Vypadávajú Vám vlasy? Zachráňte ich prírodnou cestou!

Posledná úprava 28.07.2022

vypadávanie vlasov je v podstate bežný jav, ktorý v istom období života postretne každého. Či už súvisí so zmenou ročného obdobia alebo jednoducho s oslabenou kvalitou vlasov. Ak však vlasy začínajú vypadávať naozaj hojne a pravidelne, a tiež bez zjavnej príčiny, treba zakročiť!

Prečo vlasy vypadávajú?

Dôvodov, prečo Vám vlasy začínajú vypadávať, môže byť hneď niekoľko. Medzi najčastejšie príčiny však patria tieto:

 • Hormonálna nerovnováha
 • Drastická diéta
 • Nadmerný stres
 • Zlá imunita
 • Plesňové ochorenia pokožky hlavy
 • Nesprávna starostlivosť o vlasy
 • Choroby a užívanie niektorých druhov liekov
 • Používanie nesprávnej kozmetiky s obsahom chémie
 • Nadmerná záťaž vlasov - sušenie, žehlenie, trvalá ondulácia
 • Farbenie vlasov chemickými farbami

V prvom rade je teda potrebné odstrániť príčinu vypadávania vlasov. Ak sa Vám prvotnú príčinu podarí odstrániť, prichádza čas na zodpovednú a kvalitnú starostlivosť o vlasy.

Prírodné prostriedky - záchrana pri vypadávaní vlasov

Ak za vypadávaním Vašich vlasov nie je žiadna choroba, či stres (pozri aj stres a vypadávanie vlasov), zrejme by ste mali riešiť starostlivosť o svoje vlasy. Odporúča sa vymeniť šampóny, kondicionéry a ďalšie prostriedky starostlivosti o vlasy za prírodnú a bio kozmetiku. Prečo? Pretože táto kozmetika vlasy neoslabuje tak, ako kozmetika plná chémie. Naopak, dodáva všetky nevyhnutné vitamíny a látky potrebné na rast a posilnenie vlasov.

Ako posilniť vlasy? Pri nadmernom vypadávaní vlasov sa odporúčajú najmä nasledujúce prírodné prostriedky starostlivosti o vlasy.

Bio kokosový olej

Hydratuje vlasy a vlasovú pokožku a posilňuje vlasy. Lieči plesne, ktoré môžu byť tiež príčinou vypadávania vlasov. Okrem toho obmedzuje nadmerné vypadávanie vlasov.

Amla prášok

Podporuje prekrvenie vlasových cibuliek, stimuluje vlasové korienky a podporuje rast vlasov. Okrem toho je vynikajúci aj na vyživenie vlasov, či liečbu infekcií pokožky hlavy.

Jamajský čierny ricínový olej

V starostlivosti o vlasy je naozaj odborník. Obsahuje proteíny, ktoré podporujú rast a hustnutie vlasov. Funguje aj ako čistiaci olej, ktorý detoxikuje pokožku hlavy. Lieči vlasový ekzém, odstraňuje lupiny a vlasy udržiava zdravé, lesklé a vyživené. Jamajský čierny ricínový olej sa môže používať v čistej forme a bez úprav. Vynikajúce sú však aj výrobky z bio ricínového oleja, napríklad Vlasová terapia s jamajským čiernym ricínovým olejom. Obsahuje ďalšie prírodné zložky, ktoré pôsobia ako prevencia vypadávania vlasov a podporujú rast vlasov.

Shikakai prášok

Tento indický prášok je možné používať ako šampón. Pri pravidelnom používaní totiž výrazne podporuje rast a hustnutie vlasov. Shikakai tiež posilňuje vlasové korienky a zvyšuje aj kvalitu a zlepšuje vzhľad vlasov.

Henna

Neslúži len na zdravé farbenie vlasov bez chémie. Okrem toho aj posilňuje riedke a oslabené vlasy, spevňuje vlasové korienky, podporuje rast vlasov a predchádza zápalom vlasovej pokožky.

Ak teda túžite po hustej hrive zdravých vlasov, spoľahnite sa práve na tieto prírodné prostriedky starostlivosti o vlasy. Sú vynikajúcou prevenciou, ale aj riešením problému s vypadávaním vlasov. Uvidíte, že vlasy sa Vám odvďačia!

Čítajte ďalej Prečo vlasy rednú?

Komerčný článok

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

 • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
 • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy