Domov / / / Zväčšenie pŕs - kompletný spri...

Zväčšenie pŕs - kompletný sprievodca bylinami

Posledná úprava 19.08.2016
 1. Senovka grécka
 2. Saw Palmetto
 3. Fenikel
 4. Divoký yam (wild yam)
 5. Dong Quai
 6. Damiana
 7. Benedikt lekársky
 8. Srdcovník obyčajný
 9. Kvet chmeľu
 10. Ovsík obyčajný
 11. Koreň púpavy

Takmer každý bylinný prírodný doplnok na zväčšenie poprsia obsahuje jednu alebo viac týchto slávnych bylín na zväčšenie pŕs. Nie náhodou sa byliny uvedené v tomto článku objavujú v produktoch na zväčšenie poprsia už celé desaťročia.

Ešte pred objavením piluliek sa tieto byliny používali po celom svete na zväčšenie pŕs a podporu sexuálnych funkcií a celkovej krásy a pohody. Možno ste počuli príbehy o ženách v háremoch na Blízkom východe, ktoré boli kŕmené semenami senovky gréckej na podporu vývinu ženských kriviek.

Dokonca aj v dnešnej dobe tradiční ajurvédski lekári v Indii predpísujú senovku dojčiacim matkám na zvýšenie produkcie mlieka. Iné byliny ako je napríklad Saw Palmetto boli použité na liečbu porúch prsníkov, rovnako ako aj na zväčšenú prostatu u mužov. Rozsah benefitov je široký a rovnako ako aj iné metódy prírodného zväčšenia pŕs, táto bylina prospieva vášmu celkovému zdraviu rovnako ako aj vašim prsiam.

Najzložitejšie na tom je, že niektoré z týchto bylín fungujú najlepšie spoločne s inými bylinami, zatiaľ čo iné byliny si s ostatnými nerozumejú. Okrem toho, niektoré z nižšie uvedených bylín sú najlepšie pre rast pŕs, zatiaľ čo iné nemajú priamy vplyv na rast pŕs, ale sú nevyhnutné pre udržanie celkového hormonálneho zdravia v tele (čo je dôležité pre prirodzený rast pŕs).

Takže, pred tým než sa vydáte na cestu k zväčšeniu poprsia pomocou bylín, prečo sa bližšie nezoznámiť s niekoľkými z týchto bylín na zväčšenie poprsia?

Zoznam bylín na zväčšenie pŕs

Zväčšenie pŕs #1 Senovka grécka

Táto bylina so silnou príchuťou zeleru a javorového sirupu je už dlho miláčikom priemyslu zväčšenia prsníkov. Semená senovky obsahujú rôzne rastlinné fyto-estrogény a diosgenin, ktoré poskytujú mastogenický účinok, čo má za následok zvýšenie veľkosti prsníkov. Tieto semená okrem ženských steroidných prekurzorov tiež obsahujú látky, ktoré podporujú zdravé prsné tkanivo.

Senovka grécka sa používa v americkej ľudovej medicíne na podporu menštruácie a indickí ajurvédski lekári ju používajú na zvýšenie produkcie mlieka u dojčiacich matiek.

Ďalšie výhody: Zmierňuje príznaky menopauzy, napomáha tráveniu a zmierňuje zápchu, znižuje hladinu cholesterolu, pomáha udržať diabetes pod kontrolou, zmierňuje hnačku a podporuje tvorbu mlieka u dojčiacich matiek.

Zväčšenie pŕs #2 Saw Palmetto

Ďalšia populárna bylina pre prsia, Saw Palmetto je najznámejšia ako anti-androgén a pre jeho úlohu pri zvrátení zvraštenia mliečnych žliaz.

Táto bylina sa používa aj ako afrodiziakum a na liečbu zväčšenej prostaty a nežiaduceho rastu vlasovu žien. K zväčšeniu prsníkov dochádza dôsledkom prítomnosti fyto živín, ktoré stimulujú rast prsného tkaniva.

Jeho použitie sa datuje k pred-mayským civilizáciám, ktoré používali bobule Saw Palmetta ako jedlo a liek a to najmä na ochorenia prsníkov u žien. Dávny americký botanik uviedol, že zvieratá, ktoré sa živili bobuľami Saw Palmetta narástli elegantné, silné a preukázali väčšiu sexuálnu silu a lepší svalový tonus. Saw Palmetto je stále odporúčané v prírodnej medicíne na zvýšenie veľkosti pŕs.

Ďalšie výhody: Pomáha pri liečbe močovej inkontinencie alebo infekcie močových ciest, podporuje zdravie prostaty, má anti-androgénne účinky, podporuje zdravú chuť k jedlu a ľahké trávenie, tonizuje močovú trubicu a podporuje zdravú funkciu štítnej žľazy a močového ústrojenstva.

Náš obľúbený je extrakt zo Saw Palmetta od Nature’s Way. Kúpite ho na Amazone za 9,41 dolárov!

Zväčšenie pŕs #3 Fenikel

Fenikel ďalšia veľmi populárna bylina pre zväčšenie poprsia a má druhý najvyšší obsah estrogénových zlúčeninín, hneď po senovke gréckej. V minulosti bol používaný na zväčšenie veľkosti pŕs a podporu tvorby mlieka u dojčiacich matiek. Fenikel je bohatý na fyto-živiny, ktoré podporujú rast pŕs.

Ďalšie výhody: Zmierňuje príznaky astmy a pálenie záhy, znižuje vysoký krvný tlak, zvyšuje sexuálny apetít, používa sa na liečbu angíny pectoris a pálenia záhy.

Je pomerne ľahké zaobstarať si fenikel a je najlepšie konzumovať ho ako čaj.

Zväčšenie pŕs #4 Divoký Yam (wild yam)

Divoký Yam je bylina, ktorá je najčastejšie spájaná so zdravím žien. Často sa používa na zväčšenie prsníkov, ako sexuálny stimulant a v minulosti bol používaný pre svoje pre svoje prínosy pre reprodukčné zdravie žien.

V prírodnej medicíne sa wild yam odporúča pre celkové zdravie prsníkov.

Ďalšie výhody: zmierňuje PMS a ťažkosti pri menopauze, podporuje sexuálnu vitalitu a zdravie prsníkov.

Dôležitá poznámka: Divoký yam bol používaný v mnohých prírodných výrobkoch na zväčšenie poprsia a dôvodom je látka nazývaná diosgenín. V roku 1950, vedci zistili, že korene divokého yamu obsahujú fytoestrogén diosgenín. Diosgenín môže byť chemicky prevedený na progesterón - čo je dôvod, prečo mnoho krémy, ktoré obsahujú divoký yam tvrdia, že sú to krémy s prírodným progesterónom. Tieto tvrdenia sú len čiastočne správne, pretože hoci diosgenín môže byť prevedený na progesterón, túto premenu je potrebné vykonať v laboratóriu. Ľudské telo nedokáže previesť diosgenín na progesterón samo.

Pokiaľ ide o obsah fytoestrogénov v divokom yame, niekoľko štúdií zistilo, že divoký yam v skutočnosti nezvyšuje hladinu estrogénu v tele. Ak hľadáte fytoestrogény, bude najlepšie ak si zvolíte jednu z horeuvedených rastlín alebo Pueraria Mirifica.

Zväčšenie pŕs #5 Dong Quai

Tiež známy ako čínska Angelica, Dong Quai je známy predovšetkým pre svoje použitie na stimuláciu sexuálnej túžby a zmiernenie príznakov menopauzy, kŕčov a PMS.

Už po stáročia je známe, že tento ázijský koreň pomáha telu využiť hormóny efektívne. Hoci Dong Quai nestimuluje prsia priamo, pomáha v tele vyvážiť hladinu hormónov, takže bez ohľadu na to, ktorý doplnok výživy na zväčšenie poprsia používate, ak ho spojíte s užívaním dong quai, bude fungovať účinnejšie.

Ďalšie výhody: Efektívna liečba menopauzy a symptómov PMS

Zväčšenie pŕs #6 Damiana

Damiana je malý ker vyskytujúci sa v západnej Indii. Obsahuje vysokú hladinu fytochemikálií ako je alfa-pinén, beta-karotén, beta-pinén a beta sisterol.

Táto bylina sa používa v tradičnej bylinnej medicíne na liečbu úzkosti, depresie, chorôb močového mechúra a močových ciest, pri bolestivej menštruácii a klimakterických problémoch. Damiana je najznámejšia ako prírodný liek na liečbu sexuálnych porúch, vrátane nízkeho libida, predčasnej ejakulácie a impotencie.

Damiana je známejšia aj pre jej preventívne použitie proti rakovine prsníka a na zväčšenie prsníkov.

Damiana bola skúmaná v roku 1998 v in vitro a klinických štúdiách a bolo zistené, že má anti-estrogénové alebo neutralizujúce účinky vďaka svojej schopnosti viazať sa na receptory progesterónu. Vďaka tomuto zisteniu vedci dospeli k záveru, že táto rastlina má neutrálny alebo anti-estrogénový účinok.

Damiana by mohla byť veľmi užitočná bylina na kontrolu hladiny estrogénu v tele, a to najmä ak trpíte estrogénovou citlivosťou alebo dominanciou a chcete sa ubezpečiť, že svoje telo nepreťažujte prílišným množstvom estrogénu.

Ďalšie výhody: Stimuluje črevný trakt, privádza kyslík do oblasti genitálií, zvyšuje energiu, obnovuje libido, zlepšuje sexuálnu kondíciu a výkonnosť

Zväčšenie pŕs #7 Benedikt lekársky

Benedikt lekársky, tiež známy ako požehnaný bodliak, zajačie oko, krasovlások alebo ostropes bol široko používaný na pomoc dojčiacim ženám zvýšiť ich produkciu mlieka. Okrem stimulácie toku mlieka u dojčiacich matiek, je benedikt známy posilnením rastu prsníka tým, že vyvažuje hladinu hormónov u žien.

Ďalšie výhody: posilňuje srdce, pľúca a zvyšuje krvný obeh, je užitočný na liečbu zažívacích problémov (stimuláciou produkcie slín a tráviacich štiav).

Poznámka: Užívanie benediktu lekárskeho sa neodporúča tehotným ženám, ľuďom, ktorí sú alergickí na sedmokrásky a ambrózie, rovnako ako aj ľuďom, ktorí trpia gastrointestinálnymi problémami, pretože táto bylina vyvoláva produkciu kyseliny v žalúdku.

Zväčšenie pŕs #8 Srdcovník obyčajný

Srdcovník obyčajný je bylina známa svojou schopnosťou prirodzene podporiť zväčšenie pŕs. Táto bylina obsahuje leonurín, ktorý podporuje činnosť maternice.

Srdcovník obyčajný sa tradične používa ako tonikum na reprodukčné tkanivá a na zníženie hladiny krvných lipidov.

Zväčšenie pŕs #9 Kvet chmeľu

Kvet chmeľu je väčšinou v prírodných bylinných doplnkoch výživy na zväčšenie poprsia používaný na stimuláciu vývoja mliečnej žľazy. Tento konkrétny ker je bohatý je flavonoidy, ktoré regulujú produkciu hormónov, a tým zefektívňujú pôsobenie iných doplnkov výživy na zväčšenie poprsia, ktoré používate.

Zväčšenie pŕs #10 Ovsík obyčajný

Ovsík je bohatý na saponíny, flavonoidy, minerály a alkaloidy, z ktorých všetky sú nevyhnutné pre podporu zdravého hormonálneho systému v tele.

Zväčšenie pŕs #11 Koreň púpavy

Koreň púpavy má dve hlavné použitia: podporuje tvorbu žlče a odstraňuje prebytočnú vodu z tela, ktorá sa nahromadí následkom problémov s pečeňou. Koreň púpavy je neuveriteľne efektívny v oddeľovaní starého tkaniva a jeho vylučovaní z tela, ktoré je kľúčom k tvorbe nových buniek a tkanív prsníka.

Vylučovanie je nutné na vyčistenie receptorov estrogénu, ktoré sú zaplavené toxínmi zo životného prostredia, čo bráni správnemu účinkovaniu prírodných doplnkov na zväčšenie poprsia.

Výhody doplnku: Posilňuje funkciu žlčníka, zmierňuje žltačku a celkovo pomáha pri problémoch s pečeňou.

Náš tip: Mnoho z týchto účinných bylín obsahujú aj tieto tabletky na rast a zväčšenie pŕs. Určite vyskúšajte!

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zväčšenie pŕs - kompletný sprievodca bylinami Priemerné hodnotenie: 4.1 (16 hodnotení­)

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na zväčšenie pŕs MammaMia

Dnes akcia: Využite zľavový kupón -10%

Naše hodnotenie:

 • Obsahuje rastlinné hormóny - fytoestrogény s výborným účinkom na rozvoj a celkové zdravie prsníkov
 • Prírodné bezpečné zloženie
 • Výhodná cena

Doporučené produkty

 • Krém na zväčšenie pŕs

  Krém pre väčšie, krajšie a zdravšie prsia s extraktom z rastliny Pueraria Mirifica a ďalších prírodných látok. Pôsobí aj ako prevencia rakoviny prsníka.

Čítajte viac

Blízke témy