Sezónne vypadávanie vlasov

Posledná úprava 12.07.2019

Sezónne vypadávanie vlasov môže byť veľmi desivé. Prečo nastáva čo proti nemu možno robiť? Na hlave máme asi 100.000 vlasových folikulov, z ktorých počas ich života opakovane rastú vlasy. Vypadávanie vlasov je prirodzený a potrebný fenomén nášho tela. Vlasy musia vypadnúť, aby urobili miesto pre rast nových zdravých vlasov. Vypadnutie 50-100 vlasov za deň je považované dermatológmi za normálne. Avšak, kedže sme cicavce, zvyčajne nám s nástupom zimy vypadne viac vlasov než čakáme.

Vystavenie sa slnečnému svetlu

Vypadávanie vlasov je zvyčajne vidieť v zime. Počas zimy je expozícia dennému svetlu minimálna. V takýchto podmienkach telo produkuje menej melatonínu, čo ovplyvňuje hormóny a ich receptory v pokožke hlavy. Tieto receptory hrajú kľúčovú úlohu pri určovaní miery vypadávania vlasov. Takže nedostatok vitamínu D a rozkolísané hladiny hormónov v tele môže počas zimy spôsobiť sezónne vypadávanie vlasov.

Náš tip: Na vyrovnanie hladiny hormónov sa najčastejšie používa prírodný liek - extrakt zo saw palmetta. Extrakt je vhodný aj ako súčasť liečby dedičného vypadávania vlasov.

Nadmerné potenie

Sezónne vypadávanie vlasov u mužov je vo všeobecnosti vidieť v lete, kedže sa vzhľadom k nevyhnuteľnému pôsobeniu slnečného žiarenia pokožka hlavy nadmerne potí. To vedie k vzniku pityrosporovej folikulitídy, kožnému ochoreniu, spôsobenému množením kvasiniek vo vlasových folikuloch. To spôsobuje škvrny podobné akné na pokožke hlavy, čo vedie k svrbeniu, návalu krvi a vypadávaniu vlasov.

Náš tip: V prípade premnoženia plesní na pokožke hlavy, je vhodné začať liečbu so šampónom proti vypadávaniu vlasov Revita. Obsahuje účinnú látku ketokonazol, ktorá zamedzí tvorbe plesní a pomáha proti vypadávaniu vlasov.

Poveternostné podmienky

Sezónne vypadávanie vlasov môže byť aj následkom nepriaznivých poveternostných podmienok. Letá aj zimy môžu vaše vlasy príliš vysušiť. Rozštiepené končeky, slabé korienky, lupiny a neustále zväzovanie si vlasov je len niekoľko príčin zmien v stave vlasov spôsobených zmenou ročného obdobia, čo spôsobuje ich vypadávanie. Najlepší spôsob, ako sa s tým vysporiadať, je chrániť si vlasy pred zlými poveternostnými podmienkami. Napríklad si zabaľte vlasy do šatky vždy keď idete von.

Liečba

Kedže každý vlasový folikul je iný, rast každého vlasu na pokožke hlavy sa tiež líši. Ak Vaše vlasy rednú, existuje viacero spôsobov ako tomuto javu zabrániť. Takže, pre tých z vás, ktorí sa pýtajú, ako liečiť vypadávanie vlasov, tu je niekoľko tipov:

  • Masírujte vlasovú pokožku. Nie je nutné používať žiaden olej.
  • Vyhnite sa akémukoľvek stresu vo svojom živote. Stres si nevyberá daň len na Vašom tele, ale aj na vlasoch. Takže, ak sa objaví neočakávané vypadávanie vlasov, zamyslite sa nad stresom, ktorým prechádzate.
  • Držte sa preč od vlasových produktov – tužidiel, stylingových gelov a pod. Vaše vlasy s ich pomocou môžu vyzerať na pár hodín očarujúco, ale v konečnom dôsledku im nepomáhajú. Okrem toho, chemikálie používané v týchto prípravkoch na vlasy pre vlasy v prvom rade vôbec nie sú určené.
  • Ak chcete mať nádhernú hrivu, vyhnite sa žehleniu vlasov, trvalej, farbeniu alebo stylingu.

Tento typ vypadávania vlasov by sa mal s koncom ročného obdobia pominúť. Avšak, v ostatných prípadoch si získanie normálneho objemu vlasov vyžaduje veľa úsilia a času. Takže, chráňte si svoje vlasy pred poveternostnými podmienkami a hýčkajte si svoje kadere správnou liečbou. Dávajte si na ne pozor!

Zdroje

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Sezónne vypadávanie vlasov Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy