Viete ako si správne fénovať vlasy? Stačí sa držať jednoduchých pravidiel

Posledná úprava 15.03.2023

Jednoduché tajomstvá ako si správne fénovať vlasy

Dovoľte pomôckam na úpravu vlasov, aby prevzali kontrolu

Na vlasy ako zo salónu budete potrebovať pár pomôcok. Fén na vlasy s viacerými nastaveniami teploty a koncentrátorom, okrúhlu kefu a spony do vlasov vám budú nápomocné. Pomáhajú totiž s rýchlym a efektívnym sušením.

Pripravte si vlasy

Správna príprava je veľmi dôležitá. Nefénujte si vlasy hneď po umytí. Nechajte ich trochu vysušiť na vzduchu, stačí 10 až 15 minút predtým, než použijete fén.

Nájdite si obľúbené produkty

Výber správneho produktu a jeho správne používanie je veľmi dôležité! Krémy, gély a glazúry na dočasné vyrovnanie vlasov sú na dosiahnutie rovných vlasov naozaj účinné. Ak chcete dosiahnuť kučeravé vlasy, sú dobrou voľbou gél a pena na vlasy. Ochranný sprej proti teplu pomáha predísť poškodeniu vlasov.

Nastavte si správny prúd vzduchu

Teplý vzduch fénu musí prúdiť správne. Držte fén poriadne. Ak si chcete pri fénovaní rozčesať vlasy, fén orientujte smerom nadol. Koncentrátor fénu smerujte na vlasy z výšky. Ak máte krátke ruky, sadnite si na stoličku, bude to pre vás ľahšie. Majte fén aspoň 20 cm od vlasov.

Držte sa rutiny

Vytvorte si rutinu sušenia vlasov. Rozdeľte si vlasy na viacero častí a zopnite ich, postupne uvoľňujte pramene.

S fénovaním to nepreháňajte

Vysoká teplota môže vlasy zničiť. Mali by ste fénom pri fénovaní po celú dobu pohybovať, aby na jedno miesto nedopadalo príliš veľa tepla. Ak to váš program a vlasy umožňujú, nechajte ich niekedy vysušiť iba voľne na vzduchu.

Kombinujte teplý vzduch so studeným

Fén na vlasy má mať vždy dodatočnú funkciu studeného vzduchu. Je dôležité fénovať vlasy horúcim i studeným vzduchom. Celú procedúru sušenia je najlepšie ukončiť vyfénovaním studeným vzduchom.

Nezabúdajte, že zdravé vlasy sú čisté vlasy bez rozštiepených končekov. Pre krásu, hebkosť a lesk im môžete z času na čas dopriať aj masku na vlasy.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy