Domov / / Ako sa starať o mäkké nechty

Ako sa starať o mäkké nechty

Posledná úprava 29.01.2018

Krásne, pestované, nechty sú konečným detailom osobnej starostlivosti. Pre mnoho ľudí je manikúra jednoduchá. Ak však máte mäkké nechty, môže to byť ťažké. Aj keď sa dosiahnutie silných nechtov zdá nemožné, dá sa to. Vedieť ako sa starať o mäkké nechty je cestou k silným nechtom.

Inštrukcie

  1. Pri umývaní riadu noste rukavice. Rukavice by ste mali nosiť vždy keď Vaše ruky prídu do kontaktu s vodou alebo saponátom. Ochránia nechty pred chemickými látkami, a to nielen tými, ktoré používate, ale aj tými, ktoré môžu byť vo vode. Nechty zmäkčené vodou sú náchylnejšie k lámaniu a lúpaniu.
  2. Nechty majte stále nalakované, hoci i priesvitným lakom, pretože lak pôsobí ako ochranná vrstva. Na trhu je množstvo druhov priesvitných lakov na nechty, no vyberte si taký na proteínovej báze, nie syntetický. Niektoré produkty sú navrhnuté tak, aby liečili tenké, mäkké, slabé alebo odlupujúce sa nechty.
  3. Jedzte zdravo. O svoje nechty sa starajte konzumáciou dobrej stravy. Odborníci navrhujú jesť stravu s vysokým obsahom bielkovín, ovocia, zeleniny, celozrnných výrobkov a veľkým množstvom vody. Okrem toho sa odporúča vyhnúť sa rafinovaným cukrom a jednoduchým sacharidom.
  4. Uistite sa, že vo svojej strave prijímate dostatok horčíka. Viac než 60 percent všetkého horčíka v tele sa nachádza v kostre. Vzhľadom k tomu, že nechty sú tvorené kosťou, je dôležité mať dostatok horčíka. Užívanie horčíkových doplnkov je dobrým spôsobom ako to dosiahnuť a tak pomôcť posilniť mäkké nechty.
  5. Naneste na nechty olej. Podstatou tohto triku je to, že olej chráni nechty pred vodou, ktorá nechty zmäkčuje. Akýkoľvek olej postačí. V drogérii objevíte mnoho jednoduchých olejčekov, ktoré k tomuto účelu veľmi dobre poslúžia.
  6. Vyhnite sa lúpaniu si alebo obhrýzaniu nechtov. Sila, ktorú aplikujete na necht jeho hryzením alebo trhaním, ho oslabuje. Ak je to možné, stále so sebou noste pilník na nechty. Nechty si pilníkujte často, aby boli ich strany hladké. Tým sa zníži nutkanie obhrýzať si ich.

Budete potrebovať

  • Priesvitný lak na nechty na proteínovej báze
  • Gumené rukavice
  • Olej
  • Magnéziový doplnok výživy

Tip:

Nosenie rukavíc pri umývaní riadu udržuje Vaše ruky krásne.

Čítajte ďalej Čo prezradia Vaše nechty
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Ako sa starať o mäkké nechty Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac