7 prínosov MSM – zázračného výživového doplnku

Posledná úprava 04.10.2016

Biologicky aktívna síra je jednou z najdôležitejších živín, vďaka ktorým naše telá zostávajú mladistvé a plné energie. S pribúdajúcim vekom, aj vďaka strave, v ktorej nie je dostatok esenciálnych živín, naše orgány tuhnú, bunky sa stávajú rigidné a celková energia rapídne upadá a klesá.

MSM (metylsulfonylmetán) je organická zlúčenina síry, ktorá sa prirodzene uvoľňuje zo zeme po daždi. Síra sa nachádza v mnohých nespracovaných potravinách, počas varenia sa ale rýchlo stráca. MSM si získava veľkú pozornosť vďaka sústredeniu sa na technológie súvisiace s dlhovekosťou. Tu je zoznam 7 ohurujúcich prínosov MSM:

1) Zlepšuje zdravotný stav pokožky a pleti

MSM je potrebný na tvorbu kolagénu. Ovísajúca koža a vrásky, rovnako ako suchá, popraskaná koža vzniká ako následok nedostatku kolagénu. MSM spolupracuje s vitamínom C a spoločne tvoria nové, zdravé tkanivá. MSM dokáže normalizovať tvorbu kolagénu a radikálne zlepšiť zdravie kože.

2) Zlepšuje flexibilitu

Výskum preukázal, že MSM je vysoko efektívny pri zlepšení flexibility kĺbov. Navyše, pomáha tvoriť flexibilné tkanivá pokožky a svalov. To vedie k zvýšeniu celkovej flexibility vďaka obnove „šťavnatosti“ v tkanivách.

3) Detoxikuje telo

Jednou z najdôležitejších vlastností MSM je fakt, že sú vďaka nemu bunky oveľa priepustnejšie. To znamená, že sa toxíny a metabolický odpad jednoduchšie presúva preč z buniek, zatiaľčo esenciálne živiny a hydratácia sa dostanú dovnútra. Je to rozpúšťač fosforečnanu vápenatého, takže má pozoruhodnú schopnosť rozštiepiť zlý vápnik, ktorý stojí pri zrode degeneratívnych ochorení.

4) Posilňuje vlasy a nechty

Kolagén a keratín sú životne dôležité pre tvorbu zdravých vlasov a nechtov. MSM je skutočný „minerál krásy“, ktorý poskytuje síru potrebnú na tvorbu kolagénu a keratínu. Je tiež známe, že prispieva k mimoriadnej pevnosti a hrúbke vlasov a nechtov, čo možno zaznamenať už po niekoľkých týždňoch konzistentného používania.

5) Urýchľuje hojenie rán

Kyselina mliečna a ďalšie vedľajšie produkty spôsobujú bolesť v tele. MSM zvyšuje schopnosť tela eliminovať odpadové produkty na bunkovej úrovni. Tým sa urýchľuje zotavovanie a zostáva viac energie pre prestavby.

6) Prirodzene zvyšuje množstvo energie

Kvôli zvýšenej permeabilite (priepustnosti) buniek je potrebné menšie množstvo energie na to, aby sa telo vysporiadalo s naakumulovanými toxínmi. Výsledkom je možnosť presmerovanie väčšieho množstva energie na iné činnosti a na potrebné hojenie a zotavovanie. Trávenie si vyžaduje najviac energie z celého tela (približne 70-80% našej energie sa minie denne na trávenie). MSM zvyšuje vstrebávanie živín, takže výdaje energie na trávenie sa výrazne znížia.

7) Protizápalové pôsobenie

MSM je mocný protizápalový prostriedok, a to vďaka svojej schopnosti pomôcť z buniek odstrániť metabolický odpad. Nadmerná hmotnosť na tele je v podstate zápal. Bunky tela sú chronicky zapálené a uchovávajú vedľajšie produkty metabolických procesov. Síra musí byť prítomná, aby sa mohli tieto toxíny a odpad odstrániť z tela. Keď sa tieto vedľajšie produkty dostanú zo systému, tak sa môžu aj bunky zbaviť nadmerných tekutín, ktoré sa v nich uchovávali ako v buferi (vo vyrovnávacej pamäti). Výsledkom je prirodzené a účinné zníženie a odstránenie neželanej hmotnosti.

Ako používať MSM

MSM sa predáva buď v práškovej forme alebo ako doplnok vo forme kapsúl. Najlepšie výsledky možno dosiahnuť pri užívaní MSM v prášku. Pridajte ho do vody spolu s rastlinným zdrojom vitamínu C (napríklad citrónová šťava). Väčšina výživových doplnkov s obsahom MSM obsahuje syntetické vedľajšie produkty. Dá sa však kúpiť aj organický, 100% prirodzene derivovaný MSM. Začnite užívať najskôr jednu čajovú lyžičku MSM v prášku a postupne sa prepracujte až k 2 až 3 polievkovým lyžiciam denne. Potom zbadáte aj skutočne pôsobivé výsledky.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac