Domov / / / / Vypadávanie a strata vlasov –...

Vypadávanie a strata vlasov – 5 tipov pre plešatejúcich mužov

Posledná úprava 18.09.2018

Pravdepodobne ste už prečítali množstvo tipov, ako sa máte o svoje vlasy správne starať. Čo ale robiť, ak vám jedného dňa na hlave začnú ubúdať?

Ak sa obávate straty a padania vlasov, nemusíte. Vo veku 40 rokov sa začne až polovica mužov potýkať s problémom nazývaným mužské vzorové plešatenie. Takže v tom skutočne nie ste sami.

Dobrou správou je, že vypadávanie vlasov u mužov možno zvrátiť, ak bolo spôsobené faktormi ako sú stres a užívanie liekov či špeciálna liečba. Bolo by teda dobré obrátiť sa na odborníka, ktorý môže dokázať navrátiť vašim vlasom ich zašlú krásu a poradiť vám, ako zastaviť vypadávanie vlasov.

Ak však patríte k tým, u ktorých padanie vlasov súvisí s genetikou (či už zo strany matky alebo otca), sú možnosti limitované. Tu sa treba rozhodnúť, ako s danou situáciou naložíte.

Zvolíte krátky zostrih, aby plešatenie nebolo na prvý pohľad tak viditeľné? Upozorňujeme, že v takomto prípade nie sú vhodné žiadne copíky ani „prehadzovačky“. Alebo sa oholíte ako John Travolta, ktorý odrazu prišiel o väčšinu svojich vlasov?

Dopĺňajte zásoby vhodným šampónom

Nech je stupeň padania vlasov akýkoľvek, stav vlasovej pokožky je pre zdravé vlasy podstatný.

Exfoliácia šampónmi, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú, prečistia pokožku do väčšej hĺbky a odstránia vrchnú vrstvu kože. Tento píling nielenže odstráni lupiny a pomôže pri očiste, zároveň po ňom bude pokožka oveľa priepustnejšia, takže bude lepšie pripravená na akékoľvek následné ošetrenie sérom.

Viaceré formy straty vlasov sú spôsobené alebo zhoršené kvôli zápalom alebo infekciám. Pravidelná očista vlasovej pokožky pomáha v prevencii hromadenia mazu a tuku, pretože práve tento olej môže prikrmovať baktérie, z ktorých následne vznikne infekcia, ktorá je vodou na mlyn pre padanie vlasov.

Kľúčom je hydratácia

Ak ste už raz začali strácať vlasy, je dôležité nezabúdať, že sa vaša vlasová pokožka môže stať mastnou alebo naopak suchou. Hrozí jej poškodenie ultrafialovými lúčmi a bude starnúť vďaka faktorom životného prostredia.

Aké je teda riešenie? Trikom je používať prírodné hydratačné látky, ktoré sa zamerajú tak na mastnú ako aj na suchú kožu. Hydratáciu vlasovej pokožky môžete neustále vylepšovať použitím hydratačného kondicionéru, ktorý udrží rovnováhu na vlasovej pokožke a upokojí ju. Preto ho zaraďte ako súčasť sprchovania.

V letných mesiacoch tiež nezabúdajte pokožku hlavy natierať bezolejovým hydratačným krémom s ochranným faktorom, aby sa vám kože na slnku nespálila a nepopraskala. Tiež noste klobúk, ak sa chystáte byť v horúcom počasí vonku.

Iné spôsoby ako predstierať, že vlasy nepadajú…

Vídame to na celebritách, ktoré sa obávajú, ako by ich rednúca hlava vyzerala na televíznych obrazovkách, takže sa snažia vlasy zahustiť pomocou vlasových vlákien, ktoré si „rozprášia“ po vlasovej pokožke. Takto sú plešaté miesta menej viditeľné. Hoci nejde o trvalé riešenie, môže to človeku obávajúcemu sa vypadávania vlasov aspoň dočasne posilniť sebadôveru.

Môžete sa tiež obrátiť na špecifickú liečbu, pri ktorej účinná látka pomáha pri prevencii vypadávania vlasov a súčasne opätovnom raste vlasov. Výsledky bude možné vidieť približne po ôsmich týždňoch.

Porozmýšľajte nad chirurgickým zákrokom

Ďalším z finančne náročnejších riešení ako zastaviť vypadávanie vlasov je možnosť vlasovej transplantácie. Štatistiky ukazujú 25% nárast vlasov u mužov mladších ako 40 rokov. Dokonca celebrity ako Wayne Rooney a Robbie Williams priznali, že tento zákrok v minulosti podstúpili.

Okrem toho, že je transplantácia dosť drahá, existuje možnosť, že budete musieť podstúpiť viacero procedúr, kým bude výsledok uspokojivý.

Prijmite a zmierte sa s holou hlavou

Ak bojujete s ustupujúcou líniou vlasov alebo sa trápite kvôli rednúcim vlasom, pravdou je, že na tom vlastne až tak nezáleží. Ak sa s vypadávaním vlasov psychicky zmierite, zistíte, že pre holú hlavu má slabosť pomerne veľké množstvo žien. A ak to nevadí ženám, prečo by ste sa mali trápiť vy?

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy