Domov / / / / Domáce lieky na rast vlasov

Domáce lieky na rast vlasov

Posledná úprava 16.03.2018

Nemusíte vždy nutne vyhľadávať lekára, ak máte problém s rednúcimi alebo vypadávajúcimi vlasmi. Ľudia používali prírodné prostriedky proti vypadávaniu vlasov po stáročia. Tu sa môžete dočítať, ktoré prírodné prostriedky proti vypadávaniu vlasov by mohli fungovať aj pre Vás.

Ako starneme, všetci strácame vlasy ale chceme, aby dorástli. To je dôvod, prečo sa predáva mnoho výrobkov na pomoc rastu vlasov. Každý rok sa milióny ľudí radia so svojimi lekármi alebo lekárnikmi o zázračných liekoch na dorastenie vlasov. Chemikálie na rast vlasov však nemusia vždy fungovať tak dobre ako niektoré prírodné prostriedky. Tu sú niektoré legendárne prírodné domáce prostriedky proti vypadávaniu vlasov. Mnohé z týchto prírodných prostriedkov Vám môžu pomôcť vypestovať si zdravé vlasy. Sú jednoduché a môžu zrýchliť rast vlasov v priebehu niekoľkých málo mesiacov.

Pravidelné strihanie

Udržujte vlasy zdravé pravidelným strihaním (každých 6 až 8 týždňov), jemným týždenným umývaním, dennými hydratačnými kondicionérmi, a sušením vlasov na vzduchu, nie fénmi.

Kokosové mlieko

Vmasírujte do pokožky hlavy kokosové mlieko, nechajte pôsobiť 30 minút, potom opláchnite teplou vodou. Opakujte 3 krát týždenne, pokým sa vaše vypadávanie vlasov nezníži a nezačnú rásť zdravé vlasy.

Avokádo

Zmiešajte kokosový olej s avokádom a natrite na vlasy. Táto kombinácia eliminuje lupiny a oživí vlasy – čo je dobré pre ich prirodzený rast.

Ibištek

Povarte kvety ibišteka v kokosovom oleji a rozotrite na vlasy aby ste ich ošetrili. Jemne ich opláchnite a upravte ako zvyčajne.

Mandľový olej

Každý deň aplikujte na vlasy niekoľko kvapiek mandľového oleja.

Saw palmetto

Saw palmetto sa používa na liečbu vypadávanie vlasov po celé desaťročia. Je to primárna aktívna zložka nachádzajúca sa v prevažnej väčšine prírodných prostriedkov proti vypadávaniu vlasov a môže pomôcť vlasom prirodzene rásť.

Žihľava

Žihľava dvojdomá, jedna z najbežnejších bylín používaných v tradičnej ľudovej medicíne. Hovorí sa, že pomáha prirodznému rastu vlasov.

Gotu Kola

Gotu kola. Táto populárna bylina je k dispozícii vo svojej prirodzenej podobe v mnohých obchodoch so zdravou výživou a môže stimulovať rast vlasov.

Ženšen

Ženšen. Hovorí sa, že tento čínsky bylinný liek omladzuje pokožku hlavy, zvyšuje prietok krvi, a pomáha novému rastu vlasov.

Fo - ti

Fo-ti. Tiež známy ako He shou wu (čínsky pre "čiernovlasý pán He"), táto bylina sa konzumuje ako čaj alebo v bylinných liekoch, ktoré pomáhajú zvýšiť rast vlasov a znížiť ich vypadávanie. Používa sa aj proti šediveniu vlasov.

Vitamín A

Vitamín A je nevyhnutný pre rast vlasov, ale príliš veľa vitamínu môže spôsobiť vypadávanie vlasov, takže sa uistite, aby ste neužívali viac ako 100.000 IU denne. Vyskúšajte prírodné zdroje potravy, ako je mango, pomaranče, mrkva, sladké zemiaky, a tekvica.

Vitamín B

Vitamín B posilňuje tvorbu hemoglobínu, ktorý pomáha pokožke hlavy získať dostatok kyslíka, aby zostala zdravá a podporuje rast vlasov. Uistite sa, že konzumujete zemiaky, banány, fazuľu cícer, kuracie prsia, ovsené vločky, bravčová panenka, a roštenku.

Kyselina listová

Kyselina listová. Nachádza sa v keli, šošovici, cíceri, papáji, hrášku, a špargli. Kyselina listová prispieva k prirodzenému opätovnému rastu vlasov.

Vitamín E

Vitamín E, ktorý pomáha krvnému obehu vo vlasovej pokožke a zlepšuje rast vlasov, možno nájsť vo väčšine obilnín, mandliach, požlťovom kukuričnom a sójovom oleji.

Vitamín C

Vitamín C je potrebný pre zdravý vývoj kolagénu, ktorý je nevyhnutný pre rast silných vlasov. Užite si kivi, guavu, papriky a pomaranče.

Cvičenie

Cvičenie. Denné cvičenie zlepšuje krvný obeh v celom tele, vrátane pokožky hlavy, čo môže mať za následok rýchlejší rast vlasov. Uistite sa, že dáte svojmu srdcu zabrať aspoň 3-4 krát týždenne.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Domáce lieky na rast vlasov Priemerné hodnotenie: 4.5 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy