Zväčšenie pŕs - kompletný sprievodca bylinami

Posledná úprava 03.08.2022

Takmer každý bylinný prírodný doplnok na zväčšenie poprsia obsahuje jednu alebo viac týchto slávnych bylín na zväčšenie pŕs. Nie náhodou sa byliny uvedené v tomto článku objavujú v produktoch na zväčšenie poprsia už celé desaťročia.

Ešte pred objavením piluliek sa tieto byliny používali po celom svete na zväčšenie pŕs a podporu sexuálnych funkcií a celkovej krásy a pohody. Možno ste počuli príbehy o ženách v háremoch na Blízkom východe, ktoré jedávali semená senovky gréckej na podporu vývinu ženských kriviek.

Dokonca aj v dnešnej dobe tradiční ajurvédski lekári v Indii predpisujú senovku dojčiacim matkám na zvýšenie produkcie mlieka. Iné byliny ako je napríklad Saw Palmetto boli použité na liečbu porúch prsníkov, rovnako ako aj na zväčšenú prostatu u mužov. Rozsah benefitov je široký a rovnako ako aj iné metódy prírodného zväčšenia pŕs, táto bylina prospieva celkovému zdraviu rovnako ako aj prsiam.

Najzložitejšie na tom je, že niektoré z týchto bylín fungujú najlepšie spoločne s inými bylinami, zatiaľ čo iné byliny si s ostatnými nerozumejú. Okrem toho, niektoré z nižšie uvedených bylín sú najlepšie pre rast pŕs, zatiaľ čo iné nemajú priamy vplyv na rast pŕs, ale sú nevyhnutné pre udržanie celkového hormonálneho zdravia v tele (čo je dôležité pre prirodzený rast pŕs).

Takže, pred tým než sa vydáte na cestu k zväčšeniu poprsia pomocou bylín, prečo sa bližšie nezoznámiť s niekoľkými z týchto byliniek na zväčšenie pŕs?


Hľadáte vitamíny na prsia v tabletkách?

Recenzia produktu:

Extrakty z rastlín špeciálne vytvorené na zväčšenie objemu prsníkov a dennú starostlivosť o prsia.

Zoznam bylín na zväčšenie pŕs

Senovka grécka

Táto bylina so silnou príchuťou zeleru a javorového sirupu je už dlho miláčikom priemyslu zväčšenia prsníkov. Semená senovky obsahujú rôzne rastlinné fyto-estrogény, ktoré poskytujú mastogenický účinok, čo má za následok zväčšenie prsníkov. Tieto semená okrem ženských steroidných prekurzorov tiež obsahujú látky, ktoré podporujú zdravé prsné tkanivo.

Senovka grécka sa používa v americkej ľudovej medicíne na podporu menštruácie a indickí ajurvédski lekári ju používajú na zvýšenie produkcie mlieka u dojčiacich matiek.

Ďalšie výhody: Zmierňuje príznaky menopauzy, napomáha tráveniu a zmierňuje zápchu, znižuje hladinu cholesterolu, pomáha udržať diabetes pod kontrolou, zmierňuje hnačku a podporuje tvorbu mlieka u dojčiacich matiek.

Saw Palmetto

Ďalšia populárna bylina pre prsia, Saw Palmetto je najznámejšia ako anti-androgén. Tiež pre jeho úlohu pri zvrátení zvraštenia mliečnych žliaz.

Táto bylina sa používa aj ako afrodiziakum a na liečbu zväčšenej prostaty a nežiaduceho rastu ochlpenia u žien. K zväčšeniu prsníkov dochádza dôsledkom prítomnosti fyto živín, ktoré stimulujú rast prsného tkaniva.

Jeho použitie sa datuje k pred-mayským civilizáciám, ktoré používali bobule Saw Palmetta ako jedlo a liek a to najmä na ochorenia prsníkov u žien. Údajne zvieratám, ktoré sa živili bobuľami Saw Palmetta, preukazovali väčšiu sexuálnu silu a lepší svalový tonus. Saw Palmetto je stále odporúčané v prírodnej medicíne na zvýšenie veľkosti pŕs.

Ďalšie výhody: Pomáha pri liečbe močovej inkontinencie alebo infekcie močových ciest, podporuje zdravie prostaty, má anti-androgénne účinky, podporuje zdravú chuť k jedlu a ľahké trávenie, spevňuje močovú trubicu a podporuje zdravú funkciu štítnej žľazy a močového ústrojenstva.

Fenikel

Fenikel, ďalšia veľmi populárna bylina pre zväčšenie poprsia, má druhý najvyšší obsah estrogénových zlúčeninín, hneď po senovke gréckej. V minulosti bol používaný na zväčšenie veľkosti pŕs a podporu tvorby mlieka u dojčiacich matiek. Fenikel je bohatý na fyto-živiny, ktoré podporujú rast pŕs.

Ďalšie výhody: Zmierňuje príznaky astmy a pálenie záhy, znižuje vysoký krvný tlak, zvyšuje sexuálny apetít, používa sa na liečbu angíny pectoris a pálenia záhy.

Je pomerne ľahké zaobstarať si fenikel a je najlepšie konzumovať ho ako čaj.

Divoký Yam (wild yam)

Divoký Yam je bylina, ktorá je najčastejšie spájaná so zdravím žien. Často sa používa na zväčšenie prsníkov, ako sexuálny stimulant a v minulosti bol používaný pre svoje prínosy pre reprodukčné zdravie žien.

V prírodnej medicíne sa wild yam odporúča pre celkové zdravie prsníkov.

Ďalšie výhody: zmierňuje PMS a ťažkosti pri menopauze, podporuje sexuálnu vitalitu a zdravie prsníkov.

Dôležitá poznámka: Divoký yam bol používaný v mnohých prírodných výrobkoch na zväčšenie poprsia a dôvodom je látka nazývaná diosgenín. V roku 1950 vedci zistili, že korene divokého yamu obsahujú fytoestrogén diosgenín. Diosgenín môže byť chemicky prevedený na progesterón - čo je dôvod, prečo mnoho krémy, ktoré obsahujú divoký yam tvrdia, že sú to krémy s prírodným progesterónom. Tieto tvrdenia sú len čiastočne správne, pretože hoci diosgenín môže byť prevedený na progesterón, túto premenu je potrebné vykonať v laboratóriu. Ľudské telo nedokáže premeniť diosgenín na progesterón samo.

Pokiaľ ide o obsah fytoestrogénov v divokom yame, niekoľko štúdií zistilo, že divoký yam v skutočnosti nezvyšuje hladinu estrogénu v tele. Ak hľadáte fytoestrogény, bude najlepšie ak si zvolíte jednu z horeuvedených rastlín alebo Pueraria Mirifica.

Dong Quai

Tiež známy ako čínska Angelica, Dong Quai je známy predovšetkým pre svoje použitie na stimuláciu sexuálnej túžby a zmiernenie príznakov menopauzy, kŕčov a PMS.

Už po stáročia je známe, že tento ázijský koreň pomáha telu využiť hormóny efektívne. Hoci Dong Quai nestimuluje prsia priamo, pomáha v tele vyvážiť hladinu hormónov, takže bez ohľadu na to, ktorý doplnok výživy na zväčšenie poprsia používate, ak ho spojíte s užívaním dong quai, bude fungovať účinnejšie.

Ďalšie výhody: Efektívna liečba menopauzy a symptómov PMS

Damiana

Damiana je malý ker vyskytujúci sa v západnej Indii. Obsahuje vysokú hladinu fytochemikálií ako je alfa-pinén, beta-karotén, beta-pinén a beta sisterol.

Táto bylina sa používa v tradičnej bylinnej medicíne na liečbu úzkosti, depresie, chorôb močového mechúra a močových ciest, pri bolestivej menštruácii a klimakterických problémoch. Damiana je najznámejšia ako prírodný liek na liečbu sexuálnych porúch, vrátane nízkeho libida, predčasnej ejakulácie a impotencie.

Damiana je známejšia aj pre jej preventívne použitie proti rakovine prsníka a na zväčšenie prsníkov.

Damiana bola skúmaná v roku 1998 v in vitro a klinických štúdiách a bolo zistené, že má anti-estrogénové alebo neutralizujúce účinky vďaka svojej schopnosti viazať sa na receptory progesterónu. Vďaka tomuto zisteniu vedci dospeli k záveru, že táto rastlina má neutrálny alebo anti-estrogénový účinok.

Damiana by mohla byť veľmi užitočná bylina na kontrolu hladiny estrogénu v tele, a to najmä ak trpíte estrogénovou citlivosťou alebo dominanciou a chcete sa ubezpečiť, že svoje telo nepreťažujte prílišným množstvom estrogénu.

Ďalšie výhody: Stimuluje črevný trakt, privádza kyslík do oblasti genitálií, zvyšuje energiu, obnovuje libido, zlepšuje sexuálnu kondíciu a výkonnosť

Benedikt lekársky

Benedikt lekársky, tiež známy ako požehnaný bodliak, zajačie oko, krasovlások alebo ostropes bol široko používaný na pomoc dojčiacim ženám zvýšiť ich produkciu mlieka. Okrem stimulácie toku mlieka u dojčiacich matiek, je benedikt známy posilnením rastu prsníka tým, že vyvažuje hladinu hormónov u žien.

Ďalšie výhody: posilňuje srdce, pľúca a zvyšuje krvný obeh, je užitočný na liečbu zažívacích problémov (stimuláciou produkcie slín a tráviacich štiav).

Poznámka: Užívanie benediktu lekárskeho sa neodporúča tehotným ženám, ľuďom, ktorí sú alergickí na sedmokrásky a ambrózie, rovnako ako aj ľuďom, ktorí trpia gastrointestinálnymi problémami, pretože táto bylina vyvoláva produkciu kyseliny v žalúdku.

Srdcovník obyčajný

Srdcovník obyčajný je bylina známa svojou schopnosťou prirodzene podporiť zväčšenie pŕs. Táto bylina obsahuje leonurín, ktorý podporuje činnosť maternice.

Srdcovník obyčajný sa tradične používa ako tonikum na reprodukčné tkanivá a na zníženie hladiny krvných lipidov.

Kvet chmeľu

Kvet chmeľu je väčšinou v prírodných bylinných doplnkoch výživy na zväčšenie poprsia používaný na stimuláciu vývoja mliečnej žľazy. Tento konkrétny ker je bohatý je flavonoidy, ktoré regulujú produkciu hormónov, a tým zefektívňujú pôsobenie iných doplnkov výživy na zväčšenie poprsia, ktoré používate.

Ovsík obyčajný

Ovsík je bohatý na saponíny, flavonoidy, minerály a alkaloidy, z ktorých všetky sú nevyhnutné pre podporu zdravého hormonálneho systému v tele.

Koreň púpavy

Koreň púpavy má dve hlavné použitia: podporuje tvorbu žlče a odstraňuje prebytočnú vodu z tela, ktorá sa nahromadí následkom problémov s pečeňou. Koreň púpavy je neuveriteľne efektívny v oddeľovaní starého tkaniva a jeho vylučovaní z tela, ktoré je kľúčom k tvorbe nových buniek a tkanív prsníka.

Vylučovanie je nutné na vyčistenie receptorov estrogénu, ktoré sú zaplavené toxínmi zo životného prostredia, čo bráni správnemu účinkovaniu prírodných doplnkov na zväčšenie poprsia.

Výhody doplnku: Posilňuje funkciu žlčníka, zmierňuje žltačku a celkovo pomáha pri problémoch s pečeňou.

Červená ďatelina

Táto bylinka dokáže údajne pomôcť pri každej bežnej chorobe. Len málo ľudí však pozná jej schopnosť zväčšiť prsia. Červená ďatelina je výborným zdrojom rôznych fytoestrogénov, napríklad genisteín. Táto látka je obzvlášť vhodná na zväčšenie pŕs, pretože sa dokáže naviazať na ľudské estrogénové receptory, ktoré kontrolujú rast pŕs.

Môžete ju užívať vo forme čajového výluhu. Čaj je dobré piť trikrát denne. Prípadne použiť vo forme tinktúry.

Ďalšie výhody: Využíva sa na liečbu mnohých gynekologických problémov, napríklad súvisiacich s menopauzou. Tiež znižuje riziko mozgovej porážky a infarktu u žien po menopauze. Užívanie červenej ďateliny slúži aj pri prevencii osteoporózy, hladín cholesterolu, údajne dokáže zmierniť riziko výskytu niektorých druhov rakoviny.

Ploštičník strapcovitý

Ploštičník strapcovitý (black cohosh) je rastlinka pochádzajúca z východných oblastí Severnej Ameriky. V súčasnosti rastie aj na mnohých miestach v Európe. Americkí Indiáni používali jej koreň a odnože na uhryznutia hadom aj pri pôrodoch. Od začiatku 19. storočia sa používal aj na liečbu reumatoidnej artritídy.

Ploštičník zvyšuje nízke hladiny estrogénu, práve preto je považovaný za možný prostriedok na zväčšenie pŕs. Na ploštičník si však treba dávať pozor. Zaberá totiž pri vyšších dávkach, vtedy môže zväčšiť a spevniť prsníky. Problémom je, že vysoké dávky ploštičníku môžu spôsobiť problémy s pečeňou. Nežiadúce účinky sú zaznamenané pri dávke nad 80 miligramov. Ak ju užijete s alkoholom, uškodia aj nižšie dávky.

Ďalšie výhody: V súčasnosti sa ploštičník používa na mnohé zdravotné problémy, vrátane astmy, menštruačných problémov, pri úľave symptómov pred a pri menopauze (hlavne pri návaloch tepla). Tiež pri liečbe tinitu, na upokojenie kašľa a všeobecne na úľavu od bolesti.

Pueraria Mirifica

Pueraria Mirifica (alebo koreň Kudzu) je bylinka pochádzajúca zo severného Thajska. Domorodé ženy ju používali pre jej schopnosti spomaliť starnutie a omladiť človeka. V posledných rokoch si však získava čoraz väčšiu popularitu kvôli schopnosti zväčšiť prsia.

Pueraria Mirifica obsahuje najvyššie koncentrácie fytoestrogénov, teda rastlinných estrogénov, spomedzi ostatných byliniek. Dokonca viac ako senovka grécka či sója. Pueraria je natoľko silná, že nie je potrebné užívať žiadne ďalšie bylinky na podporu rastu prsníkov.

Ďalšie výhody: Pueraria dokáže tiež stmaviť biele vlasy a zlepšiť rast vlasov. Zvyšuje hladiny energie, zlepšuje prúdenie krvi, zvyšuje chuť do jedla, zlepšuje farbu pleti, spevňuje svaly, zmierňuje stres, zmierňuje problémy pri menopauze a problémy s prostatou, revitalizuje bunky.

Sladké drievko

Sladké drievko sa používa v potravinárskom priemysle ako pochutina, dáva sa tiež do nápojov. Kvôli zdravotným prínosom sa používa koreň sladkého drievka. „Lékorica“ je bohatá na fytoestrogény ako je glabridín. Tieto fytoestrogény pomáhajú vykonávať úlohy, ktoré sú v kompetencii estrogénov tela.

Fytoestrogény obsiahnuté v sladkom drievku majú mierny estrogénny účinok, preto je vhodné na prirodzené zväčšenie prsníkov. Má tiež antiandrogénne vlastnosti, fytoprogestíny a pomáha zvyšovať hladiny prolaktínu v tele.

Ďalšie výhody: Sladké drievko uľavuje od gastrointestinálnych problémov, v prípade otravy jedlom, pri žalúdočných vredoch, pálení žáhy urýchľuje hojenie žalúdočnej výstelky. Tiež pomáha pri respiračných problémoch, pomáha pri vykašliavaní. Zmierňuje stres a údajne dokáže pomôcť aj pri liečbe rakoviny prsníka a prostaty. Používa sa aj na liečbu ekzémov a ošetrovanie zubov – vďaka antibakteriálnym vlastnostiam.

Maca

Maca je rastlina z Južnej Ameriky. Jej koreň domorodí obyvatelia používali po stáročia na liečbu rôznych problémov aj ako potravinu samotnú. Dokáže regulovať rovnováhu hormónov, zvyšuje hladiny estrogénov. Keďže pomáha pri ukladaní tukov, zväčšia sa nielen prsia ale aj boky a zadok.

Ďalšie výhody: Maca dokáže uľaviť od únavy, zmierňuje príznaky menopauzy a pomáha pri sexuálnych problémoch ako u žien tak u mužov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na zväčšenie pŕs MammaMia

Dnes akcia: Využite zľavový kupón -10%

Naše hodnotenie:

  • Obsahuje rastlinné hormóny - fytoestrogény s výborným účinkom na rozvoj a celkové zdravie prsníkov
  • Prírodné bezpečné zloženie
  • Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy