Väčšie prsia – aké potraviny jesť?

Posledná úprava 27.11.2017

Mnoho potravín, ktoré konzumujete každý deň obsahuje stopové množstvo fytoestrogénov - zlúčenín na rastlinnej báze, ktoré sú svojou štruktúrou podobné ľudskému hormónu estrogénu. Tieto a ďalšie potraviny, ktoré menia hladinu Vašich hormónov môžu zväčšiť veľkosť Vašich pŕs spustením hormonálnych zmien podobným tým, ku ktorým dochádza počas laktácie. Hoci väčšina potravín je považovaných za bezpečné ak sú prijímané v rozumnom množstve, odborníci vo všeobecnosti neodporúčajú diéty zamerané na zväčšenie pŕs alebo iné formy prírodného zväčšenia pŕs. Pred vykonaním akýchkoľvek radikálnych zmien vo Vašej strave sa najprv obráťte sa na svojho lekára.

Mliečne výrobky

Reprodukčné hormóny, ako je estrogén, progesterón a prolaktín, riadia rast prsníkov u všetkých cicavcov. Z tohto dôvodu mliečne výrobky obsahujú stopové množstvo týchto hormónov. Hormóny sa vyskytujú vo všetkých mliekach. Nie sú špecifické pre dobytok liečený rekombinantným hovädzím rastovým hormónom. Hormóny v mliečnych výrobkoch môžu teoreticky stimulovať rast nového tkaniva prsníka u žien.

Sója

Bežná sója je zdrojom genisteínu a ďalších izoflavónov, čo môže pomôcť zvýšiť veľkosť pŕs. Tieto živiny podobné estrogénu môžu ovplyvňovať hladinu pohlavných hormónov v ľudskom tele. Potraviny a doplnky vyrobené zo sóje sú populárnou voľbou žien, ktoré túžia po prirodzenom zväčšení pŕs. Najvyššia koncentrácia sójových izoflavónov sa nachádza v tofu, tempeh, edamame a ďalších minimálne spracovaných sójových produktoch.

Fenikel

Táto rastlina príbuzná kôpru je bohatá na fytoestrogény ako je prírodný anetol, dianethol a photoanethol. Tieto živiny môžu zvýšiť hladinu hormónu estrogénu, ktorý je zodpovedný za veľkosť pŕs a reprodukčné zdravie. Bylinkári zvykli používať fenikel a jemu podobné byliny s cieľom zlepšiť zdravie pŕs dojčiacich matiek. Semená feniklu sú bohaté na fytoestrogény a môžu byť používané na dochucovanie jedál v stredomorskom štýle. Mäsitý koreň feniklu môže byť použitý aj ako zelenina.

Klíčky lucerny siatej

Táto tráva plná živín obsahuje stopové množstvo zlúčenín izoflavónov. Tradičné sa používala lucerna ako stimulant materského mlieka, ale vedci si ešte nie sú istí vzťahom medzi lucernou a rastom prsníka. Dospelá lucerna má nepríjemne hrubú textúru, no semená a výhonky sú prijateľné zložkou mnohých jedál. Lucernové klíčky môžu byť použité do šalátov, sendvičov, polievok i k dusenému mäsu, zatiaľčo jej semená môžu byť použité ako korenie.

Čítajte ďalej 3 tipy pre zväčšenie pŕs
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na zväčšenie pŕs MammaMia

Dnes akcia: Využite zľavový kupón -10%

Naše hodnotenie:

  • Obsahuje rastlinné hormóny - fytoestrogény s výborným účinkom na rozvoj a celkové zdravie prsníkov
  • Prírodné bezpečné zloženie
  • Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy