Domov / / / Umývanie vlasov a 7 chýb, ktor...

Umývanie vlasov a 7 chýb, ktorých sa dopúšťate

Posledná úprava 09.06.2017

Premýšľate pri sprchovaní? Alebo sa len automaticky umyjete a nevnímate, ako sa vlastne umývate? Skúste sa sústrediť, pretože možno v sprche spôsobujete svojim vlasom viac škody ako úžitku. Napríklad...určite ste sa už zobudili s krepovitými strapatými vlasmi. A to ste si ich umývali iba večer predtým? Nie, vlasy nemáte rozstrapatené kvôli pohybu po vankúši počas spánku. Príčinou môže byť to, ako si ich umývate. Povieme si o siedmich chybách, pokiaľ ide o umývanie vlasov. Ale aj to, ako môžete tieto zlozvyky prelomiť.

1) Vlasy si češete v sprche

Vlasy sú najslabšie, keď sú mokré. Takže namiesto česania mokrých vlasov v sprche alebo po ich umytí, prečešte si ich pred umývaním. Ak si ich musíte prečesať v sprche, použite hrebeň so širokými zubami. Takto minimalizujete vytrhnutie vlasov z korienkov.

2) Nadmerné používanie šampónu

Nešampónujte si vlasy denne. Stačí každý druhý alebo tretí deň. Tiež nemusíte používať šampón dvakrát, nie je to totiž tak efektívne, ako by ste si mysleli. Raz je pre vlasovú pokožku viac ako dosť. Nadmerné používanie šampónu vytiahne z vlasovej pokožky všetky prirodzené oleje, čo môže viesť ku vzniku krepovitých a nepoddajných vlasov.

3) Šampón používate na vlasy a nie na vlasovú pokožku

Umývanie vlasov nemá zahŕňať iba vlasy samotné. Dôležité je aj umývanie vlasovej pokožky. Končeky vlasov potrebujú kondicionér, vlasová pokožka potrebuje dôkladné prečistenie šampónom. A nezabúdajte, pokožku treba umývať bruškami prstov, nie nechtami.

4) Nepoužívate kondicionér

Ako bolo uvedené už vyššie, šampón je určený hlavne pre vlasovú pokožku a hĺbkové čistenie. Kondicionér, na druhú stranu, pomáha vo vlasoch uzamknúť vlahu, aby boli pekné a jemné na pohľad aj na dotyk.

5) Vlasy si pred nanesením šampónu nenavlhčíte dostatočne

Áno, určite stojíte pod vodou, prípadne skloníte hlavu. Ale je potrebné vlasy poriadne namočiť. Keď idete ku kaderníkovi, tiež vám najskôr poriadne namočí všetky vlasy, až potom ich našampónuje.

6) Pri umývaní vlasov dávate šampón iba na jedno miesto

Snažte sa meniť miesta, kde začínate šampónovať. Pretože ak začínate umývanie vlasov vždy na rovnakom mieste, môžu vás začať trápiť lupiny a krepovité vlasy.

7) Horúca voda na vlasy nepatrí

Hoci môže byť horúca sprcha niečo, po čom po celom dni túžite, horúca voda vlasy v skutočnosti poškodzuje. Ak si pri sprchovaní rovno umývate aj vlasy, zmyte si vlasy nakoniec ešte studenou vodou. Takto uzavriete šampón aj kondicionér vo vlasoch, takže budú vyzerať zdravo.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy