Existujú cvičenia na zväčšenie poprsia?

Posledná úprava 03.08.2022

Hoci nie je možné výrazne zväčšiť prsia bez operácie alebo pribratia na váhe, na rozvoj svojich hrudných svalov a na ich optické pozdvihnutie a spevnenie môžete cvičiť špeciálne cviky. Začleňte precvičovanie hrudných svalov do svojho celkového cvičebného programu dvakrát týždenne a dosiahnite pevnejšiu a vyformovanejšiu hruď. Rozohrejte sa päť minút pred cvičením pomocou ľahkých aeróbnych aktivít.

Upravené kliky

Upravené kliky rozvíjajú hrudné svaly a zároveň stimulujú ruky a trup. Začnite na štyroch s rukami zarovnanými s hruďou. Stlačte boky mierne dopredu, kým Vaša chrbtica nie je v priamej línii. Pokrčte paže a znížte hrudník k zemi. Pomaly sa vytlačte hore pokým nie sú vaše ruky rovné. Vykonajte tri sady po 15 opakovaniach.

Tlaky na rovnej lavičke

Cvičenie precvičuje hrudné svaly a tricepsy. Ľahnite si na rovnú lavicu s činkami v oboch rukách. Zdvihnite ruky nad hrudník s dlaňami dopredu. Potom ich spustite pokiaľ ramená nie sú zarovno s lakťami a ohnuté v uhle 90 stupňov. Vytlačte činky opäť nahor až kým Vaše paže nie sú rovné a vo východiskovej polohe. Vykonajte tri sady po 15 opakovaniach.

Rozpažovanie

Tento cvik precvičuje centrálnu časť prsných svalov, ktoré ležia na hornej časti hrudnej kosti. Ľahnite si na rovnú lavicu s činkami v oboch rukách. Zdvihnite ruky nad hrudník s dlaňami smerom dovnútra. Mierne ohnite lakte a rozpažte ruky do strán, kým činky nie sú zarovno s ramenami. Vráťte ruky do východiskovej polohy. Vykonajte tri sady po 15 opakovaniach.

Cvičenie na naklonenej lavici

Toto cvičenie precvičuje hornú časť hrudníka, v hornej časti pŕs. Ľahnite si na naklonenú lavicu a držte činky oboma rukami. Lavica by mala byť pod uhlom 45 stupňov. Vytlačte činky hore priamo nad hrudník s rukami od seba na šírku ramien. Znížte činky dole k hrudníku. Opäť vytlačte činky hore až kým nie sú vaše ruky rovné a vráťte sa do východiskovej polohy. Vykonajte tri sady 15 po opakovaniach.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Tabletky na zväčšenie pŕs MammaMia

Dnes akcia: Využite zľavový kupón -10%

Naše hodnotenie:

  • Obsahuje rastlinné hormóny - fytoestrogény s výborným účinkom na rozvoj a celkové zdravie prsníkov
  • Prírodné bezpečné zloženie
  • Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy