Domov / / / / Strata vlasov v rannom štádiu...

Strata vlasov v rannom štádiu tehotenstva

Posledná úprava 20.05.2020

Kým vypadávanie vlasov po tehotenstve zasiahne až 40 - 50 percent žien, môže vypadávanie vlasov počas tehotenstva naznačovať hormonálny problém alebo nutričný deficit.

Priebeh

90 percent Vašich vlasov obvykle rastie, zatiaľ čo ďalších 10 percent odpočíva. Ženám odpočívajúce vlasy vypadnú, keď si umývajú vlasy, češú ich a vykonávajú ďalšie bežné činnosti. Tehotenské hormóny často predĺžia rastový cyklus vlasov, čo vedie u mnohých žien k silnejším, hustejším vlasom v priebehu tehotenstva. Akonáhle však porodia a hladiny hormónov sa znížia, mnoho žien zaznamená mierne a dočasné vypadávanie, keďže sa viac vlasov vráti do odpočinkového stavu.

Identifikácia

Väčšina ľudí stráca asi 50 až 100 vlasov denne. Toto normálne vypadávanie by nemalo spôsobiť žiadny typ plešivosti, alebo nápadné prerednutie vlasov. Môžete si však všimnúť väčšiu stratu vlasov, ak sú vaše vlasy dlhé, alebo ak pravidelne chemicky ošetrujete vlasy farbami na vlasy, trvalými alebo žehličkami na vlasy.

Zvážte

Nevoľnosť a vracanie z dôvodu tehotenských hormónov v prvom trimestri tehotenstva môže viesť k zlej výžive, čo môže zasa viesť k vypadávaniu vlasov v tehotenstve. Môžu pomôcť potravinové doplnky s B komplexom, biotínom, vitamínom C, vitamínom E a zinkom. Vždy sa poraďte so svojím lekárom pred tým, ako začnete v priebehu tehotenstva užívať akýkoľvek typ vitamínových doplnkov.

Upozornenie

Aj po odstránení všetkých zásadných nedostatkov vo výžive či hormonálnej nerovnováhe, môže trvať aj niekoľko mesiacov kým sa vlasy vrátia do normálu. Hormonálne problémy môžu narušiť normálny priebeh vypadávania vlasov po dobu až troch mesiacov a trvá ďalšie tri mesiace kým sa veci vrátia do normálu..

Prevencia a riešenie

Ak Váš lekár určí, že vypadávanie vlasov v tehotenstve spustili hormonálne zmeny alebo nevhodná výživa, stav sa s najväčšou pravdepodobnosťou vyrieši sám, keď sa Vaše hormóny upravia alebo do svojho jedálnička pridáte vitamíny a minerály. Do tej doby môže kratší účes často pomôcť zakryť rednutie vlasov. Môžete tiež skúsiť zahusťovacie produkty a šampóny, aby ste svojim vlasom dodali plnší vzhľad. Je vhodné aby ste hľadali produkty, ktoré obsahujú biotín a oxid kremičitý. Vyhnite sa úprave svojich vlasov fénmi, kulmami, horúcimi natáčkami alebo inými vyhrievanými zariadeniami.

Zdroje

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Strata vlasov v rannom štádiu tehotenstva Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac