Ako minimalizovať vrásky, ktoré sa objavia v mladom veku

Posledná úprava 31.12.2021

Jemné línie a vrásky sa s rastúcim vekom objavujú čoraz častejšie, avšak môžu sa začať objavovať už aj v relatívne mladom veku. Čiastočne za to môže genetika, ale vrásky často reflektujú aj váš životný štýl, najmä keď trávite veľa času na slnku. Aktuálne prostriedky starostlivosti o pleť môžu vyrovnať a spevniť pokožku pre mladistvejší vzhľad pleti. Najefektívnejší plán na redukovanie vrások obmedzuje slnenie sa, zakazuje fajčenie a zahŕňa stravu bohatú na ovocie a zeleninu.

Vyhýbajte sa slnku

Aj keď slnečné lúče môžu pôsobiť príjemne a hrejivo, poškodzujú pokožku a môžu rýchlo vytvoriť vrásky. Dermatológovia radia denne používať opaľovacie krémy blokujúce UVA a UVB žiarenie s ochranným faktorom SPF 30 a viac, s poznámkou, že opaľovací krém je najefektívnejší dostupný produkt proti vráskam.

Zbavte sa odumretých buniek

Odborníci na starostlivosť o starnúcu pleť radia zbaviť sa povrchu kože produktami starostlivosti o pleť s obsahom alfa hydroxy alebo beta hydroxy kyselín. Tvrdia, že produkty s takýmto obsahom pomáhajú zbaviť sa poškodených buniek, ktoré sú príčinou vzniku vrások. Tieto kyseliny pomáhajú spevňovať pokožku kolagénom.

Omlaďte kožné bunky

Aplikujte prostriedky starostlivosti o pleť proti vráskam, vyrobené s retinolom alebo inou formou vitamínu A. Tieto ingrediencie sú jedny z najlepších aktívnych prvkov na boj proti vráskam, pretože pomáhajú omladzovať kožné bunky a zvyšujú hladinu elastínu a kolagénu.

Hydratujte

Zjemňovač vo všeobecnosti po všetkých ostatných prípravkoch na tvár vašu pokožku hydratuje, aj keď prípravky proti vráskam popísané v kroku č. 3, sú tiež na vyživujúcej báze ako krém, či hydratačné sérum. Odborníci na pleť hovoria, že hydratačné krémy, najmä tie s obsahom antioxidantov, môžu zlepšiť vzhľad vráskavej pokožky. Vzhľadom k tomu, že hydratačný krém napĺňa vašu pokožku vodou, opravuje a formuje povrch pokožky a zmenšuje vrásky.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac