Domov / / / / Kúra na vlasy, ktorú si môžete...

Kúra na vlasy, ktorú si môžete urobiť sama doma

Posledná úprava 02.08.2019

Kúra na vlasy je niečo, čím sa radi rozmaznávame. Naše vlasy potrebujú z času na čas hĺbkovú výživu, aby sa zbavili krepovitosti a suchosti, hlavne ak si ich vyrovnávate a farbíte. Takéto vlasy sú obzvlášť poškodené. Pripravte si kúru na vlasy z domácich zásob.

Domáca kúra pre krásne vlasy

1) Masáž hlavy

V prvom kroku si premasírujte vlasy zmesou rôznych olejov. Vhodná je napríklad zmes ricínového oleja, olivového oleja, kokosového oleja, mandľového oleja a čisteného masla. Zmes niekoľko minút zohrievajte a potom si môžete začať masírovať vlasovú pokožku. Masírujte vlasovú pokožku aj vlasy aspoň 15 minút. Po dobrej masáži si vlasy umyte jemným šampónom. Všetky použité oleje sú výborné pre vyživenie vlasov aj vlasovej pokožky. Masáž horúcim olejom je dobrá aj proti krepovitým, neposlušným vlasom.

2) Kondicionér

V druhom kroku si pripravte kondicionér. Recept je veľmi jednoduchý. Potrebovať budete šťavu z červenej repy, prášok z ibišteku a výluh z čierneho čaju. Prášok z ibišteku možno kúpiť v obchode, prípadne si ho pripravíte doma. Jednoducho si vysušíte ibištek na slnku. Všetky prísady riadne premiešajte až kým nevznikne pasta. Kondicionér si dajte na umyté vlasy a nechajte pôsobiť pol hodinu. Zmyte vlažnou vodou. Tento kondicionér je bohatým zdrojom železa a minerálov, vlasy hĺbkovo ošetruje a dodáva im svetlý odtieň.

3) Maska na vlasy

V treťom kroku si pripravte masku. Budete potrebovať zrelé banány, mlieko, kokosový olej, med a vaječné bielky. Všetky prísady zmiešajte v mixéri dohladka. Masku aplikujte na mokré vlasy a nechajte pôsobiť pol hodinu. Potom zmyte, použite aj šampón. Vaječné bielky obsahujú prírodné proteíny, ktoré pomáhajú tvoriť vlasové vlákna. Tie sú potom silnejšie. Mlieko vlasy zase vyživí. Banány sú známe ako prírodný kondicionér, ktorý pomáha zjemniť vlasy. Med a kokosový olej pôsobia ako prírodné ošetrenie vlasov.

Keďže táto kúra na vlasy má všetko prírodné prísady, nebudú výsledky okamžité ako keď vyjdete zo salónu krásy. Pri dlhodobom používaní však zbadáte jednoznačnú zmenu štruktúry vlasov. Ideálne je, ak túto domácu kúru na vlasy použijete raz do týždňa. Všetky prísady môžete nájsť v kuchyni, takže takáto kúra na vlasy nie je finančne náročná. Je vhodná pre normálne, suché, extra suché, aj chemicky ošetrované vlasy. Pomáha držať nepoddajné vlasy na uzde, dodáva im hebkosť a lesk. Táto kúra je požehnaním pre kučeravé vlasy, pretože práve kučeravé vlasy sú v porovnaní s iným vlasmi náchylnejšie na krepovatenie a neposlušnosť. Okrem hĺbkovej výživy dodáva vlasom aj svetlovínový nádych. Je to vďaka repe a čiernemu čaju. Celý proces pritom trvá približne jeden a pol hodiny.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy