Vypadávanie vlasov po pôrode - jednoduché a účinné tipy

Posledná úprava 27.05.2020

Mnohým ženám začne po pôrode vypadávať veľa vlasov. Je to preto, že hormonálne zmeny v tele zabraňujú normálnemu cyklu vypadávania vlasov v priebehu tehotenstva. Po tom, čo sa dieťa narodí, všetky vlasy, ktoré behom tehotenstva nevypadli, začnú vypadávať teraz po pôrode. Tento proces je úplne normálny. Zvýšené Vypadávanie vlasov po pôrode nie je trvalé a malo by sa vyriešiť do jedného roka. Existuje viacero možností, ktoré môžete zvoliť pre preklenutie tohoto obdobia, aby vaše vlasy vyzerali plnšie a zdravšie. Tu je niekoľko z nich.

Po pôrode dodržiavajte správnu výživu

jedlo na stole

Zdravá strava môže pomôcť udržovať vlasy husté a lesklé. Navyše je potrebná pre tvorbu mlieka aj zotavenie sa po tejto fáze života.

Správna výživa môže tiež zabrániť nadmernému vypadávaniu vlasov zapríčinenému nedostatkom vitamínov. Jedzte veľa čerstvého ovocia a zeleniny, najmä tých s vysokým obsahom vitamínu C a vitamínu A, ako citrusové plody a tmavozelenú zeleninu. Získajte dostatok bielkovín v strave z rýb, vajec, mäsa, mliečnych výrobkov a sóje. Vaše vlasy potrebujú bielkoviny, aby nahradili straty. Nedostatok železa môže tiež spôsobiť, že vlasy začnú po pôrode vypadávať viac. Ak nemáte radi pečeň, skúste získať viac železa zo sušeného ovocia a celozrnných obilnín.

Využite doplnky výživy

Mať primeraný a vyvážený prísun živín môže byť po pôrode ťažké, navyše samotné dojčenie odoberá telo o živiny. Odporúča sa užívanie vitamínových doplnkov vhodných pre čerstvé mamičky. Vitamíny, ktoré obsahujú zinok, a vitamíny B, C a A pomôžu zaistiť, že vlasy dostanú všetky živiny, ktoré potrebujú.

Správajte sa ku svojim vlasom jemne

Keď sú vaše vlasy mokré, sú veľmi krehké. Pri pravidelnej starostlivosti o vlasy si môžete vlasy vytrhávať alebo lámať. Vyhnite sa kefovaniu alebo česaniu vlasov, kým sú mokré a nepoužívajte veľmi jemné hrebene, ktoré môžu nadmerne natiahnuť vlasy. Nastavte svoj fén alebo kulmu na najchladnejšie možné nastavenie, aby sa zabránilo poškodeniu vašich vlasov. Vyhnite sa účesom, ktoré naťahujú vlasy, ako copy, vrkoče zapletané copíky alebo účesy, ktoré vyžadujú naťahovanie vlasov pri ich kulmovaní.

Ostrihajte sa

Niektoré ženy zistia, že po narodení dieťaťa je najjednoduchšie ostrihať sa nakrátko. Tým sa znižuje množstvo času potrebného k úprave vlasov. Taktiež je potom pre dieťa ťažšie omylom vám vytrhnúť vlasy.

U väčšiny žien sa do dvanástich mesiacov po pôrode obnoví pre ne typická hustota vlasov. Ak sa tak nestane, treba sa obrátiť na lekára, aby zistil presnú príčinu vypadávania vlasov. Ženám padajú vlasy z rôznych dôvodov a môže ich byť aj viac naraz.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy