Domov / / Ako predchádzať lámaniu nechto...

Ako predchádzať lámaniu nechtov

Posledná úprava 29.01.2018

Starostlivosť o nechty je dôležitá, keď sa snažíte svoje nechty si pestovať, udržiavať ich dĺžku alebo ste práve na skvelej manikúre. Vždy je tu ale riziko, že sa nechty môžu zlomiť. Pomôžte svojim nechtom aby boli silné a zdravé.

Inštrukcie

 1. Nepoužívajte nechty ako nástroj. Ak nechtami veci škrabete alebo otvárate, ich končeky budú náchylnejšie na lámanie a odlupovanie.
 2. Pri upratovaní alebo práci v záhrade používajte ochranné rukavice. Mnoho chemikálií používaných v domácnosti nechty poškodzujú a akékoľvek hrubé zaobchádzanie prispieva k lámaniu nechtov.
 3. Neobhrýzajte si nechty, a nelúpte si starý lak na nechty. Vaše nechty oslabnú a skrehnú, čo zvyšuje šance toho, že sa zlomia.
 4. Na nechty naneste vrstvu laku – či už farebného alebo priesvitného. Bežný lak na nechty môže pomôcť udržať ich vlhkosť a existujú aj laky na nechty vyvinuté na posilnenie nechtov. Lak si nelúpte, starý lak odstráňte odlakovačom a po týždni naneste novú vrstvu. Vyhnite sa odlakovačom na nechty s obsahom acetónu, ktorý nechty vysušuje.
 5. Dvakrát denne svoje ruky hydratujte aplikáciou krému na nechty a kutikulu. Nechty potrebujú hydratáciu rovnako ako Vaša pokožka. Krém naneste znovu po umývaní rúk a odstránení laku na nechty.
 6. Dbajte na zdravú výživu. Prijímajte dostatok bielkovín a aby ste telu dodali železo, jedzte celozrnné obilniny a listovú zeleninu. Mlieko a vajcia Vám dodajú zinok, rovnako ako aj bielkoviny. Užívanie biotínu, vitamínu B-komplex, v podobe doplnku výživy môže pomôcť Vašim vlasom aj nechtom.

Tipy:

 • Ak používate prípravky na spevnenie nechtov, vyhnite sa tým, ktoré obsahujú toluén sulfónamid alebo formaldehyd, ktoré môžu dráždiť pokožku.
 • Nechty, ktoré nereagujú na liečbu, alebo sa ich problémy vyskytujú v spojení s ďalšími príznakmi, môžu indikovať zdravotný problém. Ak Vás trápia slabé nechty, ryhy a škvrny, žltnutie nechtov alebo iné problémy, navštívte svojho lekára.

Budete potrebovať:

 • Ochranné rukavice
 • Lak na nechty
 • Odlakovač na nechty bez obsahu acetónu
 • Hydratačný krém
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Ako predchádzať lámaniu nechtov Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac