Domov / / / / Ako liečiť vlasovú pokožku spá...

Ako liečiť vlasovú pokožku spálenú od slnka

Posledná úprava 15.06.2017

Hoci vlasová pokožka plešatých mužov a žien je náchylnejšia na spálenie od slnka, ani plná hlava vlasov vás nemusí ochrániť. Ak je vlasová pokožka nechránená a vystavená škodlivým UV lúčom, môže sa objaviť zdravotný problém ako spálenie od slnka a rakovina kože. Symptómy ako vypadávanie vlasov a bolesť vychádzajúca z pokožky hlavy by mala byť konzultovaná s lekárom, najmä ak sa objavia po zlom spálení od slnka.

Krok 1

Aplikujte opaľovací krém na pokožku hlavy vždy, keď vystavujete vlasy UV žiareniu. Voľte opaľovací krém s ochranným faktorom 30 alebo viac. Existujú značky vyrábané špeciálne pre vlasy a vlasovú pokožku. Spreje sú nemastné a vlasová pokožka je vďaka nim chránená voči poškodeniu od slnka.

Krok 2

Slnečné žiarenie minimalizujte používaním klobúkov. Spolu s opaľovacím krémom chránia pokrývky hlavy vlasovú pokožku aj vlasy pred poškodením.

Krok 3

Chlaďte spálenie od slnka na vlasovej pokožke rovnako ako na zvyšku tela – doprajte si vlažnú sprchu alebo kúpeľ vo vlažnej vode. Používajte špeciálne šampóny a kondicionéry určené na ošetrenie vlasov a vlasovej pokožky po slnení. Takéto produkty sú jemné a dokážu hydratovať vlasovú pokožku aj vlasy.

Krok 4

Lúpajúcu sa kožu zmývajte octovou vodou. Ak sa začne vlasová pokožka lúpať v rámci hojenia vlasovej pokožky, odstráňte zvyšky zmývaním bielym octom. Šampóny proti lupinám možno použiť na minimalizáciu šúpania vlasovej pokožky.

Krok 5

Ak chodíte k rovnakému kaderníkovi, požiadajte ho o kontrolu vlasovej pokožky. Môže si všimnúť nejaké zmeny na pokožke, prípadne nové znamienka alebo zmeny na znamienkach. V takom prípade sa nechajte prehliadnuť aj u lekára.

Varovanie

Nepoužívajte produkty, ktoré by mohli podráždiť vašu vlasovú pokožku, ktorá sa hojí z poškodenia od slnka. Produkty starostlivosti o vlasy na báze alkoholu by ste používať nemali. Tiež nástroje a úpravu vlasov teplom, teda žehličky, fény, kulmy.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy