Čínska medicína na vypadávanie vlasov - 5 čínskych bylín, ktoré pomáhajú pri liečbe vypadávania vlasov

Posledná úprava 16.06.2022

Mnohých ľudí trápi niektorý z problémov týkajúcich sa vlasov – či už ide o vypadávanie vlasov, rednutie vlasov alebo plešaté miesta na hlave. Stres z padania vlasov problém iba zhoršuje, pretože vyvoláva ešte mohutnejšie padanie vlasov. Možno ste už na rednutie a padanie vlasov vyskúšali všetko možné. Častokrát však pomoc zlyháva a želané výsledky sa nedostavia alebo sa padanie vlasov zastaví iba na krátko.

Tradičná čínska medicína na vypadávanie vlasov by zafungovať mohla. Či už vďaka jednotlivým bylinkám alebo v kombinácii viacerých bylín či roztokov. Čínska medicína na vypadávanie vlasov sa používa dlhé stáročia a nepomáha iba pri problémoch s rednúcimi vlasmi. Dokáže tiež obnoviť pôvodnú farbu vlasov, teda obnoviť prirodzený pigment vo vlasoch.

Ktoré čínske bylinky stoja za vyskúšanie pri problémoch s vypadávaním vlasov?

Fo-ti

Fo-ti (kokorík mnohokvetý), je najčastejšie používaná bylina, vlastne jej koreň, v čínskej medicíne na vypadávanie vlasov. Na podporu rastu vlasov sa používa už od pradávna. Tiež je dobrá na obnovu pôvodného pigmentu vo vlasoch, a teda vhodná proti šediveniu vlasov. Fo-ti pomáha pri zlepšení cirkulácie krvi.

Huby reishi

Huba reishi, lesklokôrovka obyčajná, sa pestuje vo väčšine čínskych provincií. Je vynikajúcim liekom na folikulitídu. Ide o ochorenie, kedy sa okolo folikulov, teda vlastne vlasových korienkov, vytvoria sivé alebo belavé vyrážky podobné hrčkám. Tento stav vedie k svrbeniu vlasovej pokožky a vypadávaniu vlasov. Reishi je vhodné práve pri folikulitíde, ale aj v alopetickej medicíne, pokiaľ ide o padanie vlasov.

Nu Zhen Zi

Nu Zhen Zi, vtáčí zob lesklý, podporuje rast vlasov. Je obzvlášť dobrý na ošetrenie plešatých oblastí na hlave. Nu Zhen Zi prečisťuje krv a zvyšuje prísun krvi k vlasovej pokožke. Zlepšuje kvalitu vlasovej pokožky a bráni v opätovnom prepuknutí bežných kožných problémov ako je psoriáza a dermatitída. Táto bylina pomáha aj obličkám a pečeni.

Wu Wei Zi

Wu Wei Zi, schizandra čínska, je známa schopnosťou podporiť celkovú krásu. Tiež je využívaná ako látka, ktorá dokáže prečistiť krv. A liečiť plešatosť. Pomáha pri raste vlasov, ktoré sú hebké a hodvábne. Údajne dokáže liečiť aj tie najzávažnejšie prípady plešatosti.

Morus Alba

Morus Alba, moruša biela, je veľmi populárna rastlina vhodná na prevenciu šedivenia vlasov.

Tieto čínske bylinky a rastlinky sa používajú pravidelne. Čínsky spôsob starostlivosti o vlasy je vedecký a logický súčasne. Číňania sa držia starovekých princípov filozofie jin a jang a problém riešia od základov.

Bylinky možno kúpiť vo viacerých formách. Najbežnejší spôsob prípravy je varenie vo vode. Výluh sa následne používa pri ďalšom varení. Možno ich tiež konzumovať surové, tak ako to robia Číňania.

Zdroje

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy