Domov / / / / Výber chirurga na transplantác...

Výber chirurga na transplantáciu vlasov

Posledná úprava 23.02.2018

Nájsť kvalifikovaného lekára špecializujúceho sa na transplantáciu vlasov však môže byť náročné. Nepodceňujte zložitosť tejto dôležitej úlohy.

Zvážte nasledujúce odporúčania:

 • Nehľadajte lekára vykonávajúceho transplantácie vlasov v Zlatých stránkach.
 • Vyhnite sa odporúčaniam od svojho dermatológa alebo praktického lekára.

Hoci to Váš praktický lekár alebo dermatológ môže myslieť v dobrom, faktom je, že väčšina lekárov v tejto krajine vie veľmi málo o rozsahu a úskaliach tejto náročnej kozmetickej procedúry. Pokiaľ Váš lekár nemá s lekárom vykonávajúcim transplantácie vlasov osobnú skúsenosť, naša rada je povedať nie, ďakujem.

 • Vyhnite sa odporúčaniam Vášho kaderníka. V mnohých prípadoch sú kaderníci za odporučenie určitého lekára pacientovi platení. Buďte opatrní.
 • Vyhnite sa veľkým skupinám lekárov alebo ambulanciám, ktoré zamestnávajú a zastrešujú lekárov, ktorí potom vykonávajú transplantácie vlasov pre nich.
 • Vyhnite sa ambulanciám, na ktoré ste videli reklamy v televízii.

Hoci si tieto väčšie skupiny majú možnosť kúpiť verejnú mienku drahým a honosným marketingom prostredníctvom televízie, tlače a rozhlasu, ich zdanlivo silná prítomnosť na trhu sa obvykle sa nerovná vynikajúcim výsledkom operácií. Vo všeobecnosti sú tieto organizácie alebo podniky považované len za “továrne na vlasy”, ktorým ide len o zisk.

Pamätajte si, že len preto, že "spoločnosť" alebo "ambulancia" tvrdí, že je jednou z najväčších, neznamená to, že je aj jednou z najlepších. Vo väčšine prípadov je pravdou presný opak.

Ak vám ide o uspokojivú transplantáciu vlasov, neuspokojte sa s priemernosťou.

Na čo sa zamerať pri hľadaní chirurga

1. Pýtajte si fotografie pred a po zákroku odfotených z rovnakého uhla, na rovnakom pozadí a pri rovnakom osvetlení. Tieto špecifikácie sú dôležité, aby ste sa pri porovnávaní výsledkov jednotlivých operácií ubezpečili, že nedošlo k žiadnym odchýlkam. Uistite sa, že fotografie ukazujú vlasovú líniu, ako aj strednú časť prednej časti hlavy. Ak je to možné, požiadajte svojho lekára, aby ukázal fotografie darcovských jaziev.

2. Vyžiadajte si mená a telefónne čísla aspoň 6 pacientov, ktorých môžete kontaktovať a prediskutovať s nimi ich skúsenosti s dotyčným lekárom a jeho zamestnancami. V neposlednom rade, vyžiadajte si stretnutie s ostatnými pacientmi, ktorí majú podobný typ vlasov a kože ako Vy. Je veľmi dôležité, aby ste si prezreli výsledky operácie u pacientov, ktorí sú Vám podobní aby ste posúdili, či Vám transplantácia vlasov vykonaná týmto lekárom prinesie realistické a prospešné výsledky.

3. Ak lekár alebo skupina lekárov vykonávajúcich transplantáciu vlasov tvrdí, že vykonáva transplantáciu folikulárnych vlasových jednotiek, položte im nasledujúce otázky:

a. Sú štepy rozdeľované pod mikroskopom?

b. Používajú všetci technici stereo-mikroskopy?

c. Ako dlho už technici používajú na rozdeľovanie folikulárnych jednotiek mikroskopy?

d. Koľko stereo-mikroskopov je pri zákroku použitých?

e. Používa lekár na odstránenie darcovského prúžku vlasov nôž s jednou čepeľou?

4. Hľadajte referencie na chirurga na internete. Tu ale tiež opatrne, mnohé z referencií môžu byť podvodné.

5. Je nevyhnutné, aby ste sa v deň úvodnej konzultácie stretli s lekárom, ktorý Vás bude operovať. Ak sa stretnete s “konzultantom“ pamätajte na nasledujúce:

 • Konzultant by Vám mal poskytnúť základné informácie ohľadom transplantácie vlasov.
 • Konzultant s najväčšou pravdepodobnosťou nie je zdravotníckym pracovníkom a nemal by Vám dávať konkrétne medicínske odporúčania.
 • Ak lekár, ktorý bude vykonávať Vašu operáciu nie je počas počiatočnej konzultácie k dispozícii, ihneď odíďte a nenechajte sa tomuto lekárovi operovať.
 • Konzultanti majú v tejto oblasti svoje miesto, ale nemôžu nahradiť konzultáciu s lekárom.

Zameriava sa Váš lekár výhradne na chirurgickú obnovu vlasov? Ak nie, aké percento jeho činnosti tvorí transplantácia vlasov?

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

 • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
 • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy