Starostlivosť o pleť – 5 tajomstiev z Ďalekého východu, ktoré musíte spoznať

Posledná úprava 21.05.2021

Na čo sa spoliehajú ženy z Kórei, Japonska a Číny, keď ide o starostlivosť o pleť?

Kľúčové je dvojité prečistenie pleti

Istotne, nejde o žiaden nový ani nezvyčajný koncept, je však veľmi dôležitý. Patrí sem umytie tváre prípravkom na báze oleja a hneď potom čistiacim prostriedkom na báze vody, aby sa plne odstránili nečistoty z kože a zabránilo sa vzniku pupienkov.

Ako prvé sa zamerajte na nečistoty na báze oleja ako je mejkap. Použite olejový prípravok, ktorý jemne vmasírujete do tváre. Potom použite čistiacu penu na báze vody, aby ste odstránili nečistoty na báze vody, napríklad pot, ktoré olejový prípravok neodstránil.

Produkty starostlivosti o pleť nanášajte jemným poklopkávaním

Jeden z najrýchlejších spôsobov, ako si nahonobiť predčasné línie a vrásky, je zbytočné ťahanie kože. Najčastejšie sa tak deje práve pri nanášaní alebo odstraňovaní produktov na tvár. Namiesto trenia zvoľte rýchle ale jemné poťukávanie a mierny tlak, ktorým produkt nanesiete – buď priamo prstami alebo vatovým tampónom. Táto metóda prenáša produkt na pokožku efektívne, zato bez jej poškodenia.

Používajte prípravky s obsahom zeleného čaju

S toľkými exotickými prísadami, ktoré sú im k dispozícii, sa nemožno diviť, že japonské a kórejské ženy využívajú špecifické prísady na špecifické problémové oblasti. K dispozícii majú morské riasy, čajovníkový olej, ženšen. Najobľúbenejšou je však prísada, ktorá je v našich končinách o niečo dostupnejšia – zelený čaj. Je bohatý na antioxidanty a protidráždivé látky, preto môže extrakt zo zeleného čaju pomôcť napríklad pri odstraňovaní čiernych bodiek. Slúži na zjednotenie tónu pleti. Ak budete používať sérum a hydratačný prípravok, ktoré obsahujú túto kľúčovú prísadu, pomôžu vám upokojiť pokožku, zmierniť výskyt pigmentácie a zabrániť tmavnutiu pokožky do budúcna.

Použite konjakovú špongiu

Pravdepodobne používate kefu na čistenie tváre, aby sa olúpala koža a vyčistili póry. Mnoho japonských žien vymenilo nylonové štetiny za niečo prirodzené: konjakovú špongiu. Špongia sa vyrába z koreňov rastliny konjak a podobne ako kefa na čistenie pomáha pri odstraňovaní nečistôt, oleja a čiernych bodiek z pórov, ak sa používa spolu s čistiacim prípravkom.

Na krk používajte nefritový valček

Našou chybou je, že pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, prehliadame krk. Čínske ženy ho ale vedome zahŕňajú do svojej každodennej rutiny, a to vďaka prastarému nástroju známemu ako nefritový valček. Toto malé zariadenie vyrobené zo vzácneho drahokamu je v čínskej kultúre nástroj proti starnutiu už po celé stáročia. Jeho používanie je jednoduché. Začnite v strede krku a vráťte sa smerom nahor a von cez tvár, až smerom k línii vlasov. Takto zlepšíte a podporíte cirkuláciu krvi, zlepšíte pružnosť, rovnováhu tekutín v tkanive, a tiež obnovu buniek pre mladistvý vzhľad kože.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac