 1 vaječný žĺtok, 1 polievkovú lyžicu čierneho korenia a 1 polievkovú lyžicu horčicového prášku (alebo oleja). Zmes rozotrite po celej ploche vlasov pomocou hrebeňa a vlasy následne premasírujte. Nechajte pôsobiť približne 20 minút, predtým než zmes zmyjete vodou. Opakujte najviac 3 krát týždenne.

6) Olivový olej a cesnak

Táto zmes je jednou z najlepších na vyriešenie všetkých problémov s vlasmi.

Cesnak je antibakteriálnym prostriedkom, ktorý je plný živín, ktoré sú prospešné v boji proti vypadávaniu vlasov a lupinám. Táto maska vám pomôže podporiť cirkuláciu krvi, a tým podporiť rast vlasov.

Vezmite si 4 až 5 strúčikov cesnaku a dôkladne ich nasekajte na malé kúsky. Následne na panvici zohrejte 3 polievkové lyžice olivového oleja a potom k nemu pridajte cesnak. Nechajte, kým trochu nezmenia farbu a následne vypnite oheň. Keď zmes trochu vychladne, masírujte si ňou pokožku hlavy a vlasy po dobu niekoľkých minút. Nechajte pôsobiť minimálne hodinu, aby sa všetky živiny vstrebali.

Môžete tiež 4 až 5 strúčikov zmiešať s ½ šálky olivového oleja (najlepšie extra panenský) a nechať zmes stáť na 2 týždne, čím sa živiny z cesnaku vpijú do olivového oleja. Pred použitím sceďte a trochu zohrejte.

7) Zmes olivového oleja a banánu

Banány sú bohaté na vitamín H alebo biotín, a práve preto je táto ingrediencia tak prospešná našim vlasom. Na prípravu tejto masky budete potrebovať 1 banán a 1 avokádo. Obe ingrediencie roztlačte, čím získate jemnú pastu. K zmesi následne pridajte 1 až 2 polievkové lyžice olivového oleja a aplikujte zmes na vlasy. Aplikujte dôkladne na každý prameň a vlasy zopnite do drdola. Nechajte zmes pôsobiť na vlasoch približne polhodinu a potom zmyte vodou a nakoniec aj jemným šampónom pre získanie dokonalých vlasov.

Avokádo v tejto maske vašim vlasom poskytne vitamín E, K, draslík a ďalšie vitamíny, a preto pôsobí na mnoho problémov s vlasmi.

8) Olivový olej a iné oleje

Táto zmes olejov podporuje rast vlasov, a zároveň vlasom dodáva objem prevenciou vypadávania vlasov. Avokádový olej sa bežne používa na dôkladné ošetrenie a oživenie vlasových prameňov. Ricínový olej zase vo vlasoch udržiava hydratáciu a predchádza vysušeniu pokožky hlavy.

Všetko, čo potrebujete na prípravu tejto masky na vlasy je 1 polievková lyžica ricínového oleja a 4 polievkové lyžice olivového oleja (najlepšie extra panenského). Aplikujte zmes na vlasy a pokožku hlavy jemnou premasírujte. Nechajte pôsobiť pár hodín a dôkladne zmyte.

9) Olivový olej s medom a levanduľovým olejom

Levanduľový olej sa na skrotenie vlasov používal už po celé desaťročia a je tiež jedným z najznámejších prípravkov na mnoho iných problémov (viď levanduľa v ľudovom liečiteľstve).

Med je na druhej strane prírodným hydratačným prípravkom, ktorý vlasom dodá lesk. Avokádo je bohaté na mnoho vitamínov a podporuje rast vlasov.

Pre získanie prirodzených, dlhých a krásnych vlasov zmiešajte 2 polievkové lyžice olivového oleja, 1 roztlačené avokádo, pár kvapiek levanduľového oleja s 2 polievkovými lyžicami medu.

Aplikujte danú zmes na vlasy a nechajte pôsobiť približne 30 minút a potom zmyte vodou. Môžete opakovať 2 až 3 krát týždenne.

10) Zmes kokosového a olivového oleja

Kokosový olej je plný živín vďaka ktorým je pre vlasy ideálny. Jeho dôležitou súčasťou je kyselina laurová, vďaka ktorej sa dokáže kokosový olej ľahko vstrebať do pokožky. Olivový olej podporuje rast vlasov a posilňuje vlasové folikuly.

Zmiešajte 2 polievkové lyžice kokosového oleja s 1 polievkovou lyžicou olivového oleja a vmasírujte jemne do korienkov vlasov a následne rozotrite až ku končekom. Opakujte danú procedúru každý druhý deň alebo trikrát týždenne.

Poznámka: Nepoužívajte túto vlasovú masku, ak ste alergický na kokosový olej.

11) Kokosové mlieko a olivový olej

Kokosové mlieko aj kokosový olej majú mnoho pozitívnych vlastností, a tým aj mnoho prospešných účinkov. Obsahujú vitamín C, draslík a horčík.

Zmiešajte 3 polievkové lyžice olivového oleja s ½ šálky kokosového mlieka. Aplikujte rovnomerne na celé vlasy. Aby ste si nič nezašpinili, zakryte si vlasy kúpacou čiapkou. Vlasy môžete zakryť aj uterákom, ponoreným v teplej vode, čím podporíte lepšie vstrebanie všetkých živín. Nechajte pôsobiť na vlasoch najmenej 15 minút, potom masku z vlasov dôkladne zmyte.

12) Majonéza a olivový olej

Veľa ľudí netuší, že majonéza je plná živín a bolo dokázané, že efektívne zbavuje vlasy vší. Zbavuje totiž pokožku lepivú látku, ktorou sú vši prichytené na pokožku a tým bojuje aj proti vajíčkam.

Zmiešajte rovnaké množstvo majonézy s olivovým olejom, podľa dĺžky vašich vlasov. Rozotrite zmes po pokožke vlasov až k ich končekom a jemne masírujte. Nechajte pôsobiť minimálne 2 hodiny a dôkladne zmyte.

13) Čajovníkový olej a olivový olej

Čajovníkový olej má mnoho pozitívnych účinkov. Štúdie ukázali, že pomáha vlasom zbaviť sa vší a je rovnako účinný aj na lupiny. Okrem toho zbavuje pokožku mŕtvych kožných buniek, ktoré blokujú vlasové folikuly.

Zmiešajte 3 polievkové lyžice olivového oleja s 8 až 10 kvapkami teplého čajovníkového oleja a aplikujte danú zmes na vlasy. Masírujte prstami po dobu niekoľkých minút. Obtočte si okolo vlasov teplý namočený uterák a nechajte pôsobiť približne 10 minút. Zmes nechajte na vlasoch na pár hodín alebo cez noc a ráno zmyte jemným šampónom. Opakujte najmenej dvakrát týždenne.

14) Olivový olej, ricínový olej a citrónový olej

Ricínový olej je jedným z najlepších zdrojov kyseliny ricínolejovej, ktorá vyživuje vlasy a bráni ich vysúšaniu. Okrem toho dodáva jednotlivým vlasom objem.

Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu teplého olivového oleja s ½ polievkovej lyžice teplého ricínového oleja. Pridajte k zmesi olejov 3 až 4 kvapky citrónového esenciálneho oleja a aplikujte danú zmes na jednotlivé pramene a pokožku hlavy. Dôkladne vlasy rozčešte, čím sa zmes rovnomerne rozotrie po celých vlasoch a nechajte pôsobiť cez noc.

Nasledujúci deň aplikujte na vlasy citrónovú šťavu a masírujte po dobu niekoľkých minút. Potom vlasy zmyte šampónom. Pre väčší objem opakujte raz týždenne.

15) Olivový olej, vajce a jogurt

Jogurt je bohatý na viac ako 30 živín ako je vitamín A, E, K, železo, draslík, a iné, a preto vlasovej pokožke poskytuje všetky potrebné živiny. Na prípravu tejto masky budete potrebovať 1 vajce (presnejšie vaječný bielok ak máte mastné vlasy), 3 polievkové lyžice jogurtu (alebo gréckeho jogurtu) a 2 polievkové lyžice olivového oleja. Zmiešajte všetky ingrediencie a aplikujte danú zmes na vlasy. Následne si vlasy zopnite do drdola. Nechajte masku úplne zaschnúť a potom zmyte. Opakujte najmenej raz týždenne.

Môžete taktiež zmiešať 1 polievkovú lyžicu olivového oleja s 1 šálkou jogurtu a aplikovať danú zmes na celé vlasy. Necháte pôsobiť 20 minút a nakoniec zmyjete.

Poznámka: Na kompletné a ľahké zmytie masky používajte vlažnú vodu.

16) Olivový olej, med a aloe vera

Aloe vera je tradičným liekom na mnoho ochorení tela ako napríklad na astmu alebo cukrovku a používa sa aj do mnohých kožných krémov. Okrem toho je tiež overeným liekom na vypadávanie vlasov.

Táto maska je plná mnohých prospešných látok, ktoré pomáhajú pokožku hlavy zbaviť drsnosti a zanechať vlasové folikuly hladké. Na jej prípravu budete potrebovať 2 polievkové lyžice aloe vera gélu, 2 polievkové lyžice olivového oleja, 1 polievkovú lyžicu medu, ¼ polievkovej lyžice vaječného žĺtku (nepovinné) a 30 ml teplej vody. Po aplikácii nechajte pôsobiť 30 minút. Tento proces môžete opakovať, nie však viac ako 3 krát týždenne.

17) Zelený čaj a olivový olej

Zelený čaj je plný látok, ktoré sú prospešné nielen našej pokožke, ale aj našim vlasom. Pomáha vlasovú pokožku zbaviť nahromadenej špiny a lupín, a tým podporiť celkové zdravie vlasov.

V prvom kroku ponorte 2 čajové vrecúška zeleného čaju do šálky vody. Varte vodu 5 až 10 minút.

Potom pridajte ¼ šálky olivového oleja (najlepšie extra panenského) a dôkladne zmiešajte. Aplikujte na vlasy pomocou rozprašovača. Nechajte na vlasoch celý deň alebo zmyte po pár hodinách.

18) Olivový olej, vajce a cibuľová šťava

Cibuľa má antioxidačné účinky a používa sa na vyliečenie Alopecia areata. Okrem toho je tradičnou ingredienciou, ktorá sa používa na rast vlasov.

V prvom kroku pripravte jemnú konzistenciu pasty z 1 cibule. Pridajte k nej 2 polievkové lyžice olivového oleja a 1 vajce. Rovnomerne rozotrite zmes na korienky vlasov a jednotlivé pramene pomocou hrebeňa. Vlasy zopnite do drdola a nasaďte si kúpaciu čiapku. Po 1 hodine zmyte jemným šampónom.

19) Olivový olej a olej zo senovky gréckej

Olej zo senovky gréckej sa už roky používa na liečbu mnohých problémov s vlasmi. Tento olej vlasy posilňuje a predchádza ich poškodeniu, ku ktorému dochádza v dôsledku používania chemikálii alebo v dôsledku znečistenia z prostredia. Ako ukazujú štúdie, olej zo senovky gréckej sa taktiež používa na liečbu plešatenia.

Na prípravu skvelej liečivej masky na vypadávanie vlasov, dôkladne pomeľte 2 polievkové lyžice semien senovky gréckej. Potom k prášku pridajte ½ šálky olivového oleja a priveďte k varu. Ak už bude zmes teplá, vypnite oheň a premiestnite zmes do sklenenej nádoby. Nechajte takto stáť 2 týždne a zmes pred použitím preceďte. Používajte na pravidelnú masáž.

Okrem toho môžete tiež použiť senovku grécku na ešte rýchlejšie ošetrenie. Na prípravu potrebujete ½ šálky semien senovky gréckej, ktoré následne ponoríte do vody na 8 až 10 hodín alebo cez noc. Po ich zmäknutí, semená pomeľte a k 2 polievkovým lyžiciam pomletých semien pridajte 1 polievkovú lyžicu olivového oleja. Rozotrite po celej ploche pokožky hlavy až po končeky vlasov. Po minimálne 15 minútach dôkladne zmyte.

Môžete tiež k zmesi pridať jogurt, účinok bude ešte lepší.

20) Olivový olej a rasca

Rasca je jedným z najlepších prípravkov na nezdravé vlasy, keďže semená rasce vlasy vyživujú a zanechávajú ich zdravé a prirodzene krásne. Rasca sa bežne používa ako prídavok do jedál a má taktiež mnoho zdravotných prínosov. Semená rasce obsahujú aj vitamíny a minerály nevyhnutné pre rast a výživu vlasov.

Na prípravu tejto masky ponorte 1 až 2 polievkové lyžice semien rasce do 2 až 4 polievkových lyžíc olivového oleja. Nechajte ich takto 8 až 10 hodín a potom ich sceďte. Aplikujte na vlasy a jemne masírujte po dobu 5 minút. Potom nechajte pôsobiť ešte pár minút a zmyte jemným šampónom.

21) Olivový olej a olej s vitamínom E

Olej s vitamínom E je plný bohatých látok, ktoré predchádzajú poškodeniu a pomáhajú podporiť rast vlasov. Tento olej je tiež dobrým hydratačným prípravkom, ktorý vyživuje pokožku hlavy do hĺbky. Okrem toho tiež podporuje vzhľad a štruktúru vlasov.

Na získanie oleja si vezmite 2 až 3 kapsuly vitamínu E a vyjmite z nich olej. Pridajte ho k 2 polievkovým lyžiciam vlažného olivového oleja a aplikujte na pokožku hlavy. Po pár hodinách zmyte. Toto sérum bez chemikálii slúži pre úpravu strapatých vlasov.

22) Olivový olej, citrónový olej, cédrový olej a šalvia

Mnoho ľudí netuší, že cédrový olej je jedným z najúčinnejších olejov, ktoré podporujú rast vlasov. Výskum tiež ukázal, že ľudia, ktorí používali cédrový olej zbadali posilnenie vlasov. Citrónový olej významne predchádza tvorbe a lieči lupiny.

Na prípravu tejto masky na zbavenie sa lupín a vypadávania vlasov budete potrebovať 2 polievkové lyžice olivového oleja, 3 kvapky cédrového oleja, 2 kvapky citrónového oleja a 2 kvapky šalviového oleja. Masírujte pokožku hlavy zmesou olejov po dobu 5 minút a nechajte pokožku absorbovať všetky živiny zo zmesi. Nechajte pôsobiť pár hodín a nakoniec zmyte.

23) Olivový olej, rozmarínový olej, olej z mäty piepornej a šalviový olej

Každý z týchto olejov má svoje blahodarné účinky a kopec pozitívnych vlastností. Rozmarínový olej lieči androgénnu alopéciu (AGA) a okrem toho tiež podporuje rast vlasov. Olej z mäty piepornej zase prináša pocit osvieženia a zmierňuje bolesť hlavy. Tento olej taktiež zbavuje detí vší a podporuje rast vlasov, bez vedľajších účinkov ako je napríklad toxicita.

Na prípravu tejto masky zmiešajte pár kvapiek rozmarínového oleja, oleja z mäty piepornej a šalviového oleja. Pridajte k zmesi olejov aj 1 polievkovú lyžicu olivového oleja a použite danú zmes pre výživu a zdravie vašich vlasov a pokožky hlavy. Vlasovú pokožku si na pár minút premasírujte a nechajte pôsobiť 2 až 3 hodiny, prípadne celú noc. Nakoniec dôkladne zmyte použitím jemného šampónu.

24) Maska z rozmarínového a olivového oleja

Táto maska sa používa najmä na podporu rastu krásnych vlasov, keďže o rozmarínovom oleji bolo v klinických štúdiách overené, že podporuje rýchlejší rast vlasov. Olivový olej má zase kopec pozitívnych účinkov, vrátane podpory rastu vlasov.

Na prípravu tejto masky ponorte hrsť rozmarínových listov (najlepšie posekaných) v olivovom oleji na 5 minút a aplikujte rovnomerne na celú plochu hlavy jemnou masážou. Nechajte pôsobiť 20 až 25 minút a následne zmyte. Pre čo najlepší výsledok môžete opakovať 2 krát týždenne.

25) Olivový olej, eukalyptový olej a levanduľový olej

Eukalyptový olej má mnoho zdravotných prínosov a preto sa používa v liekoch, ústnych vodách, na rany a ošetrenie rán a tak ďalej. Okrem toho eukalyptový olej kompletne eliminuje z vlasov vajíčka vší aj vši.

Na prípravu tejto masky si vezmite 1 šálku olivového oleja a pridajte k nemu 25 kvapiek eukalyptového a levanduľového oleja. Dôkladne aplikujte na vlasy a korienky vlasov. Nechajte pôsobiť minimálne 1 až 2 hodiny (alebo viac) a zmyte šampónom podľa vlastného výberu. Na udržanie vlhkosti tiež aplikujte domáci kondicionér podľa vlastného výberu.

Môžete tiež pre rovnaký účinok zmiešať rovnaké množstvo olivového, ricínového a levanduľového oleja.

26) Kondicionér z olivového oleja

Uhorka, ktorú budete potrebovať na prípravu tejto masky má protizápalový účinok a je taktiež skvelým antioxidantom. Zmiešajte 4 polievkové lyžice olivového oleja s 1/4 uhorky a 1 vajíčkom. Vytvoríte jemnú konzistenciu pasty, ktorú si následne rovnomerne rozotrite po celých vlasoch od korienkov až po končeky. Vlasy si zopnite do drdola a zakryte kúpacou čiapkou. Nechajte pred zmytím zaschnúť na 25 až 30 minút.

27) Kondicionér z olivového a citrónového oleja

Skombinujte 1 vajíčko, 1 polievkovú lyžicu olivového oleja a šťavu z ½ citróna. Dôkladne zmiešajte a uistite sa, že zmes zbavíte všetkých hrudiek. Ponorte vlasy a pokožku hlavy do zmesi a vlasy zopnite. Nechajte zaschnúť na minimálne 20 minút a nakoniec zmyte.

Citrón odstráni svrbenie a suchú pokožku, zatiaľ čo olivový olej pokožku hlavy hĺbkovo hydratuje.

Poznámka:

1) K zmesi môžete pridať aj levanduľový olej, aby ste sa zbavili problému s lupinami.

2) Prispôsobte množstvo olivového oleja (od 1 polievkovej lyžice na ½ šálku) podľa dĺžky vašich vlasov.

28) Olivový olej s listami ibišteku a ricínovým olejom

Listy ibišteku nielenže vlasom poskytujú esenciálne živiny, ale sú taktiež prírodným farbivom na šedivé vlasy. Ich extrakt bol taktiež dokázaný, že podporuje rast vlasov.

Tento recept z olivového oleja je jedným z najlepších na liečbu vypadávania vlasov. Zmiešajte niekoľko listov ibišteku s 1 polievkovou lyžicou ricínového a olivového oleja. Oleje zohrejte, aby sa látky z ibišteka vstrebali do zmesi. Aplikujte vytvorenú masku na vlasy a pokožku hlavy masírujte po dobu 10 minút. Nechajte pôsobiť celú noc alebo najmenej 1 hodinu pred zmytím.

Rady na záver

  • Vyhnite sa škriabaniu pokožky hlavy, pretože dôsledkom môžu byť slabé vlasy.
  • Pri receptoch s esenciálnymi olejmi, najprv daný olej otestujte, či naň nie ste alergický.
  • Ak problémy napriek použitiu týchto masiek na vlasy neprejdú, kontaktujte svojho dermatológa.
  • Pre lepší účinok používajte extra panenský olivový olej.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy