Reklama na produkty proti vypadávaniu vlasov

Posledná úprava 21.07.2022

Mnohé spoločnosti často "nafukujú" kvalitu svojich výrobkov. V snahe predať svoj produkt sa často nebránia prezentovať fiktívne výsledky. Tento článok Vám pomôže správne a s odstupom vyhodnotiť produkty proti vypadávaniu vlasov predtým, než siahnete do peňaženky.

Ako nepodľahnúť reklame - pohľad skrz “bublinu”

Pokiaľ nie ste dostatočne vyzbrojení informáciami a nemáte ani základný prehľad (nie je potrebné vyštudovať medicínu, aby ste porozumeli príčinám vypadávania vlasov a možnej liečbe vypadávania vlasov – stačí čítať pozorne našu stránku), je jednoduché pre výrobcov rôznych prípravkov použiť osvedčené marketingové “oblbováky“ aby si získali Vašu dôveru. Vyhnite sa tomu dodržiavaním niekoľkých nasledovných bodov.

Kupujeme produkt proti vypadávaniu vlasov

Účinné látky/zloženie produktu. Nenechajte sa výrobcom nalákať slovnými spojeniami typu "jedinečná receptúra, unikátny vyvážený mix výživných látok" a podobne. Vždy sa snažte prebádať do detailov, čo daný produkt obsahuje. Kupujete produkt proti vypadávaniu vlasov, pamätáte sa? :) Je dôležité sa teda pýtať - aké konkrétne látky v tomto produkte mi pomôžu v boji proti vypadávaniu vlasov?
Súčasná veda pozná (aj keď ešte nie dokonale) niektoré látky, ktoré majú reálne väčšie či menšie účinky proti dedičnému vypadávaniu vlasov. Tieto látky sú častokrát overené testovaním a presne pomenované. Ak sa v produkte nenachádza niektorá z týchto látok, zvážte, či budete riskovať kúpu takéhoto produktu.

Odporúčania spokojných zákazníkov

V dnešnej dobe je internet najobjektívnejší zdroj informácii o produktoch proti vypadávaniu vlasov a ich účinkoch. Nájdete tam všetko a hlavne - je tam veľké množstvo ľudí s podobným problémom ako Vy. Existuje mnoho internetových diskusií (na Slovensku alebo v zahraničí) venovaných výhradne problematike vypadávania vlasov u mužov alebo žien, kde si ľudia vymieňajú svoje skúsenosti s konkrétnymi produktmi.
Tu rovnako neverte každému. Niektoré firmy vytvárajú vymyslených užívateľov, ktorí chvália ich produkt a jeho zázračne účinky. Najjednoduchšia cesta ako overiť, či ide o reálneho a nezaujatého človeka, je zistiť, čo si myslí o iných produktoch. Zamerajte sa na ľudí, ktorí skúšajú rôzne produkty, píšu a debatujú na fórach dlhšie. Je tam väčšia šanca, že sú schopní objektívnejšie zhodnotiť produkty, narozdiel od človeka, ktorý sa prihlási a hneď píše o tom aký super produkt používa. Pokiaľ niekto stále vyzdvihuje jeden produkt, je buď umelo vytvoreným používateľom alebo je to niekto tak zaujatý, že nemá prehľad o ostatných a nie je teda rozumné riadiť sa jeho odporúčaniami.

Znie to príliš dobre, aby to bola pravda

Úprimne dúfam, že raz budeme môcť tento odstavec z článku vymazať, pretože budú existovať lieky, ktoré úplne vyliečia dedičné vypadávanie vlasov. Žiaľ, v súčasnosti ešte neexistuje žiadny 100% fungujúci liek.
Podozrenie by mal preto vo Vás vzbudiť každý produkt, ktorý podľa výrobcu účinkuje proti vypadávaniu vlasov pre 9 z 10 ľudí alebo dokonca na 100%. Rovnako sa vyhnite aj produktom, ktoré sľubujú zaručené a rýchle výsledky. Liečba dedičného vypadávania vlasov je dlhodobý proces. U väčšiny produktov, ktoré fungujú, trvá mesiace, kým je viditeľný nejaký výsledok. Častokrát sa ich účinok naplno prejaví až po viac ako 1 roku.

Fotky pred a po

Určite ste už videli reklamu na produkty, ktoré prezentujú výborné výsledky jednou alebo dvoma fotkami ak vôbec nejakými fotkami. Pokiaľ sú uverejnené výrobcom, netreba sa na ne spoliehať, aj keby ich bolo 100. Reklamní špecialisti vyčaria bez problémov z riedkych vlasov afro-účes pomocou jednoduchých trikov ako uhol fotografie, vhodné nasvietenie, nehovoriac o spracovaní fotografie na počítači. Pokiaľ sa chcete predsa len zamerať na fotky, určite opäť hladajte na internetových diskusiách. Hľadanie fotiek reálnych užívateľov však nie je jednoduché. Ak niekto našiel kombináciu liekov, ktoré mu prinášajú výborné výsledky, navštevuje diskusné fóra o vypadávaní vlasov stále zriedkavejšie.

Cena produktov

Účinné produkty proti vypadávaniu vlasov nepatria medzi najlacnejšie, ale v konečnom dôsledku je lepšie zaplatiť za 1 produkt, ktorý je overený a funguje ako neustále skúšať nové lacné vodičky, ktoré nefungujú a jediným výsledkom ich používania je Vaše sklamanie a strata drahocenného času.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy