Domov / / / / Ako vybrať ten správny hrebeň...

Ako vybrať ten správny hrebeň na vlasy?

Posledná úprava 25.09.2017

Vaša kefa či hrebeň na vlasy je pravdepodobne jednou z najdôležitejších vecí, pokiaľ ide o starostlivosť o vlasy. Určite vo veľmi tesnom závese za správnym šampónom. Hrebeň dokáže vlasy rozmotať, presúva vlahu a hydratuje ich. Keďže je taký dôležitý, určite neschmatnete len tak nejaký z regálu. Nie všetky hrebene a kefy sa totiž robia a pôsobia rovnako. Treba zvážiť aj štruktúru vlasov a typ vlasov. Od kief so štetinami z diviakov, cez kovové a nylonové štetiny, po okrúhle, prevzdušnené či lopatkové tvary. Výber je široký a zohráva veľkú úlohu pri optimálnej starostlivosti o vlasy.

Ako teda vybrať hrebeň na vlasy podľa typu vlasov?

Jemné vlasy

Jemné alebo riedke vlasy sú väčšinou ochabnuté a splihnuté. Preto budete potrebovať najskôr okrúhlu kovovú kefu na vlasy.

Kučeravé vlasy

Výrazne kučeravé vlasy sú síce veľmi skučeravené, ale jednotlivé pramene sú veľmi jemné a ľahko sa lámu. Z toho dôvodu je lepšie použiť pogumované hrebene. Umelé štetiny pomáhajú minimalizovať statické výboje a pomáhajú uhladiť vlasové kutikuly.

Normálne vlasy

Jeden z hlavných problémov pri normálnych vlasoch, ktoré nie sú ani príliš riedke ani príliš husté, ani príliš rovné ani príliš kučeravé, sú rozlietané a neposlušné drobné vlásky. Vhodná je okrúhla kombinovaná kefa s nylonovými a štetinovými kefkami, ktoré sa dokážu vysporiadať so strapatými odstávajúcimi vlasmi. Nylon v hrebeni vlasy podchytí, a štetinky ich uhladia a učešú.

Husté vlasy

Ľudia s hustými vlasmi potrebujú hrebeň na vlasy, ktorý vlasy umravní a podporí korienky. Štetinky z diviaka pomôžu utlmiť vlasy, pokiaľ ide o objem. Zároveň dodajú vlasom lesk, pretože vlasy rovnomerne premastia.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy