Detoxikácia vlasov - prečo by ste mali vôbec vlasy detoxikovať

Posledná úprava 02.03.2023

Laky na vlasy, tužidlá a iné produkty na vlasy dokážu vašim vlasom poriadne uškodiť. Zbavte sa teda ťažkých kovov a iných toxínov, ktoré sú súčasťou bežnej starostlivosti o vlasy s touto detoxikáciou! Vaše vlasy a pokožka vlasov vám za to poďakujú.

Prečo detoxikácia vlasov?

Naše vlasy sú odrazom nášho celkového zdravia. Ak sme podvyživený alebo ak naše telo obsahuje mnoho toxínov, prejaví sa to na rednutí alebo oslabení vlasov. Ak používate bežné produkty na vlasy, vystavujete tak vaše vlasy náporu chemických toxínov. Avšak aj keď zvolíte prírodnú starostlivosť o vlasy, zdravie a výzor vašich vlasov a pokožky hlavy ovplyvňujú toxíny, ktoré sa nachádzajú v jedle či prostredí. Detoxikáciou vlasov dodáte vašej pokožke hlavy výživu a odstránite nahromadené toxíny.

Pôsobivé účinky bentonitového ílu

Známy aj ako montmorillonite, tento staroveký sediment má unikátnu schopnosť odstrániť škodlivé látky a zabrániť toxínom zostávať v tele. Je v skutočnosti hviezdou v detoxikácii! V kombinácii s vodou vytvára maticu, ktorá vyťahuje nečistoty a drží ich vo svojom „náručí“, kým sa jednoducho neodplavia preč.

Čierne uhlie

Čierne uhlie sa často používa pri otrave jedlom, pre jeho schopnosť absorbovať a zbaviť telo škodlivých látok. Pri použití na vlasy čistí a detoxikuje pokožku hlavy. Pri jeho používaní však buďte opatrný, keďže zanecháva škvrny na svetlom oblečení aj bielych umývadlách. Odporúča sa po použití okamžite zmyť umývadlo alebo sprchu, aby ste sa vyhli neporiadku.

Esenciálne oleje

Keďže esenciálne oleje sú koncentrované, veľa k dosiahnutiu pôsobivého účinku nepotrebujete. Koriander je skvelý v odstraňovaní ťažkých kovov a nechcených toxínov. Levanduľový esenciálny olej upokojuje podráždenú pokožku hlavy a podporuje rast vlasov. A nakoniec rozmarín stimuluje cirkuláciu krvi na hlave a tak podporuje rast vlasov a ich celkové zdravie.

Výživná žihľava

Áno, presne tá pŕhlivá rastlina, ktorá vám rastie na záhrade, je v skutočnosti zásobáreň výživných látok a výživy. Je plná živín, ktoré vyživujú a posilňujú vlasy. Žihľava je bohatá na vitamín A, karotenoidy, vitamín B,C,D a K, vápnik, horčík a iné. Táto detoxikácia použitím žihľavy stojí naozaj za vyskúšanie!

Výživná detoxikácia vlasov pre silné a zdravé vlasy

Potrebné ingrediencie:

  • 1 PL jablčného octu
  • 1 kvapka rozmarínového esenciálneho oleja
  • 2 kvapky koriandrového esenciálneho oleja
  • 3 kvapky levanduľového esenciálneho oleja
  • ½ šálky bentonitového ílu
  • 1 PL prášku čierneho uhlia
  • 2 ČL sušenej žihľavy
  • ½ šálky filtrovanej alebo destilovanej vody

Ingrediencie potrebné na oplach:

  • ½ šálky jablčného octu
  • ½ šálky vody
  • 3 kvapky vášho obľúbeného esenciálneho oleja na vlasy (odporúča sa pelargónový olej)

Potrebné pomôcky:

  • sklenená misa
  • drevená alebo plastová lyžica
  • hrniec s vekom

Príprava:

  1. Vlejte ½ pohára vody do hrnca, prikryte pokrievkou a varte, kým voda nezačne bublať. Znížte teplotu a pridajte žihľavu. Nechajte lúhovať 5 až 10 minút a následne sceďte a vlejte vodu do ½ odmerky. Pravdepodobne budete potrebovať pridať trochu vody, aby ste mali plnú polovicu pohára.
  2. V druhom pohári zmiešajte ingrediencie na zmytie a uložte ich bokom. Môžete si tento pohár uložiť do sprchy a použiť keď to bude potrebné.
  3. Do misky pridajte jablčný ocot, esenciálne oleje a uhlie. Opatrne zamiešajte, avšak buďte opatrný s uhlím! Je veľmi jemné, takže sa ľahko dostane všade.
  4. Pridajte vodu a bentonitový íl a dôkladne zmiešajte. Budete možno potrebovať vymeniť lyžicu za gumovú stierku, aby sa vám zmes podarila riadne vymiešať.

Ako postupovať pri detoxikácii vlasov

  1. Pomocou dlaní naneste bohatú vrstvu detoxikačného lieku na jednotlivé pramene vlasov. Po pokrytí každého prameňa vlasov naneste znova zmes v hrubej vrstve na celú plochu hlavy. Množstvo, ktoré použijete záleží od vašej dĺžky vlasov a hustoty, každopádne detoxikačnou zmesou nemusíte šetriť.
  2. Nechajte ílovú zmes na vlasoch približne 10 minút. Ak máte dlhé vlasy, zopnite si ich do drdola, aby ste nič nezašpinili. Nenechajte však íl zaschnúť, pretože sa potom ťažko zmýva z vlasov!
  3. Dôkladne zmyte vlasy teplou vodou. Trochu vám to potrvá, zmyť z vlasov všetok íl, ale buďte trpezlivý. Pri zmývaní si prstami prečesávajte vlasy.
  4. Ak už máte pocit, že ste z vlasov zmyli všetok íl, zmyte vlasy octom a pomocou prstov ocot včešte medzi všetky pramene. Zakloňte hlavu a pomaly vlejte zmes na opláchnutie vlasov. Uistite sa, že ňou pokryjete celú plochu hlavy. Zmyte nakoniec vodou a nechajte vlasy prirodzene vyschnúť.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa



Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy