Vlasový aktivátor

Posledná úprava 04.12.2019

S vypadávaním vlasov sa stretol už skoro každý. Pri hľadaní vhodnej liečby a prípravkov proti vypadávaniu vlasov sa často stretneme s pojmom – vlasový aktivátor. Čo je to teda vlasový aktivátor a aký ma vplyv na rast vlasov? Poďme si to objasniť.

Rast vlasov

Najprv si povedzme ako rastú zdravé vlasy. Vlasy rastú v 3 fázach. Rastová fáza - počas nej vlas rastie a trvá priemerne 3 roky. Fáza odpočinku - bunkové ložisko je už vyčerpané a vlas už nerastie. Posledná fáza je vypadnutie samotného vlasu. Tento cyklus sa počas života viac krát opakuje. Vlasy teda vypadávajú prirodzenou cestou každému.

Kedy je čas na vlasový aktivátor?

V živote človeka nastanú prípady, keď je prirodzený rastový cyklus vlasov narušený. Medzi najčastejšie prípady patrí dedičné Vypadávanie vlasov. V tomto prípade dochádza k veľmi známemu javu miniaturizácie – zmenšovania vlasových folikulov pod vplyvom pôsobenia DHT. DHT – dihydrotestosterón je hormón priamo zodpovedný za vypadávanie vlasov. Počas tohto procesu sa skracuje dĺžka rastovej fázy vlasu. Vlas teda nedorastie do rovnakej dĺžky ako predtým. A naviac, v každom novom cykle po vypadnutí znovu narastie vlas o niečo tenší. Takto sa proces opakuje až nakoniec nevyrastie žiaden vlas alebo iba veľmi jemný a tenký chĺpok.
Najlepšie výsledky sú spravidla dosiahnuté, pokiaľ sa proces zmenšovania vlasových folikulov podchytí včas. Jednoducho povedané – ihneď potom, čo pozorujete, že vlasy sú na niektorých častiach hlavy redšie. Práve to je vhodný čas pre vlasový aktivátor.

Ako vlasový aktivátor funguje?

Hlavnou úlohou aktivátora je “oživiť” oslabený vlas a predĺžiť jeho rastovú fázu. K dispozícii je viacero druhov vlasových aktivátorov, ktoré sa líšia hlavne obsahom účinných – liečivých látok.

Náš tip: Často sa používajú aktivátory s obsahom aminexilu, ktorý pomáha vytvárať hrubší vlas a predlžuje rastovú fázu vlasu – Spectral RS s Aminexilom. Ak preferujete výhradne prírodné látky, celosvetovo je veľmi používaný aktivátor so saw palmettom Revivogen.
Medzi novinky na poli vlasových aktivátorov patrí Spectral DNC-N s obsahom novej látky Nanoxidil v 5% koncentrácii, ktorá je podľa výrobcu doposiaľ najúčinnejšia.

Zdroje

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy