Domov / / / / Ako urýchliť voľné sušenie vla...

Ako urýchliť voľné sušenie vlasov

Posledná úprava 08.11.2017

Voľné sušenie vlasov je sušenie vlasov bez použitia fénu či inej pomôcky. Je jednak šetrné, nepoškodzuje vlasy. Navyše, je to často jediná možnosť pri vlnitých a kučeravých vlasoch, ako sa vyhnúť krepovitosti a lietajúcim, strapatým vlasom.

Ak však nemáte jemné alebo krátke vlasy, môže sušenie vlasov navoľno zabrať relatívne dlhú dobu. A to nie je práve ideálny stav, ak potrebujete z bytu odísť upravená a krásna. Čo môžete urobiť? Jednoducho urýchliť dobu, za ktorú vám vlasy vyschnú. Ponúkame 6 trikov, ktoré urýchlia sušenie vlasov. Pri niektorých dokonca až o polovicu.

1) Použite kondicionér a prečešte sa

Možno ste to nevedeli alebo ste si to nikdy nevšimli. Kondicionér vaše vlasy nielen uhladí. Dokáže im pomôcť rýchlejšie uschnúť. Silikóny obsiahnuté vo väčšine kondicionérov pokryjú a uzamknú každý vlas, pričom odpudzujú vodu.

Preto si zadovážte hrebeň so širokými zubami, majte ho poruke v sprche a prečesávajte ním vlasy aj pre rovnomernú aplikáciu kondicionéru. Pozor však na lámanie a ničenie vlasov – mokré vlasy sú náchylnejšie na poškodenie. Ak máte problém s padaním vlasov alebo lámajúce sa vlasy, postupujte veľmi opatrne alebo tento tip neskúšajte.

2) Použite uterák – ale správne

Ak si vlasy uterákom či osuškou triete, ničíte si ich. Je lepšie použiť osušku z mikrovlákna a vlasy iba jemne stláčať. Jemné mikrovlákno dokáže natiahnuť až dvojnásobne viac vody bez toho, aby ste si vlasy strapatili a ničili. Jednoducho si vlasy zamotajte do osušky ako do turbanu. Ak stačí vlasy jemne postláčať, môžete ich nechať voľne sušiť hneď. Ak nemáte po ruke príjemný uterák z mikrovlákna, použite návliečku na vankúš alebo obyčajné bavlnené tričko. Tieto alternatívy sú oveľa jemnejšie a vlasy vám po ich použití nezostanú natoľko rozstrapatené.

3) Vodu si z vlasov povytriasajte

Toto je tip na sušenie dlhých kučeravých vlasov. Môže to znieť trochu zvláštne, ale kučery takto vyschnú rýchlejšie a pritom si zachovajú svoj prirodzený tvar.

Najskôr naneste na vlasy kondicionér alebo krém, ktorý sa z vlasov nevymýva. Potom vezmite bavlnené tričko a položte ho na rovnú plochu – krk a rukávy natočte k sebe. Vhodným miestom je napríklad posteľ či stolička. Postavte sa nad tričko, zohnite hlavu a potriasajte vlasmi, aby „padali“ na látku. Potom si vlasy do trička ešte na 10 až 20 minút zaviňte. Spodok trička dajte na krk, stočte a rukávmi si urobte uzol na vrchu hlavy.

4) Počas sušenia vlasov sa môžete venovať mejkapu

Keď už máte vlasy stočené v uteráku, môžete si naniesť mejkap. Alebo si dať raňajky. Máte blízko stola aj radiátor? Super, teplo navyše urýchli samotné sušenie vlasov.

5) Používajte ten správny hrebeň

Už ste videli hrebeň s mikrovláknami medzi štetinkami? Práve ten dokáže jemne rozmotať vlasy a nasať prípadné zvyšky vody. (pozri aj viac o výbere vhodného hrebeňa)

6) Používajte správne produkty na vlasy

Už bolo spomenuté vyššie, že kondicionéry dokážu odpudzovať vodu. Ale neprežeňte to s nimi, aby vlasy zbytočne nezaťažili a vy ste z domu neodišli ako zmoknutá sliepka s mastnými vlasmi.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy