Ako si prestať obhrýzať nechty

Posledná úprava 07.02.2023

Obhrýzanie si nechtov je častým problémom a je ťažké tento zvyk prelomiť. Keď si obhrýzate nechty, vystavujete sa mnohým baktériám nachádzajúcim sa na ruke. Zbavte sa tohto nepekného zvyku raz a navždy. Naučte sa prestať obhrýzať si nechty už nadobro.

  1. Používajte výrobky, ktoré Vám pomôžu zbaviť sa tohto zvyku. V drogériách je k dispozícii mnoho produktov, ktoré pomôžu prestať si obhrýzať nechty. Mnoho z nich sa nanáša na nechty podobne ako lak a zanecháva na nich veľmi horkú chuť. Táto horká chuť na Vašich nechtoch ich obhrýzanie spraví menej príjemným.
  2. Dajte si urobiť umelé nechty. Umelé nechty sú vyrobené z akrylovej látky, ktorú je ťažké rozhrýzť. Umelé nechty tak vytvárajú bariéru medzi Vašimi prírodnými nechtami a ústami a zároveň skvele vyzerajú.
  3. Skúste hypnózu. Hypnotizéri pracujú s ľuďmi, ktorí sa snažia zbaviť svojich zlozvykov, vrátane obhrýzania si nechtov. Zhypnotizujú Vás aby Vám tak pomohli zbaviť sa zlozvyku.
  4. Motivujte sami seba, tak, že sa za neobhrýzanie si nechtov odmeníte. Stanovte si malé ciele. Dajte si malú odmenu, ak ste vydržali neobhrýzať si nechty celý deň. Dajte si väčšiu odmenu, ak vydržíte neobhrýzať si nechty celý týždeň. Odmeňte sa ešte viac ak vydržíte dlhšiu dobu.

Tipy:

Keď ste doma používajte ochranné rukavice. Rukavice vytvoria fyzickú bariéru a pripomenú Vám, aby ste si neobhrýzali nechty.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac