Podpora rastu vlasov 5x inak, zato vždy prekvapivo

Posledná úprava 19.05.2022

vypadávanie vlasov je pre mužov aj pre ženy citlivá záležitosť. Ustupujúca vlasová línia, kde-tu zopár holých miest, chumáč vlasov, ktoré sa už už chystajú vypadnúť. Pri pohľade do zrkadla tieto problémy niekoho vyvedú riadne z rovnováhy. Vypadávanie vlasov, pokiaľ ide o dedičnú formu, mnohí ľudia vôbec neriešia. Ak je však za padaním vlasov nejaký iný problém, je potrebné vypátrať prvotnú príčinu vypadávania vlasov. Metód na zachovanie vlasov je hneď niekoľko, niektoré vedecky podložené a overené, iné sú babské recepty a rady starých mám, ktoré vychádzajú z alternatívnej medicíny. Sú však medzi nimi aj bizarné a extraordinérne tipy a triky proti padaniu a na podporu rastu vlasov.

Ako na rýchlejší rast vlasov

Nikto netvrdí, že podpora rastu vlasov je vždy jednoduchá či ľahká. Častokrát si vyžaduje kopec trpezlivosti, funguje štýlom pokus-omyl a podobne. Ale keďže vlasy nenarastú z večera do rána, je trpezlivosť skutočne namieste.

Ponúkame 5 zvláštnych metód na podporu rastu vlasov, o ktorých vedecká komunita ako skutočných riešeniach pre rast vlasov ani neuvažuje. Mnohí ľudia však tvrdia, že im vlasy po týchto metódach narástli.

1) Zaveste sa dolu hlavou

Určite sa chytáte za hlavu, čo je toto za nápad. Napriek tomu ľudia prisahajú, že funguje.

Ide vlastne o inverznú metódu, ktorá zlepšuje prekrvenie vlasovej pokožky. Ak ste dolu hlavou, stimulujete tak rast vlasov. Krv prisúva živiny k vlasovej pokožke, a keďže sa takto dostane k vlasom viac živín, rastú podľa priaznivcov tejto metódy vlasy rýchlejšie.

Stačí, ak si ľahnete na posteľ tak, aby vám chvíľu hlava voľne visela. Prípadne ak viete urobiť stojku, môžete použiť aj tú. Stačí pár minút denne a za nejaký čas údajne môžete vidieť výsledky.

2) Spite v kúpacej čiapke

Zdá sa, že pokiaľ ide o podporu rastu vlasov, nie je čiapka do sprchy určená výlučne do sprchy. Ak ju nosíte mimo pôvodného zamýšľaného účelu, pomôže údajne zrýchliť rast vlasov.

Najlepšie na tom je, že vlastne nemusíte robiť vôbec nič. Akurát si dáte čiapku a pôjdete spať. Základnou myšlienkou je fakt, že sa na vlasovej pokožke cez noc zdvojnásobí obvyklé množstvo mazu. A nárast tvorby mazu má podporiť rast vlasov. Ale pozor, priveľa mazu upcháva vlasové folikuly a pôsobí úplne opačne.

Aby ste celý proces uľahčili, vmasírujte si niekoľko kvapiek éterického oleja do vlasovej pokožky.

3) Na vlasovú pokožku naneste masku zo štipľavých sušených papričiek

Mleté červené štipľavé papričky, označované aj ako kajenské korenie neosvieži iba chuťové bunky. Ich pravidelná aplikácia v podobe masky na vlasy slúži na podporu rastu vlasov. A to vďaka prirodzenému zloženiu papriky cayenne.

Na vlasovú masku z kajenskej papriky budete potrebovať kajenské korenie a olej (niektorý prírodný). Riadne zmiešajte, na ruky si môžete dať rukavice, aby vás potom neštípali. Zmes nakoniec jemne vmasírujte do vlasovej pokožky.

Pocit pálenia vyvolaný korením spôsobí, že sa do vlasovej pokožky vháňa čerstvá krv. Masku treba nanášať pravidelne a čoskoro budete vidieť aj výsledky.

4) Na vlasy a vlasovú pokožku naneste arašidové maslo

Arašidové maslo obsahuje veľa alfa tokoferolu, je to typ vitamínu E, ktorý dokáže posilniť vlasové folikuly. Silné vlasové folikuly znamenajú rýchlejšie rastúce vlasy. A to bolo predsa cieľom snaženia, no nie?

Aby ste si pri aplikácii vlasy nevytrhali, musíte mať arašidové maslo, ktoré sa ľahko rozotiera. Alebo si sami pripravíte smoothie, to sa ľahšie nanesie aj vymyje.

5) Vymeňte bavlnený vankúš za hodvábny

Verte alebo nie, materiál na ktorý líhate môže prispieť k zlepšeniu alebo zhoršeniu stavu vlasov samotných. Takže pozor na vankúše a hlavne návliečky.

Bavlna môže byť pre poškodené vlasy príliš drsná a vlasy sa potom ľahko lámu. Ak teda nachádzate kopec vypadnutých vlasov v posteli, možno s tým má niečo váš vankúš.

Na druhú stranu hodváb je k vlasom jemnejší. Aj ľudia, ktorí vymenia bavlnené za hodvábne návliečky udávajú, že v noci prichádzajú o oveľa menej vlasov.

Ak vám prídu horeuvedené tipy a triky príliš výstredné a cez čiaru, vyskúšajte osvedčený vlasový aktivátor či vitamíny na rýchlejší rast vlasov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy