Domov / / / Pánske účesy - ako zmeniť svoj...

Pánske účesy - ako zmeniť svoj účes

Posledná úprava 15.02.2018

Pozrite sa do zrkadla. Máte rovnaký účes už od strednej školy? Nehanbite sa, väčšina ľudí má tendenciu uviaznuť vo vyjazdených koľajách. Na rovnaký vzhľad je ľahké si zvyknúť a často sa držíme starého príslovia “nehas čo ťa nepáli”. Ak máte rovnaký účes už desať rokov, je na čase zmeniť ho. Napadlo Vás niekedy, prečo ženy menia účesy tak často? Je to jednoduché. Vedia, že zmena účesu je pomerne jednoduchý a lacný spôsob ako zmeniť svoj vzhľad.

Prečo sa ale zaťažovať? Napríklad preto, že sa Váš súčasný účes nemusí hodiť k črtám Vašej tváre. Iste, mohol sa Vám hodiť pred desiatimi rokmi, ale Vaša tvár sa v priebehu času mení. Zvlášť ak ste v strednom veku, nový účes Vám môže pomôcť vyzerať mladšie. Po druhé, nový účes je skvelý spôsob, ako na seba upútať pozornosť a udržať si tú už existujúcu. Potrebujete trochu motivácie? Tu je návod:

1) Odstráňte strach zo zmeny

Áno, ako chlapci máme tendenciu byť trochu odvážni. Budeme strieľať z pištolí, skákať padákom, a riadiť rýchle autá, ale keď príde na niečo tak jednoduchého, ako nový účes, zľakneme sa. Majte to na pamäti - účes nie je život ohrozujúca skúsenosť. Ak sa Vám účes nebude páčiť, vlasy Vám vždy dorastú. Nový účes je dobrodružstvo, nad ktorým by ste nemali váhať.

2) Vyberte si nový účes s dôverou

Pri výbere nového účesu je dôležité byť vyzbrojený znalosťami, aby ste urobili to správne rozhodnutie. Účes môže podčiarknuť najlepšie črty Vašej tváre (a odviesť pozornosť od tých, ktoré sa Vám nepáčia). Spoznajte svoj tvar tváre a vyvážte jej črty: toto sú dva veľké kroky k výberu toho správneho účesu.

3) Pozrite sa na niekoľko fotografií

Potom, čo ste prišli na to, aký typ účesu môže pomôcť opticky vyrovnať črty Vašej tváre, strávte trochu času výberom niekoľkých účesov, ktoré sa Vám páčia. Najlepší spôsob je prezrieť si galériu pánskych účesov - od dlhých cez krátke po trendy. Vyberte si niekoľko možností, vytlačte ich a vezmite ich so sebou do kaderníctva. Nehanbite sa za to - Váš holič alebo kaderník ocení Vašu snahu, lebo mu to umožní uvidieť, čo presne hľadáte.

4) Porozprávajte sa so svojím holičom alebo kaderníkom

Hádajte, čo? Holiči a kaderníci sú špeciálne vyškolení na to, aby vedeli, aký typ účesu sa najlepšie hodí k Vašim črtám tváre a Vášmu typu vlasov a ich vzoru rastu. Chodili na to do školy a platili za kurzy - využite to! Ak zvažujete nad zmenou Vášho účesu požiadajte ho o radu. Obzvlášť ak ste dlhodobý klient, človek, ktorý Vám strihá vlasy vám rád poradí. Verte, holiča alebo kaderníka nudí strihať Vás stále rovnako a rád by Vás trochu zmenil. Dajte svoju hlavu do rúk vyškolenému profesionálovi a môžete byť nadšení výsledkami. Pri výbere medzi holičom a kaderníkom je všeobecným pravidlom, že holiči sú lepší v krátkych, tradičných účesoch, zatiaľ čo kaderníci sú najlepší na dlhšie alebo módne účesy.

Kým ste u holiča alebo kaderníka, požiadajte ho, aby Vám ukázal techniky úpravy vlasov, ktoré môžete použiť doma - to pomôže, aby ste si na nový účes ľahšie zvykli.

5) Porozprávajte sa so svojimi priateľmi a rodinou

Čože? Som chlap a vy odo mňa čakáte, že budem hovoriť o svojich vlasoch? Iste. Poraďte sa so svojou manželkou, priateľkou, alebo partnerkou, ak si myslíte, že by ste mali trochu zmeniť svoj vzhľad. Odpoveďou bude pravdepodobne hlasné “ÁNO!” Viete, ľudí okolo Vás, ktorí Vás vidia každý deň unavuje vidieť stále to isté. Dajte im niečo nové na pohľad. Zmena účesu bude pre Vás jednoduchšia, ak Vás v nej niekoľkí ľudia podporia.

6) Načasujte to správne

Skúste sa nechať ostrihať pred víkendom alebo pred tým než si vezmete voľno – dá Vám to pár dní na to, aby ste si na svoj nový vzhľad zvykli, takže ho pred priateľmi a kolegami budete nosiť s istotou. Nie je to nutné, ak ide len o malú zmenu, ale ak sa chystáte na veľkú zmenu, budete potrebovať nejaký čas na to, kým si zvyknete na svoj odraz v zrkadle.

Teraz, keď viete ten najlepší spôsob, ako zmeniť svoj účes, dohodnite si termín so svojím kaderníkom a nechajte sa ostrihať. Zmena je dobrá vec.

Čítajte ďalej Jablká a rast vlasov
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy