Domov / / / MSM na rast vlasov. Budú vďaka...

MSM na rast vlasov. Budú vďaka MSM rásť vlasy rýchlejšie?

Posledná úprava 02.03.2020

Chcete vyskúšať MSM na rýchlejší rast vlasov? Ak áno, prečítajte si, či budú výživové doplnky s obsahom MSM pre vaše potreby tie pravé.

MSM, čo znamená metylsulfonylmetán, je zlúčenina bohatá na síru. Chemický vzorec metylsulfonylmetánu je (CH3)2SO2. Táto zlúčenina sa vyskytuje prirodzene a možno ju nájsť v rôznych potravinách, napríklad v zelenej zelenine, cesnaku, morských plodoch, cibuli a mlieku.

MSM na rýchlejší rast vlasov – ako funguje MSM na vlasy?

Mnoho žien užíva MSM na vlasy, pretože sa v tejto chemickej zlúčenine nachádza síra, čo je jeden zo základných stavebných kameňov vlasov. Ale dokáže metylsulfonylmetán skutočne donútiť vaše vlasy k rastu?

Podľa niektorých odborníkov možno MSM používať na podporu rastu vlasov. Mnohí ľudia si tiež myslia, že MSM dokáže zrýchliť rast vlasov, pretože predlžuje anagénovú fázu vlasového rastového cyklu.

Anagénová fáza rastového cyklu vlasov sa často nazýva rastová fáza. Nezabúdajte však, že vlasy bežne podrastú o čosi viac ako centimeter za mesiac.

Ak by výživový doplnok dokázal podstatne zvýšiť rýchlosť rastu vlasov, išlo by o vedecký prielom. Nanešťastie nie sú vedecké dôkazy v súčasnosti dostatočne presvedčivé. V jednej štúdii, ktorá prebehla v Južnej Kórei, sa vedci snažili pochopiť vplyv metylsulfonylmetánu na zlepšenie rastu vlasov pri liečbe alopécie. [1]

A hoci sú výsledky štúdie nepresvedčivé, väčšine ľudí môže zostať nádej, že ďalšie testy môžu získať dostatočne presvedčivé dôkazy o účinku MSM. Nie je ale pravdepodobné, že by vlasy po aplikácii MSM začali výrazne rásť. Možné však je aspoň mierne zrýchlenie rastu vlasov. A ak by mal pomôcť iba malú trošku, aj to je niečo…

Iné možnosti využitia výživových doplnkov s obsahom MSM

MSM môže byť účinný pri liečbe rôznych problémov, ako napríklad hemoroidy, osteoartritída a ružienka (rosacea). Existujú aj ďalšie potenciálne možnosti využitia MSM, neexistuje však dostatok dôkazov o jeho skutočnom účinku. [2]

Pravdou je, že ľudské telo využíva síru na budovanie aj iných vecí ako iba vlasov. Síra sa používa aj na tvorbu kostí a formovanie chrupaviek v kĺboch. MSM neprospieva iba vlasom, je dobrý aj pre celé telo.

Čo by ste mali vedieť predtým, ako začnete užívať MSM na vlasy

Je nutné poznamenať, že MSM so sebou prináša aj niekoľko nežiadúcich vedľajších účinkov. Nateraz ani nie je stanovená denná odporúčaná dávka metylsulfonylmetánu. Denná odporúčaná dávka je definovaná ako priemerný príjem potrebný na uspokojenie nutričných požiadaviek takmer všetkých zdravých ľudí. Vysoké dávky môžu viesť k negatívnym príznakom ako je svrbenie, nespavosť, únava, bolesti hlavy, problémy s obličkami, nevoľnosť a hnačka.

Vo všeobecnosti je MSM považovaný za bezpečný, pokiaľ sa užíva v správnych dávkach. Užívanie akéhokoľvek výživového doplnku je vhodné prekonzultovať so svojim lekárom.

Zdroje

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy