Spôsobuje tmavé mäso rednutie vlasov?

Posledná úprava 12.09.2018

Vypadávanie vlasov postihuje mužov aj ženy, no zriedka býva vážnejšie než len kozmetický problém. Ak prechádzate prvými štádiami straty vlasov iste ste už počuli mnoho teórií o tom, čo ho spôsobuje a ako sa mu dá zabrániť. Strata vlasov je často dedičná a pri rednutí vlasov výživa môže zohrávať významnú úlohu.

Tmavé mäso

Tmavé mäso od hamburgeru po šunku je vynikajúcim zdrojom bielkovín. Tmavé mäso obsahuje všetky bielkoviny a aminokyseliny, ktoré vaše telo potrebuje, no zvyčajne obsahuje veľa cholesterolu a nasýtených tukov.

Strata vlasov

Strata vlasov, teda rednutie vlasov a vypadávanie vlasov, môže mať rôzne príčiny. Vlasy zvyčajne vypadávajú kvôli hormónom, genetickým vplyvom alebo poškodeným vlasovým folikulom. Postupná strata vlasov je normálnou súčasťou starnutia. Telo sa zbavuje vlasov denne a čím je staršie, tým ich je menej schopné rovnako dobre nahradiť. Vlasy však môžete strácať aj kvôli zlej výžive, napríklad ak nemáte dosť bielkovín. Toto sa dá napraviť zmenou stravovania.

Tmavé mäso a rednutie vlasov

Neexistujú žiadne dôkazy, že ľudia, ktorí jedia tmavé mäso sú náchylnejší k vypadávaniu vlasov. Práve naopak, tmavé mäso je bohaté na rôzne živiny, ktoré potrebujete pre zdravie. Niektorí dermatológovia tvrdia, že zdržanie sa konzumácie tmavého mäsa pokiaľ nejete iné jedlá obsahujúce živiny, ktoré vám dodáva mäso, môže brzdiť rast vlasov. Kedže tmavé mäso je bohaté na bielkoviny a železo, strata týchto živín môže spôsobiť vypadávanie vlasov a konzumácia tmavého mäsa môže v niektorých situáciách predísť rednutiu vlasov spôsobenému výživou.

Na záver

Hoci tmavé mäso pravdepodobne nespôsobuje rednutie vlasov, iné výživové faktory môžu mať vplyv na zdravie a vypadávanie vlasov. Napríklad ľudia, ktorí trpia bulímiou alebo anorexiou často trpia stratou vlasov ako následok podvýživy. Vyvážená strava nemusí nevyhnutne predchádzať strate vlasov, ale pomôže udržať si dobré zdravie vlasovej pokožky a vlasov samotných.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy