Príprava na transplantáciu vlasov

Posledná úprava 23.02.2018

Od svojho lekára dostanete konkrétne pokyny ohľadom toho, ako sa pripraviť na operáciu transplantácie vlasov. Na to aby operácia prebehla bez komplikácií je absolútne nevyhnutné, aby ste jeho pokyny dodržali do bodky.

Poskytnuté usmernenia sa budú týkať konzumácie alkoholu, fajčenia, a vyhýbania sa určitým vitamínom a liekom. Ak fajčíte, je nesmierne dôležité, aby ste prestali najmenej dva týždne pred operáciou a po dobu najmenej jedného mesiaca po zákroku. Fajčenie zamedzuje prietok krvi do kože a môže ovplyvniť proces hojenia a konečný výsledok transplantácie vlasov.

V deň operácie by ste si mali ráno umyť vlasy a samozrejme sa vyhnúť použvaniu akýchkoľvek stylingových produktov. Väčšina chirurgov odporúča nestrihať si vlasy aspoň mesiac pred operáciou, aby boli darcovské miesta zakryté.

Po operácii by ste nemali šoférovať domov. Mali by ste zariadiť aby Vás odviezol niekto iný a pár dní sa nenamáhať. Hoci mnohí lekári tvrdia, že do práce sa môžete vrátiť po dni alebo dvoch, mali by ste si vziať voľno aspoň na týždeň.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy