Domov / / / / Vypadávanie vlasov počas a po...

Vypadávanie vlasov počas a po skončení tehotenstva

Posledná úprava 09.07.2019

Stav vlasov sa bude v priebehu tehotenstva jeho vplyvom meniť- niektoré ženy hovoria, že stav a kvalita ich vlasov sa zlepšila, keď boli tehotné a niektoré hovoria, že sa stav ich vlasov zmenil k horšiemu. Vo všeobecnosti 40% tehotných žien sa hlási k druhému názoru.

Počas tehotenstva dochádza k zvýšeniu hladiny hormónu estrogénu. Zvýšený estrogén bude udržiavať vlasy v rastovej fáze a stimulovať ich rast, čo je dôvod, prečo má toľko žien oveľa pevnejšie a husté vlasy počas tehotenstva.

Strata vlasov počas tehotenstva - je to normálne?

U niektorých žien môže dôjsť k vypadávaniu vlasov počas tehotenstva. Nie každá bude mať šancu zažiť radosť z nádherných vlasov - čo je však tiež úplne normálny jav – nemusí to byť tak časté, ale ako husté tak aj padajúce vlasy počas tehotenstva sú normálne.

Ak si myslíte, že strata vlasov v tehotenstve je dôvodom na obavy, je veľká šanca, že vám chýbajú v strave nejaké vitamíny alebo iné minerály. Ak ste sa stretli s nadmernou stratu vlasov počas tehotenstva, dobrou správou je, že by sa mali vrátiť do normálneho stavu 3-4 mesiace po pôrode.

Vypadávanie vlasov po pôrode

V skutočnosti je najčastejším obdobím vypadávania vlasov obdobie po tehotenstve - obvykle do 3 mesiacov po pôrode. Je to výsledok zníženia hladiny hormónov po tehotenstve, keď sa hladiny hormónov vracajú na normálnu úroveň.
Dôvodom, prečo to znepokojuje hlavne nové mamičky je, že všetky vlasy, ktoré by normálne vypadli počas normálneho vlasového cyklu, počas tehotenstva na hlave zostali. Následne však vypadnú všetky naraz pár mesiacov po pôrode, čo často vedie aj k holým miestam.
Jedná sa však o dočasný problém, pretože zvyčajne trvá až 6-12 mesiacov a vlasy sa znova vrátia do normálneho cyklu.

Starostlivosť o vlasy počas a po tehotenstve

Existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste mali zdravšie vlasy a zmiernili vypadávanie vlasov v priebehu tehotenstva a po pôrode:

  1. Poraďte sa so svojím lekárom, aby ste zabezpečili správnu rovnováhu hormónov
  2. Vyhnite sa vrkočom a vrkôčikom, predlžovaniu vlasov, splietaným vrkočom a utiahnutým natáčkam, ktoré môžu ťahať a napnúť vaše vlasy
  3. Jedzte stravu bohatú na ovocie a zeleninu, ktoré obsahujú flavonoidy a antioxidanty, ktoré môžu poskytovať ochranu vlasových folikulov a podporujú rast vlasov
  4. Používajte šampóny a kondicionéry, ktoré obsahujú biotín a oxid kremičitý
  5. Vlasy sú krehké, keď sú mokré, takže opatrne pri sušení a vyhnite sa hrebeňom s hustými zubami
  6. Ak potrebujete použiť fény a ďalšie vyhrievané vlasové nástroje, skúste použiť chladné nastavenie
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Vypadávanie vlasov počas a po skončení tehotenstva Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac