Domov / / / Čo je potrebné pre rast zdravý...

Čo je potrebné pre rast zdravých vlasov?

Posledná úprava 14.09.2017

Väčšina ľudí stratí medzi 50 až 100 vlasov denne. Najčastejšími dôvodmi vypadávania vlasov sú genetika a hormóny. K ďalším faktorom, ktoré prispievajú k urýchleniu vypadávania vlasov patria prísne diéty, nedostatok železa, stres, niektoré lieky, nadbytok mužského hormónu dihydrotestosterónu (DHT), alebo nadmerné množstvo mazu v pokožke hlavy. Vlasy rastú rýchlosťou asi pol centimetra za mesiac. Existujú kroky, ktoré môžete podniknúť aby ste podporili rast zdravých vlasov a zabránili ich strate.

  1. Jedzte vyváženú stravu zloženú zo základných skupín potravín. Vypadávanie vlasov je zvyčajne zhoršené zlou diétou. Zaraďte do svojho jedálnička veľa ovocia, zeleniny, celozrnných obilnín a bielkovín.
  2. Zvýšte množstvo biotínu v strave, pretože biotín podporuje zdravé vlasy a pokožku hlavy. Jedzte kvalitné zdroje biotínu, ako sú orechy, hnedá ryža, ovos, a pivovarské kvasnice. Tieto obsahujú aj vitamíny skupiny B, ktoré pomáhajú sa rastu vlasov
  3. Každý deň si vezmite lyžičku melasy z cukrovej trstiny bez obsahu síry pretože je koncentrovaným zdrojom železa. Železo je nevyhnutné pre rast vlasov. Medzi potraviny, ktoré sú bohaté na železo patrí aj zelená listová zelenina, kešu, lesné ovocie, fazuľa a sušené ovocie.
  4. Začlenenie väčšieho množstva vitamínu C do vášho jedálnička Vám pomôže vstrebať získané železo. Jedzte citrusové plody ako pomaranče, citróny a grepy po jedle bohatom na železo aby ste zvýšili rast vlasov.
  5. Pre maximálny rast vlasov kupujte potraviny, ktoré obsahujú esenciálne mastné kyseliny a vitamín E. Olivový olej, orechy, semená, avokádo poskytujú vitamín E, ktorý udržuje pokožku hlavy v dobrom stave pre rast vlasov. Esenciálne mastné kyseliny je možné nájsť v ľanovom semienku vlašských orechoch a rybách.

Rady a varovania

- Vyhýbajte sa potravinám, ktoré ochudobňujú Váš systém výživy, ako sú nasýtené tuky a predpripravené potraviny. Denne užívajte multivitamínové doplnky aby ste získali živiny, ktoré nemusíte získavať zo stravy, no ktoré sú potrebné pre zdravý rast vlasov.
-Výsledky sa môžu líšiť u každého jednotlivca.

Z jedálničku určite nevynechajte:

Ovocie, Zeleninu, Fazuľu, Orechy, Ryby alebo Ovos

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Čo je potrebné pre rast zdravých vlasov? Priemerné hodnotenie: 4.5 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy