Domov / / / / Vypadávanie vlasov po pôrode -...

Vypadávanie vlasov po pôrode - jednoduché a účinné tipy

Posledná úprava 14.03.2018

Mnohým ženám začne po pôrode vypadávať veľa vlasov. Je to preto, že hormonálne zmeny v tele zabraňujú normálnemu cyklu vypadávania vlasov v priebehu tehotenstva. Po tom, čo sa dieťa narodí, všetky vlasy, ktoré ste nestratili, keď ste boli tehotná, začnú vypadávať. Tento proces je úplne normálny. Vypadávanie vlasov nie je trvalé a malo by sa vyriešiť do jedného roka. Existuje viacero možností, ktoré môžete zvoliť pre zastavenie vypadávania vlasov po pôrode aby vaše vlasy vyzerali plnšie a zdravšie. Tu je niekoľko z nich:

Po pôrode dodržiavajte správnu výživu

jedlo na stole

Zdravá strava udržuje vlasy husté a lesklé. Správna výživa môže tiež zabrániť nadmernému vypadávaniu vlasov zapríčinenému nedostatkom vitamínov. Jedzte veľa čerstvého ovocia a zeleniny, najmä tých s vysokým obsahom vitamínu C a vitamínu A, ako citrusové plody a tmavozelenú zeleninu. Získajte dostatok bielkovín v strave z rýb, vajec, mäsa, mliečnych výrobkov a sóje. Vaše vlasy potrebujú bielkoviny aby nahradili straty. Nedostatok železa môže tiež spôsobiť, že vlasy začnú po pôrode vypadávať viac. Ak nemáte radi pečeň, skúste získať viac železa zo sušeného ovocia a celozrnných obilnín.

Využite doplnky výživy

Mať primeranú a vyváženú výživu môže byť po pôrode ťažké, keď starostlivosť o dieťa zaberá všetok váš čas a pozornosť. Dojčenie tiež okráda vaše telo o živiny. Odporúča sa užívanie vitamínových doplnkov, aby boli Vaše vlasy zdravé a nevypadávali. Vitamíny, ktoré obsahujú zinok, a vitamíny B, C a A pomôžu zaistiť, že vlasy dostanú všetky živiny, ktoré potrebujú.

Správajte sa ku svojim vlasom jemne

Keď sú vaše vlasy mokré, sú veľmi krehké. Pri pravidelnej starostlivosti o vlasy si môžete vlasy vytrhávať alebo lámať. Vyhnite sa kefovaniu alebo česaniu vlasov, kým sú mokré a nepoužívajte veľmi jemné hrebene, ktoré môžu nadmerne natiahnuť vlasy. Nastavte svoj fén alebo kulmu na najchladnejšie možné nastavenie, aby sa zabránilo poškodeniu vašich vlasov. Vyhnite sa účesom, ktoré naťahujú vlasy, ako copy, vrkoče zapletané copíky alebo účesy, ktoré vyžadujú naťahovanie vlasov pri ich kulmovaní.

Ostrihajte sa

Niektoré ženy zistia, že po narodení dieťaťa je najjednoduchšie ostrihať sa nakrátko. Tým sa znižuje množstvo času potrebného k úprave vlasov. Taktiež je potom pre dieťa ťažšie omylom vám vytrhnúť vlasy.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Vypadávanie vlasov po pôrode - jednoduché a účinné tipy Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy