Ako podporiť rast dlhších a pevnejších nechtov

Posledná úprava 26.01.2018

Zabráňte opakovanému štiepeniu alebo lámaniu nechtov pomocou týchto tipov pre rast dlhších a silnejších nechtov. Zoberte do úvahy nasledujúce odporúčania ohľadom starostlivosti o nechty, ktoré zlepšia ich zdravie a vzhľad a okrem toho Vám pomôžu dosiahnuť dlhšie silnejšie nechty.

Inštrukcie

  1. Obmedzte expozíciu svojich nechtov chemikáliám, ako sú prostriedky na umývanie riadu a iné čistiace prostriedky. Ak sa snažíte vypestovať si dlhšie silnejšie nechty, tieto chemikálie tento proces zmaria pretože nechty sa ich pôsobením stanú krehkejšie, čo bude viesť k ich štiepeniu. Po vystavení nechtov takýmto chemickým látkam, ich treba ošetriť výrobkom určeným na starostlivosť o nechty, ktorý im dodá vlhkosť.
  2. Choďte na manikúru alebo masáž rúk, ktoré môžu zvýšiť krvný obeh v nechtoch, čo pomôže ich rastu. Vyžiadajte si ošetrenie nechtov produktmi, obsahujúcimi zložky, ktoré nechty posilňujú, ako sú vitamíny A, C a E, vápnik a antioxidanty ako napríklad aloe vera.
  3. Na dosiahnutie dlhších silnejších nechtov zvážte použitie produktu pre starostlivosť o nechty ako napríklad posilňovač nechtov. Tieto výrobky pre starostlivosť o nechty, ktoré sa často aplikujú pod alebo na lak na nechty, sú určené na ochranu nechtov pred vplyvmi životného prostredia a chemickým poškodením, podporujú rast nechtov a zabraňujú ich lúpaniu a štiepeniu.
  4. Prijímajte v strave dostatok bielkovín, vápnika, zinku, železa a vitamínov A a B. Ak sú Vaše nechty napríklad krehké so zvislými ryhami, môže to indikovať nedostatok vitamínu B. Dobre vyvážená strava Vám pomôže vypestovať si dlhšie silnejšie nechty tým, že Vám poskytne živiny, ktoré môžu pôsobiť ako spevňovač nechtov.
  5. Vyhnite sa pokušeniu dať si urobiť akrylové nechty. Ak sa snažíte vypestovať si dlhšie silnejšie nechty, umelé nechty budú tento proces mariť pretože manikérka Vaše nechty opilníkuje aby tak sa tak akryl na nechty lepšie prichytil. Toto poškodenie oslabuje nechty, čím sa stanú náchylnejšie k ďalšiemu poškodeniu.

Tipy:

Ak si na svojich nechtoch všimnete vlastnosti ako sú hlboké ryhy v nechtovom lôžku, príliš žlté nechty (nespôsobené zvyškom tmavého laku na nechty) alebo nechty, ktoré sa oddeľujú od pokožky, poraďte sa s lekárom. Ochorenia nechtov ako sú tieto, v prípade, že sú sprevádzané inými príznakmi, môžu signalizovať určité ochorenia alebo infekcie.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac