6 jasných znakov, že potrebujete podstrihnúť vlasy

Posledná úprava 06.04.2023

Koľko pozornosti vlasom venujete? Áno, umývate si ich každý druhý deň, robíte si z času na čas vlasové masky. Znamená to ale tú správnu starostlivosť o vlasy? Viete určiť, kedy potrebujú vaše vlasy zostrih? Ak nie, mali by ste dávať väčší pozor. Ponúkame šesť znamení, že potrebujete podstrihnutie vlasov.

Rozštiepené končeky

Toto je ten najjednoduchší faktor. Prezrite si končeky vlasov. Ak už končeky vyzerajú opotrebované a jednotlivé vlasy sa vám štiepia, je najvyšší čas na malé podstrihnutie.

Uzlíky a spletence

Ak nevidíte žiadne rozštiepené končeky, budú príznakom aj zamotané končeky vlasov. Ak pri česaní vlasov neustále narážate na zauzlené a zamotané vlasy, ktoré nedokážete rozčesať, je čas na podstrihnutie vlasov.

Žiaden objem

Z času na čas má každý vlasy bez objemu. Pôsobia splihlo a robia si čo chcú, vôbec nedokážu držať tvar. Naplánujte si preto podstrihnutie a vlasy si oživte.

Zamyslite sa, kedy ste sa dali naposledy podstrihnúť

Ak si nedokážete spomenúť, kedy ste naposledy boli u kaderníka, je najvyšší čas. Snažte sa urobiť z podstrihávania vo vašom živote konštantu. Nechajte sa pravidelne podstrihávať, aby boli vaše vlasy zdravé.

Nerovnomerné vrstvy

Nevyzerá to vôbec dobre. Chcete predsa, aby váš účes pôsobil sviežo a čisto, nie beztvaro a nerovnomerne. Rozdeľte vlasy na dve časti a zapleťte si ich do vrkoča. Konce by mali mať rovnakú dĺžku. Ak to tak nie je, mali by ste si dať čo najskôr vlasy podstrihnúť.

Chemické látky vo vlasoch

Ak zvyknete podstupovať vlasové procedúry, ktoré obsahujú aj chemické látky, mali by ste si nechať pravidelne podstrihnúť vlasy. Chémia vysušuje vlasy, ktoré zostávajú krehké a majú rozštiepené končeky.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy