Sprej na zosvetlenie vlasov, ktorý si vyrobíte sama doma

Posledná úprava 26.08.2019

Stále sa pokúšame nájsť rôzne účesy vhodné pre svoj tvar tváre (či už účesy pre hranatú tvár, účesy pre okrúhlu tvár alebo účesy pre oválnu tvár) alebo účesy na určitú príležitosť, aby sme sa skrášlili. A farbenie vlasov k tomu taktiež patrí. Ale rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako vám tieto nové nápady vedia poškodiť vlasy? Farbenie vlasov použitím chemických produktov nielenže vysušuje vaše vlasy, ale taktiež spôsobuje celý rad rôznych poškodení vlasov.

Nemusíte však zúfať, všetko má svoje riešenie a riešenie pre tento problém nájdete vo svojej kuchyni. Áno, ako ste mohli uhádnuť, máme na mysli farbenie vlasov prírodnými ingredienciami. Takže sa poponáhľajte do kuchyne a siahnite po nižšie spomenutých ingredienciách.

Ingrediencie potrebné na sprej na zosvetlenie vlasov:

  • 1PL olivového oleja
  • 1PL škorice
  • 1PL medu
  • 1 vrecúško harmančekového čaju
  • ½ čerstvo vytlačeného citrónu

Príprava:

  1. Dajte vrecúško harmančekového čaju do jedného pohára teplej vody a nechajte úplne schladiť. Vlejte chladný harmančekový čaj do polovice čistej sprejovej nádoby.
  2. Pridajte všetky ingrediencie spomenuté vyššie a poriadne pretrepte, aby sa všetky ingrediencie zmiešali dokopy.
  3. Aplikujte na mokré vlasy a vlasy rozčešte kvalitným zúbkovaným hrebeňom, aby sa zmes naniesla rovnomerne na všetky pramene vlasov.
  4. Po jednej hodine vlasy umyte teplou vodou a pre lepší výsledok si predtým, než si umyjete vlasy sadnite na 30 minút na slnko.

Poznámka:

Skúste to najprv na niektorých pramienkoch a ak ste s výsledkom spokojná, aplikujte sprej na zosvetlenie vlasov aj na zvyšné vlasy.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac