Tie najhoršie potraviny, ktoré vypadávanie vlasov ešte zhoršia

Posledná úprava 27.02.2020

Existujú viaceré faktory, ktoré ovplyvňujú rast vlasov – genetika, vek, hormóny, nedostatky vo výžive a mnohé ďalšie. Niektoré kontrolovať ani ovplyvniť nemôžete. Ale to čo jete, máte vo svojich rukách. Ak máte navyše predispozície na riedke a jemné vlasy, určite si nechcete ich stav ešte zhoršovať konzumáciou tých nesprávnych potravín, no nie? Ktoré sú teda tie nesprávne potraviny, ktoré stav vlasov ešte zhoršujú?

1) Mečúň

Vysoké hladiny ortute môžu spôsobiť padanie vlasov. Tvrdí sa, samozrejme existujú aj výnimky, že čím väčší druh ryby, tým obsahuje viac ortute. Preto by ste sa mali vyhýbať rybám ako sú mečúne, makrely a dokonca aj tuniak.

2) Sýtené nápoje bez cukru („diétne nápoje“)

A tu je ďalší dôvod, prečo sýtené nápoje s náhradnými sladidlami či bez cukru vôbec nie sú lepšie než tradičné sýtené nápoje. Umelé sladidlá, hlavne aspartám, sú totiž spájané s vypadávaním vlasov.

3) Cukor

Prečo je cukor už zase na strane tých „zlých“? Odpoveď je jednoduchá. Bielkoviny sú veľmi dôležité pre rast vlasov a práve cukor zabraňuje ich vstrebávaniu. Vyhýbajte sa pridanému cukru v potravinách, no pozor aj na dresingy a rôzne hotové ochucovadlá – obsahujú zvyčajne kopec cukru.

4) Biely škrob

Škrob kráča ruka v ruke s cukrom. Pretože biely chlieb, koláčiky, múčniky, cestoviny a iné jedlá, v ktorých nájdete rafinované škroby, sa menia na cukor. A okrem naberania na váhe vám rednú vlasy. Preto je vhodné začať používať celozrnnú múku a kupovať celozrnné pečivo a cestoviny.

5) Rýchloobčerstvenie

Rýchloobčerstvenie znamená mastné jedlo. Mastné jedlo sa pretaví do mastnej kože, vrátane pokožky hlavy. Upchaté póry a folikuly veľmi často vedú k padaniu vlasov. Rastu vlasov významne škodia práve hamburgery, hranolky a podobné fritované a vysmážané jedlá.

6) Alkohol

Alkohol môže za pokles množstva zinku v tele, pritom ide o dôležitý prvok pre zdravé vlasy a ich rast. Súčasne alkohol vlasy, rovnako ako celé telo, dehydratuje. Vlasy sú potom oveľa krehkejšie a náchylnejšie na lámanie.

Čítajte ďalej Vitamíny na vlasy
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy