Ako si prirodzene zahustiť vlasy – 10 tipov pre mužov

Posledná úprava 16.03.2023

Nikto nechce prísť o vlasy, pre mnohých mužov je to ale neodvratný fakt. Jednoducho to majú vpísané vo svojich génoch.

Môžete si však pomôcť v tom, aby vaše vlasy pôsobili hustejšie. A nemyslíme transplantáciu vlasov, ale zopár tipov ako doma zahustiť vlasy. Nebudú vás vôbec veľa stáť, sú rýchle a jednoduché!

1) Vlasy si umývajte

Mnohí muži sa boja toho, že im budú vlasy o to viac padať, čím viac si ich budú umývať... V skutočnosti budú vďaka umývaniu vlasy vyzerať hustejšie. Pretože špinavé, mastné vlasy spľasnuto ležia a pôsobia dosť nešťastným dojmom. Kvôli čo najlepším výsledkom používajte šampóny pre bežné použitie a zmývajte ich teplou vodou.

2) Nadneste objem

Spevňujúce šampóny, kondicionéry a spreje obsahujú polyméry, ktoré jednotlivé vlasy „nafúknu“, takže budú pôsobiť plnšie. Účinok je iba dočasný, preto ich musíte používať pravidelne. Pevnosť a hustotu vlasov však môže pocitovo zvýšiť až o 20%. Aj toto je superrýchly spôsob, ako zahustiť vlasy.

3) Odložte hrebeň

Hrebeň niekam schovajte. Neustále prečesávanie môže urobiť to, že tenké a riedke vlasy budú vyzerať ochabnuto a bez života. Preto sa miesto hrebeňa prečešte prstami, vlasom pridáte na objeme a štruktúre.

4) Používajte tie správne produkty na úpravu vlasov

Ak na rednúce vlasy používajte ťažké vosky a gély, vôbec im nerobíte dobrú službu. Vlasy totiž zaťažia a potom vyzerajú riedko a spľasnuto. Najúčinnejším produktom na úpravu vlasov, ktorý im dodá na objeme, je pena a spreje na vlasy, ktoré sú určené na „pozdvihnutie korienkov“.

5) Zahoďte cigarety

Fajčenie nielen zvyšuje hladiny hormónov, ktoré môžu vyvolať padanie vlasov, zároveň tiež zužujú tenké žily a vlásočnice, ktoré zásobujú vlasovú pokožku. Vlasy teda „hladujú“, nedostáva sa k nim dostatočné množstvo živín potrebných pre rast. Zahaste cigaretu, zachráňte vlasy.

6) Vlasy si vyfúkajte fénom

Fénovanie je dobrý spôsob ako zahustiť vlasy, ktoré sú jemné a preriedené. Ale pozor, neugrilujte si ich, prílišné teplo ničí prirodzené proteíny vo vlasoch, čím sa vlasy stanú lámavými a krehkými.

7) Chráňte si temeno

Ak dovolíte, aby sa vám spálila hlava, máte zarobené na katastrofu. Okrem toho, že vlasy zostanú krehké a lámavé, spálenie od slnka vplýva na vlasovú pokožku aj inak. Núti pokožku tvoriť zlúčeninu nazývanú peroxid, kvôli ktorému sa vlasové folikuly prepnú z fázy rastu do fázy padania vlasov. Čítajte viac o rastových fázach vlasu.

8) Nebuďte na svoje vlasy drsný

Ľudské vlasy sú trikrát slabšie, pokiaľ sú mokré. Znamená to, že nadmerné česanie alebo drsné utieranie ich môže poškodiť a dolámať. A to je posledná vec, ktorú by ste chceli, ak už máte vlasy mierne preriedené. Namiesto toho ich nechajte voľne uschnúť alebo ich len jemne osušte uterákom a upravte prstami, aby nabrali na objeme. Aj takto jednoducho môže vyzerať rada ako zahustiť vlasy.

9) Zásobte sa sójou

Podľa nových zistení dokáže molekula vytváraná v črevách počas trávenia sóje zastaviť proces plešatenia, pretože blokuje účinok hormónov, ktoré spúšťajú padanie vlasov. Za vyskúšanie nič nedáte a je to lepšie ako niektoré návody na liečbu plešatenia.

10) Nechajte si urobiť lepší strih

Mnohí muži sa snažia vysporiadať s plešatením tým, že si nechajú vlasy narásť na dlhé alebo idú úplne dohola. V skutočnosti je ale kratší zostrih oveľa lichotivejší, zvoľte preto klasický zostrih alebo niektorý neformálny. Ak vám teda ešte zostali nejaké vlasy. Oboje tieto možnosti, ako zahustiť vlasy, vám pomôžu tým, že dokážete odviesť pozornosť od padania vlasov k vašej tvári.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy