Domov / / / / Kúra na vlasy - ako si urobíte...

Kúra na vlasy - ako si urobíte vyživujúcu horúcu vlasovú kúru zo slnečnicového oleja

Posledná úprava 09.07.2019

So všetkým tým šampónovaním, stylovaním, farbením, úpravou teplom a ďalšími vecami, ktoré robíme svojim vlasom, niet divu, že mnohé z nás trápi strata lesku vlasov a poškodené vlasy. Našťastie nám Matka Príroda dáva prírodné ingrediencie, ktoré dokážu pomôcť, vrátane olejov. Častokrát sú to oleje, ktoré používate na varenie. Dokážu podporiť zdravie a krásu vlasov, hlavne ak sa použijú ako horúca vlasová kúra.

Prečo môže pomôcť horúca kúra na vlasy

Záchrana matných, mdlých, suchých vlasov

Ak sú vaše vlasy ako slama a chýba im lesk, môže vás zachrániť prírodná horúca kúra na vlasy. Je to preto, že prírodné oleje ako slnečnicový alebo olivový olej sú veľmi bohaté na výživné látky a antioxidanty, ktoré spolupracujú s esenciálnymi mastnými kyselinami, aby obnovili a oživili vlasy. Vlasy by tak opäť nadobudli svoj jas a lesk. Horúca kúra na vlasy pomáha dostať oleje naspäť do vlasov, bráni ich vysychaniu. Pretože práve suché vlasy sa ľahko lámu a ničia.

Pomoc pri ochrane proti suchej vlasovej pokožke a proti lupinám

Mnohé ženy trápi suchá vlasová pokožka a lupiny. Objavujú sa, ak sa odumreté bunky odlupujú zo suchej, veľmi mastnej alebo mikróbmi infikovanej vlasovej pokožky. Výsledkom je začervenanie, svrbenie hlavy, šupinky a celkové podráždenie vlasovej pokožky. Aby sa obnovila rovnováha hydratácie, suchá a dehydrovaná vlasová pokožka začína tvoriť nadmerné množstvá mazu. A ten následne blokuje a upcháva vlasové folikuly. Upchaté folikuly sú lákadlom pre mikróby, čo vedie k bakteriálnej a plesňovej infekcii vlasovej pokožky. Výsledkom sú lupiny alebo seboroická dermatitída. Ak na hlavu nanesiete horúcu vlasovú kúru a potom si umyjete vlasy šampónom, je to veľmi účinný spôsob ako zabrániť obom – suchej vlasovej pokožke aj lupinám.

Predĺženie doby medzi návštevami kaderníka

Ak je to už nejaká chvíľa, čo ste boli naposledy u kaderníka, je horúca kúra na vlasy vhodnou pomocou. Dokáže totiž zakryť príznaky zanedbaných vlasov. Olej vsiakne do rozštiepených končekov, pomôže ich načas vyhladiť, kým nedostanete termín u kaderníka. Ak si kúru doprajete raz týždenne, budete môcť návštevu odložiť aj o niekoľko týždňov.

Hĺbkové ošetrenie minimalizujúce poškodenie spôsobené upravovaním a farbením vlasov

Všetky nástroje, ktoré používate na upravovanie vlasov, napríklad kulmy alebo žehličky, fény, nehovoriac ešte o farbení vlasov, môžu vlasy veľmi poškodiť. Všetky typy vlasov sú náchylné na poškodenie vlasu kvôli farbeniu a používaniu nadmerného tepla. Preto je pravidelná, hĺbková starostlivosť veľmi dôležitá, priam povinná. Pomôže minimalizovať poškodenie, farbené vlasy budú dlhšie žiarivé. Netreba zabúdať na to, že ak prichádzajú vlasy o olej, zostanú matné, mdlé, bez života. Veľký rozdiel pritom môže urobiť práve pravidelná aplikácia horúcej vlasovej kúry, ideálne raz do týždňa.

Zabránenie vzniku strapatých, neželane skučeravených vlasov

Kučeravenie vlasov kvôli vlhkosti je bežné hlavne v zimných a letných mesiacoch, obzvlášť na miestach s vysokou vlhkosťou. „Chemlon“ na hlave nás však môže prekvapiť takmer kedykoľvek. Horúca kúra na vlasy dokáže držať neželané kučeravenie vlasov pod kontrolou, pritom vlasy nezaťaží.

Zvýšenie prúdenia krvi, podpora rastu vlasov a prevencia vypadávania vlasov

Ak si vmasírujete horúci olej do vlasovej pokožky, dokáže preniknúť až do hĺbky, vyživiť vlasové folikuly a stimulovať prietok krvi, a tým podporuje rast vlasov (pozri tiež masáž hlavy). Používanie prírodných olejov dokáže pomôcť pri prevencii rednutia vlasov a liečiť vypadávanie vlasov, plešatosť a alopeciu areata, pre ktoré je charakteristické vypadávanie vlasov v chuchvalcoch.

Prevencia šedín

Prírodné oleje sú bohaté na antioxidanty, dokážu bojovať proti voľným radikálom, ktoré dokážu poškodiť zdravé bunky a dokonca spôsobiť predčasné starnutie. Zároveň pôsobia ako ochrana vlasových folikulov, aby boli zdravé a silné.

Najlepšie oleje, ktoré možno používať na horúcu kúru na vlasy

Aký olej a horúca kúra na vlasy sú najlepšie? Účinné môžu byť viaceré druhy olejov, medzi tie najlepšie patria:

Kokosový olej na vlasy

Kokosový olej je vynikajúci na všetky typy vlasov. Bonusom je, že ak trpíte na lupiny alebo šupinky, dokáže horúca kúra na vlasy z kokosového oleja vaše vlasy rýchlo zachrániť. Je totiž bohatý na antioxidanty a poskytuje antivírusové, protiplesňové aj antibakteriálne vlastnosti. Pomáha zlepšiť zdravie vlasovej pokožky, bojuje proti infekciám a plesniam, podporuje rast vlasov a dodáva vlasom objem aj lesk.

Konopný olej na vlasy

Konopný olej je známy tým, že zlepšuje cirkuláciu krvi a slúži ako prevencia infekcií na vlasovej pokožke. Výsledkom sú zdravšie a dlhšie vlasy. Tiež pomáha vlasy spevniť a posilniť, bráni vzniku lupín, zmierňuje vypadávanie vlasov.

Olivový olej na vlasy

Olivový olej je bohatý na mastné kyseliny, vrátane kyseliny olejovej a kyseliny linolovej, ktoré sú obzvlášť vyživujúce, pokiaľ ide o vlasy a vlasovú pokožku. Pôsobí tak, že pokryje vlasové vlákno, takže ho udržiava zdravé a chránené. Ak je vonkajšia vrstva vlasov poškodená farbením, úpravou teplom a podobne, zakryje práve tieto poškodené vrstvy. Vlas je potom hladší, uhladenejší a zdravší. Olivový olej je obzvlášť vhodný na prevenciu šedivenia vlasov, pretože obsahuje veľa antioxidantov.

Arganový olej na vlasy

Arganový olej sa vyrába z plodov arganového stromu, ktorý rastie v Maroku. Prospieva kráse, dokáže totiž dodať vlasom živiny. Je plný vitamínov, antioxidantov, omega-6 mastných kyselín a kyseliny linolovej.

Slnečnicový olej na vlasy

Slnečnicový olej poskytuje vlasom hlavne bohatý hydratačný účinok, a to vďaka množstvu živín, vrátane vitamínom A, B, C a E, aj prvkom ako železo, draslík a vápnik. Tiež antioxidantom a esenciálnym mastným kyselinám. Slnečnicový olej obsahuje veľa kyseliny olejovej, čo je esenciálna kyselina potrebná pre zdravie človeka. Pomáha aj prirodzene stimulovať prirodzený rast vlasov, slúži ako prevencia vypadávania aj lámania vlasov.

Ako si urobiť horúcu kúru na vlasy zo slnečnicového oleja

Slnečnice potešia každého, dokonca aj vaše vlasy. Skúste nasledovnú kúru na vlasy.

Budete potrebovať:

  • ½ šálky organického kokosového oleja
  • 1 polievkovú lyžicu jojobového oleja (podľa uváženia)
  • ¼ šálky sušených slnečnicových lupeňov
  • teplovzdorný sklený pohár

Naplňte pohár sušenými lupeňmi slnečnice, kokosovým a jojobovým olejom. Vložte ho do panvice, v ktorej je trochu vody a nechajte 2 hodiny pomaly variť. Zmes nechajte mierne vychladnúť a potom lupene zlejte. Prikryte a skladujte pri izbovej teplote.

Ako sa slnečnicová kúra na vlasy používa?

Prelejte trochu oleja s vylúhovanou slnečnicou do pohára alebo džbánku. Nádobku vložte do horúcej, nie vriacej vody. Nechajte zahrievať približne päť minút. Olej vmasírujte do vlasov, začnite pri končekoch a prepracujte sa až ku korienkom. Votrite do vlasovej pokožky, ak ju máte suchú. Ak máte skôr mastnú pokožku prestaňte s vtieraním ešte na vlasoch. Pre intenzívne hĺbkové ošetrenie si vlasy zabaľte do uteráka a nechajte pôsobiť 30 minút až hodinu. Potom z vlasov vymyte a hlavu si osušte ako zvyčajne.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy