Domov / / / Tipy na urýchlenie rastu vlaso...

Tipy na urýchlenie rastu vlasov (kompletný zoznam)

Posledná úprava 23.03.2020

Chcete vedieť ako dosiahnuť, aby vaše vlasy rástli rýchlejšie? Existuje viacero spôsobov ako stimulovať zdravý rast vlasov, rovnako ako celý rad situácií, ktorým sa je potrebné vyhnúť, ak chcete, aby Vaše vlasy rástli rýchlejšie. Prvá a najlepšia rada ako mať dlhé vlasy je konzumovať zdravú stravu. Keď sa snažíte vypestovať si vlasy, je obzvlášť dôležité dbať na to, čo jete. Pri pestovaní svojich vlasov sa vyhnite nárazovým diétam a iným extrémnym opatreniam, pretože nevyvážená strava skutočne spomalí rast vlasov a urobí ich viac náchylné k lámaniu. Snažte sa jesť veľa bielkovín a užívajte vitamíny na správny rast vlasov - najmä vitamín B a vitamín C. Pridanie multivitamínového doplnku do svojej stravy nie je zlý nápad a prenatálne vitamíny sú známe tým, že zlepšujú vzhľad, dĺžku a silu vlasov.

Nájdenie správneho produktu na rast vlasov

Na trhu existuje niekoľko produktov na rast vlasov. Základom je zloženie – existujú určité látky, ktoré urýchľujú rast vlasov. Jedná sa napríklad o kofeín, emu olej, extrakt z čaju Roibos alebo aminokyseliny ako L-cysteín.

Tip: Kombinácia stravy stimulujúcej rast a výrobku na rast vlasov Vám môže pomôcť pestovať svoje vlasy ešte rýchlejším tempom. Dermatológovia často odporúčajú šampón Revita, ktorý tieto látky obsahuje. Okrem toho je účinný aj na vypadávajúce vlasy.

Existujú však aj vitamíny v tabletkách, ktoré pomôžu urýchliť rast - pozrite vitamíny pre rýchlejší rast vlasov LongHair

Prečo ľuďom záleží na rýchlejšom raste vlasov?

Existuje veľa rôznych dôvodov, prečo ľudia túžia po dlhých, zdravých vlasoch a chceli by podporiť rast vlasov. Dôvodom môže byť pokus ostrihať alebo nafarbiť si vlasy, ktorý nedopadol dobre. Ďalším dôvodom môže byť zlý výsledok návštevy kaderníka, ktorý je vidieť, ale možno je za tým len osobná túžba mať dlhé vlasy. K strate vlasov na hlave môžu viesť aj zdravotné dôvody.

Čo robiť, keď som si ostrihala vlasy príliš nakrátko?

Každý pozná ten pocit: máte chuť riskovať a ísť do kaderníctva vyskúšať nový strih. V kaderníctve váš nový strih vyzerá relatívne v poriadku, ale akonáhle sa dostanete domov a pozriete sa do zrkadla, dostaví sa šok: váš nový účes nie je to, v čo ste dúfali. I keď je váš účes na váš vkus príliš krátky, neprepadajte panike, vaše vlasy dorastú. Zlou správou je, že to bude chvíľu trvať, kedže prírodu sa nedá k ničomu dotlačiť. Existuje však niekoľko spôsobov, ako si nechať vlasy dorásť rýchlejšie. Tri najlepšie rady sú: denne si masírovať pokožku hlavy, aplikovať na ňu olej a zdravo sa stravovať (t.j. prijímať správne vitamíny). Akú stravu si vyberať?

Fakty a mýty o raste vlasov

Zameriame sa na niektoré fakty a mýty, ktoré sa objavujú na internete týkajúce sa rastu vlasov.

Moje vlasy boli vytrhnuté aj s korienkami – dorastú mi ešte?

Áno , ale v tomto prípade potrvá dlhšie kým vlasy dorastú, pretože najprv musí dorásť nový vlasový korienok. Dokonca aj keď ste si vlasy vážne poškodili, Vaše vlasy vám normálne dorastú.

Dorastú vlasy rýchlejšie po holení a strihaní?

Nie. Vlasy rastú z vlasového korienka a rastú smerom zvnútra von. Nezáleží preto na tom, ako často si vlasy striháte alebo holíte. Vlasy pod korienkom sú hrubšie a kužeľovité. To je dôvod, prečo holenie odreže vlasy na najširšom mieste, čo vedie k na pohľad hustejším vlasom, čo je často mylne označené ako rýchlejší rast vlasov. Ak sa teda pýtate: “Ako dosiahnuť rýchlejší rast vlasov?”, časté strihanie nie je riešením.

Vypadávanie vlasov po tehotenstve

Je možné, že po tehotenstve dôjde k vypadávaniu vlasov? Áno, je to možné. Prečítajte si viac na stránke o vypadávaní vlasov v období a po tehotenstve.

Ochorenia a lieky – dorastú mi vlasy späť?

Áno. Ak bol vlasový folikul poškodený z dôvodu choroby (štítnej žľazy, hypofýzy, atď.) alebo užívania liekov (chemoterapia a pod.). S najväčšou pravdepodobnosťou je hlavným dôvodom to, že korienky sú stlačené. Rast nových vlasov potom už zvyčajne nie je prekážkou. V tomto prípade sa ohľadom opätovného rastu vašich vlasov obráťte na odborníka.

Rast vlasov a vypadávanie vlasov – rozdiely medzi mužmi a ženami

Hoci medzi mužmi a ženami nie sú žiadne výrazné rozdiely pokiaľ ide o rast vlasov, faktom je, že pokiaľ ide o vypadávanie vlasov, rozdiel tu je. Vo väčšine prípadov, keď vlasy vypadávajú mužom, je to kvôli mužskému vzorovému vypadávaniu vlasov. Vypadávanie vlasov u žien môže postupovať podobne, ale môže byť tiež spôsobené hormónmi a užívaním liekov.

Budú mať suché vlasy vplyv na rast vlasov?

Nie, len to že máte suché vlasy nebude mať vplyv na rast vlasov. Ak ale máte veľmi suché vlasy, môžete sa pokúsiť urobiť niečo s ich zdravím a ošetriť ich.

Existuje spojitosť medzi farbou vlasov a rastom vlasov?

Nie. Hoci pokiaľ ide o rast vlasov, existujú genetické a rasové rozdiely, nemožno tvrdiť, že existuje určitý vzťah medzi farbou Vašich vlasov a tým ako rýchlo rastú.

Znamenajú rozštiepené končeky, to že moje vlasy budú rásť pomalšie?

Nie, rozštiepené končeky nemajú obvykle nič spoločného s rýchlosťou rastu vlasov. Rozštiepené končeky sú však známkou nezdravých vlasov alebo proste len zlého strihu.

Môžete získať krásne vlasy ich česaním?

Áno. Pomáha to prekrveniu vlasovej pokožky. Keď sa teda vrátime k otázke: “Ako môžem dosiahnuť rýchlejší rast vlasov?” Pravidelné česanie prispieva k zdravým, dlhým vlasom.

Ako mať dlhé vlasy rýchlejšie - čo robiť

Prečítajte si aj nasledujúce tipy, ktoré pomôžu rýchlejšiemu rastu Vašich vlasov a tiež ich zdraviu.

 • Zdravé stravovanie. Strava bohatá na vitamíny je pravdepodobne najlepší spôsob, ako získať zdravé vlasy, pretože stimuluje rýchlosť rastu vlasov. Ak chcete zdravé vlasy, na vašom nákupnom zozname by sa malo nachádzať ovocie, zelenina a potraviny s obsahom železa.
 • Kefovanie vlasov. Kefovanie vlasov (pred a po umývaní), stimuluje prekrvenie vlasovej pokožky a rovnomerne roznáša živiny vo vlasoch.
 • Hydratácia vlasov. Existujú prostriedky, ktorými môžete svoje vlasy hydratovať. Odporúča sa aj použitie olejov (napr. olivový olej).
 • Vyhnite sa stresu. Povera, že vlasy vám môžu zo stresu vypadnúť, je pravdivá , takže sa ukľudnite a snažte sa vyhnúť stresu!
 • Doplnky výživy. V prípade, že nedokážete pokryť svoje výživové potreby v bežnej strave, užívajte vitamínové doplnky na rast vlasov ( jedným z najlepších dostupných vlasových doplnkov je momentálne komplex vitamínov Foligain). Vitamíny A, C, H, a všetky vitamíny B, rovnako ako meď, zinok, keratín (proteín), oxid kremičitý a železo vám pomôžu dosiahnuť zdravé a dlhšie vlasy.

Čo nerobiť

Teraz už viete, čo podporuje rast vlasov a čo ich udržuje zdravé a stabilné. Teraz by sme sa mali zmieniť o veciach, ktoré nie sú zdravé pre vlasy. Okrem zlej stravy a veľkého množstva stresu sú tu aj iné veci, ktorým by ste sa mali vyhnúť ak chcete, aby vám narástli vaše “vysnívané vlasy”.

 • Šampóny s obsahom silikónu. Tento typ šampónov vysušuje vlasy a spôsobuje, že sa rýchlejšie ničia. Fény a žehličky majú podobný účinok ako silikónové šampóny. Tieto produkty vlasy takmer napadajú a vlasy sa stávajú nestabilné.
 • UV svetlo. UV žiarenie bieli vlasy, čo vašim budúcim vlasom a budúcemu vzhľadu veľmi škodí. Ak chodíte často na slnko, mali by ste si aspoň niekedy chrániť vlasy kapucou alebo čiapkou.
 • Soľ a chlórovaná voda. Vlasy sa zjemnia a potom znovu vyschnú, čo spôsobuje postupnú zmenu, ktorá je zlá pre vlasy , najmä v kombinácii so slnkom!
 • Gumky a sponky. Ak ich nosíte každý deň na rovnakom mieste, vlasy sa Vám tam môžu zlomiť!
 • Bielenie, farbenie, predlžovanie vlasov a trvalá ondulácia. Ďalšie vysvetľovanie je zbytočné, pretože je dobre známe, že všetky chemické látky, ktoré sa používajú v tejto oblasti poškodzujú vlasy .

Minimalizujte stres

Všimli ste si niekedy , že vaše vlasy majú tendenciu vypadávať, keď ste v strese? Stres spôsobuje v tele chemické reakcie, ktoré negatívne ovplyvňujú Vaše zdravie. Tieto zmeny sa prejavia na Vašom vonkajšom vzhľade, vrátane vlasov.

Urobte svojmu zdraviu láskavosť tým , že minimalizujete stres . Ak sa mu nemôžete úplne vyhnúť, hľadajte spôsoby ako sa na konci dňa odreagovať. Ľahké cvičenie, masáže a arómaterapie sú skvelé spôsoby, ako znížiť stres a zlepšiť zdravie svojich vlasov. Zo všetkých spôsobov ako si vypestovať vlasy rýchlejšie, zníženie stresu je tým, ktorý bude prínosom pre celé vaše telo.

Riešte svoje zdravotné problémy

Ak jete správne a máte relatívne málo stresu, ale vlasy vám nerastú tak rýchlo, ako by ste chceli, konzultujte svojho lekára. Niektoré lieky a ochorenia môžu spôsobiť spomalenie alebo zastavenie rastu vlasov. Ďalšie závažné ochorenia môžu spôsobiť aj vypadávanie vlasov.

Keď pôjdete za svojim lekárom, vezmite si so sebou zoznam všetkých liekov, ktoré užívate, vrátane tých voľnopredajných ako aj všetkých vitamínov a minerálov. Váš lekár vám bude schopný pomôcť určiť, či sú vaše problémy spôsobené niečím vážnejším.

Minimalizujte poškodenie

Akonáhle vaše vlasy začnú rásť, budete musieť minimalizovať škody spôsobené stylingovými nástrojojmi a prípravkami. To znamená stop nátačkám, žehličkám, farbám a iným druhom ošetrenia vlasov. Umyte si vlasy, nechajte ich uschnúť a potom ich rozčešte tvrdou, ale jemnou kefou na vlasy. Lámaniu a poškodeniu vlasov sa vyhnite za každú cenu.

Nie sú to len chemikálie a ošetrenie vlasov, ktoré môžu spôsobiť ich poškodenie. Nosenie vlasov v príliš tesnom cope, alebo ich zapletenie do malých vrkôčikov môžu tiež zpráčiniť poškodenie alebo lámanie vlasov. Vyhnite sa akémukoľvek účesu, ktorý príliš zaťažuje akúkoľvek časť vašich vlasov.

Lieky a potravinové doplnky pre husté dlhé vlasy

Na otázku Ako dosiahnuť rýchlejší rast vlasov? neexistuje žiadna zázračná odpoveď. Ako ale vidíte, existuje mnoho možností a spôsobov ako podporiť rast vlasov a rovnako veľa alebo dokonca ešte viac situácií, ktorým sa je potrebné sa vyhnúť, ak chcete mať dlhšie vlasy. Existujú však niektoré šampóny (Revita šampón) a vitamínové alebo minerálne doplnky (ako napríklad Foligain), ktoré stimulujú zdravý rast vlasov a ktoré môžete bezpečne používať.

Vplyvy na vlasy: zdravotné problémy a dedičnosť

Dedičné vypadávanie vlasov alebo strata vlasov v dôsledku choroby je ale úplne iná téma. V takomto prípade je vždy vhodné konzultovať s odborníkom na túto oblasť a zistiť čo môže vo Vašej situácii pomôcť. Snažiť sa zistiť ako si “rýchlo vypestovať vlasy” nie je riešením. Tu si pozrite informácie o dedičnom vypadávaní vlasov.

Bez ohľadu na to, koľko času a peňazí investujete do rôznych vlasových produktov, zdravie Vašich vlasov začína vo vnútri. Vlasy sú časťou telového integumentu (latinský názov pre pokrývku), ktorý je podobný nervovému systému. Integument zahŕňa kožu, nechty a vlasy. Tieto tri časti tela spolu súvisia, hoci vlasy sú trochu iné, pretože vlasy rastú smerom zvnútra von. Ľudia používajú na dosiahnutie zdravých vlasov rôzne vlasové prípravky.

Nezdravé vlasy

Okrem toho že (samozrejme) nezdravé vlasy nie sú zdravé, nezdravé vlasy často vyzerajú škaredo. Sú fádne, suché, majú mnoho rozštiepených končekov a môžu vyzerať veľmi kučeravé. Zlá výživa je zvyčajne hlavnou príčinou nezdravo a zle vyzerajúcich vlasov. Zdravé vlasy sú ľahko rozpoznateľné, pretože sú zvyčajne silné a nie sú suché. Pre rady ako dosiahnuť hustejšie vlasy kliknite sem.

Pridajte do svojho jedálnička zdravé potraviny

Vyvarujte sa zlým stravovacím návykom, ako je konzumácia priveľa soli, cukru a živočíšnych tukov, ktoré zle vplývajú na vlasy. Tento druh stravy sa tiež môže predstavovať pre telo záťaž. Budete mať potrebu jesť viac. Ak nejete správne potraviny stratíte vitamín B. Vitamín B má v ľudskom tele niekoľko rôznych funkcií. Okrem iného môže prispieť k zníženiu vypadávania vlasov a posilneniu nechtov. Nie je ťažké jesť potraviny, ktoré obsahujú vitamín C a B ako sú vajcia a chlieb.

Multivitamínové tablety

Multivitamínové pilulky môžu byť pre vlasy zdravé, ale je dôležité získať správne živiny z potravín, ktoré jeme. Mnoho ľudí užíva multivitamínové tablety bez toho aby chápali, čo vlastne užívajú alebo čo potrebujú. Multivitamínový produkt, ktorý budete užívať by mal obsahovať vitamín A, pretože urobí zázraky s vašou pokožkou, a platí to aj pre pokožku hlavy. Vitamín A sa nachádza napríklad v marhuliach. Ak naozaj chcete konzumovať všetky potrebné vitamíny a minerály pre rýchlejší rast vlasov je potrebné užívať doplnky na rast vlasov ako je Foligain. Snažte sa nejesť nezdravé potraviny alebo piť nezdravé piť nápoje, ktoré zbavujú telo živín. Snažte sa nejesť čokoládu, pretože je to lahodné, ale často nezdravé jedlo.

Voda a Omega - 3 tuky

Koľko pohárov vody je nevyhnutných pre zdravé vlasy? Aby sme boli presný, na dosiahnutie zdravo vyzerajúcich vlasov by bolo ideálne vypiť aspoň 8 pohárov vody denne. Pite vodu na prečistenie svojho organizmu. Pite vodu každý deň, pretože je to jednoduché a lacné. Vlasy sa skladajú z 98 percent z bielkovín. Vlasy sú mŕtve proteíny. Akonáhle vlas vyrastie z hlavy, je mŕtvy. Keď si to uvedomíte, je ľahké dospieť k záveru, že bielkoviny by mali byť súčasťou Vašej každodennej stravy. Niekoľko dobrých zdrojov zdravých bielkovín sú semená, orechy a ryby.

Vlasový fooding

Medzi Vašimi chuťovými pohárikmi a krásou vašich vlasov existuje súvislosť! Vlasový fooding je nový spôsob stravovania, ktorý je povýšené na umenie, ktorý kombinuje zdravie, zábavu a chuť.

Čo robí takéto recepty tak zdravé? Vitamíny!

 • Vitamín A je zodpovedný za rast vlasov a dodáva im lesk a pružnosť.
 • Vitamín B2 je prospešný pre celkové zdravie vašich vlasov .
 • Vitamíny B5 a B7 zabraňujú dehydratácii, redukujú vypadávanie vlasov a dodávajú vlasom objem a pružnosť.
 • Vitamín B6 reguluje produkciu mazu .
 • Vitamín C dodáva vašim vlasom energiu .
 • Vitamín E stimuluje krvný obeh v pokožke hlavy, ktorý robí divy pre rast vlasov .

Na záver

Ak budete postupovať podľa vyššie uvedených pokynov a tipov ako mať dlhé vlasy, mali by ste byť na dobrej ceste k dlhým krásnym vlasom, ktoré ste vždy chceli. Trochu úsilia a veľa trpezlivosti je kľúčom k pestovaniu si svojich vlasov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Tipy na urýchlenie rastu vlasov (kompletný zoznam) Priemerné hodnotenie: 4.3 9 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy