Domov / / / Plešatá hlava a opaľovacie kré...

Plešatá hlava a opaľovacie krémy

Posledná úprava 28.07.2019

Aj vám sa to už stalo? Sedíte na terase v kaviarničke a zrazu vám padne zrak na muža, možno päťdesiatnika. A ten má hlavu, plešatú hlavu, zakrytú vreckovkou. Má spálenú tvár, ale stále sa vystavuje slnečným lúčom...možno sa pýtate, prečo už z domu nevyrazil v klobúku, prečo sa nenatrel opaľovacím krémom?

Máme tu aj druhý scenár. Muž s plešatou hlavou si kúpi opaľovací krém a natrie si ním celú hlavu. Je treba robiť tak každé ráno, ešte než opustí dom, a to po zvyšok života. Môže si dať aj klobúk. To je všetko, čo musí pre starostlivosť o hlavu urobiť. Nič komplikované. Nezáleží na tom, aké SPF to bude. Doteraz predsa nepoužíval vôbec žiadne.

Ak je plešatá hlava aj váš prípad, začnite sa o ňu riadne starať. Samozrejme, v najhoršej chvíli vás zachráni aj vreckovka. Je ale oveľa vhodnejšie kúpiť si opaľovací krém na hlavu. Ak sa o svoju plešatú alebo plešatejúcu hlavu nepostaráte, spáli sa vám. Najskôr bude bolieť, štípať a svrbieť. Potom sa vám plešatá hlava začne šúpať. A čo je najhoršie, hrozí vám aj rakovina kože.

Nesmiete zabúdať natierať si aj hlavu, teda vlasovú pokožku. Slnko svieti a praží priamo na ňu. To platí aj pre mužov, ktorí plešatieť iba začínajú, aj ten kúsok odhalenej kože, hoci iba veľkosti mince, vás môže po spálení riadne potrápiť. Rovnako prerednuté vlasy a pokožka, ktorá presvitá. Ak si nechcete alebo nemôžete vlasovú pokožku natrieť opaľovacím krémom priamo, skúste opaľovací krém v spreji. Môžete zainvestovať rovno do hydratačného prípravku s ochranným faktorom. Hydratácia pomôže pri hojení, ak sa vám pokožka už stihla spáliť.

Starajte sa o seba, nikto iný to neurobí. Nie je hanba kupovať a používať opaľovací krém. Nezabudnite, prevencia je vždy lepšia ako spálená boľavá plešatá hlava s pľuzgiermi a lúpajúcou sa kožou.

Zdroje

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy