Domov / / / 12 najotravnejších problémov,...

12 najotravnejších problémov, ktoré dokážu spôsobiť husté vlasy a návrhy na ich riešenie

Posledná úprava 05.12.2017

Ženy s jemnými vlasmi si možno myslia, že tie druhé, obdarené hustými a pevnými vlasmi to majú ľahké, pretože si môžu na hlave urobiť drdol bez toho, aby ho vypchávali. Ale vrabčie hniezdo zostane vrabčím hniezdom. Možno by ste sa čudovali, ale aj ľudia s hustými vlasmi majú s korunou krásy problémy. A tým sa nemyslí iba upchávanie odtoku…

Problémy s vlasmi – žiaden hrebeň nedokáže rozmotať uzlíky a chuchvalce v hustých vlasoch

Husté vlasy znamenajú tiež riadne domotané vlasy a otravné uzlíky, ktoré nejdú rozčesať. Ak sa cez ne snažíte dostať hrebeňom alebo kefou, potrebujete kopec času. A navyše si častokrát ničíte, lámete a vytrhávate vlasy.

Riešenie problému – kefa na rozmotávanie vlasov

Ak raz vyskúšate kefu na rozmotávanie vlasov, už nikdy nebudete používať obyčajný hrebeň. Krátke, pružné a ohybné štetiny sú poddajné, takže nebudú vytrhávať a poškodzovať vlasy. Môžete ním dokonca rozmotať aj vlhké vlasy. Plochá široká kefa na vlasy v tomto predsalen zaostáva, pretože na nej zostane kopec vytrhaných vlasov, a to určite nechcete.

Problémy s vlasmi – na husté vlasy nemáte nikdy dosť kondicionéru

Ženy, ktoré majú „kopec vlasov“ na hlave to určite poznajú. Kondicionér minú vždy oveľa skôr než šampón. Na umývanie použijete jeden ždib šampónu, stačí veľkosti lieskovca. Zato kondicionéru potrebujete za celú dlaň.

Riešenie problému – kondicionér, ktorý je ešte o niečo účinnejší

Problém nie je ani tak veľkosť fľaštičky s kondicionérom, ale jej obsah. Ak zvolíte vysoko koncentrovaný kondicionér, znamená to, že ho nebudete potrebovať na kilá. Vyhýbajte sa kondicionérom, ktoré majú na fľaštičke uvedené, že dodávajú vlasom na objeme. Tie nie sú vhodné pre ľudí s veľmi hustými a objemnými vlasmi. Dobré a vhodné je tiež zaradiť do bežnej starostlivosti o vlasy aj masku na vlasy, ktorá vlasy vyživí do hĺbky. Ak mávate navyše veľmi poškodené končeky vlasov, používajte masku na vlasy raz týždenne, prípadne po každom treťom šampónovaní. To záleží na tom, ako často si umývate vlasy. Ak vaše končeky nebývajú priveľmi poškodené, stačí maska na vlasy raz za mesiac.

Problémy s vlasmi – vlhkosť urobí z vašich veľkých vlasov ešte väčšie

Vlhké počasie môže byť pre vlasy priam katastrofou, obzvlášť, ak naň reagujú vaše už tak dosť objemné kadere.

Riešenie problému – produkty s obsahom keratínu a skutočne láskyplná starostlivosť o husté vlasy

Produkty, ktorých základom je keratín, vyplnia vlasové vlákna a zabránia krepovateniu vlasov. Ak aj nechcete na svoje vlasy dávať primnoho zaťažujúcich produktov starostlivosti o vlasy, tento jeden sa vám vyplatí. Ak máte skutočne husté vlasy, je vhodné riadne do nich votrieť dostatok keratínu, čím zabránite „výbuchu“ na hlave.

Problémy s vlasmi – kefovanie vlasov spôsobí ďalší výbuch na hlave a hustým vlasom dodá ešte viac na objeme

Ak sa chystáte na párty zameranú na roky osemdesiate, kľudne použite na svoje vlasy kefu. Vaše obrovské vlasy potom budú ešte ohromnejšie…

Riešenie problému – na kefu nastriekajte lak na vlasy, až potom sa začnite prečesávať

Len ju trochu poprášte, nepoužite priveľa laku, aby nebola kefa celá mokrá. Malé množstvo laku pomôže uzamknúť kutikuly, odoberie zo statického náboja z vlasov a udrží vlasy pokope...začínajte kefovať zvnútra vlasov, nie od vrchu hlavy. Takto sa dokážete vyhnúť príliš tuhým priam chrumkavým prameňom.

Problémy s vlasmi – okrúhle kefy sú strašidelné pasce pre husté vlasy

Ak máte husté vlasy a skúsili ste okrúhlu kefu, určite aj vám zostala zamotaná vo vlasoch bez možnosti vymotania. V najhoršom prípade bolo nutné kefu z vlasov vystrihať, tie šťastnejšie ju po pár hodinách dokázali z vlasov postupne dostať.

Riešenie problému – husté vlasy si musíte česať po menších častiach

Vždy si vezmite len tak široký prameň vlasov, ako je široký váš hrebeň alebo kefa. Pomôcť môže aj trochu séra do vlasov, aby sa hrebeň kĺzal po vlasoch o niečo hladšie. Sérum si ale naneste do stredu vlasov, nie na končeky.

Problémy s vlasmi – fénovanie a fúkanie hustých vlasov trvá hodiny

Ak vás po každom fénovaní bolia ruky, pretože vysušiť vlasy vám trvá nehorázne dlho, máte skutočne husté vlasy.

Riešenie problému – nechajte najskôr vlasy mierne vyschnúť navoľno

Nechajte vlasy schnúť voľne, až kým nebudú približne na 80 až 90% suché. Je to veľmi dôležité hlavne pri veľmi hustých vlasoch. Inak sa budete fénovať donekonečna. Keď už budú takmer suché, môžete ich začať upravovať fénom. Takéto voľné sušenie je vhodnejšie pri rovných a mierne vlnitých vlasoch. Ak majú vaše vlasy sklon k výraznej krepovitosti, alebo máte veľmi kučeravé vlasy, môže takéto sušenie až príliš otvoriť kutikuly. Preto použite fén so správnou tryskou o niečo skôr a vlasy upravte do požadovaného tvaru.

Problémy s vlasmi – husté vlasy vám nikdy nestihnú úplne vyschnúť

Ak ste si ráno umyli vlasy a o deviatej vás čaká pracovné stretnutie, určite stále vyzeráte ako by ste práve vybehli z kúpeľne. To isté však platí aj pri poobednom mítingu. Jednoducho, aj o druhej popoludní máte vaše husté vlasy stále trochu vlhké.

Riešenie problému – vlasy si umyte večer, ráno ich narýchlo vyfúkajte

Ak si večer umyjete vlasy pol hodinu pred odchodom do postele, nechajte si vlasy sušiť iba voľne. Ráno môžete vytvoriť efekt fúkanej pomocou kulmy. Vlasy si rozdeľte na 12 až 14 častí. Ak ich narýchlo prejdete kulmou až ku končekom, vytvoríte efekt fúkanej z kozmetického salónu. Ale zaberie to oveľa menej času. Nezískate objem ako pri skutočnej fúkanej, ale budete vyzerať upravene. A nie akoby vás vonku zastihla búrka.

Problémy s vlasmi – po zobudení je na vašu hlavu hrôzostrašný pohľad

Keď sa zobudí malé bábätko, je s jeho pokrútenými, strapatými vláskami milučké a zlaté. Ak sa tak ale zobudíte vy, nie je pohľad na vaše odstávajúce vlasy práve najlichotivejší.

Riešenie problému – zopnite si vlasy do drdolu alebo si ich zapleťte do vrkoča

Niečo na tom bude. Zohnite sa dolu hlavou, vlasy zopnite do copu a stočte ich do uzlu alebo si urobte starý dobrý zapletaný vrkoč. Je to super riešenie a funguje pri každom type vlasov.

Problémy s vlasmi – žiadna gumička do vlasov nie je pre váš hustý konský chvost dostatočne pevná a silná

Nie je to nič príjemné, keď vám zrazu praskne gumička do vlasov alebo sa jednoducho účes odporúča, pretože sú vlasy príliš ťažké a mohutné… Rozpustiť si vlasy vláčnym pohybom a nechať ich voľne padať potrebuje to správne načasovanie. Určite sa to nehodí, ak práve obedujete alebo ste na porade, tobôž ak gumička odstrelí kolegom do poznámok.

Riešenie problému – na husté vlasy vyskúšajte látkové gumičky a stužky do vlasov

Zvyčajne, ak máte husté vlasy, nedokážu ich klasické gumičky udržať. Nie je však dobré ani používanie plastových sponiek alebo čohokoľvek, čo sa môže do vlasov zamotať a povytrhávať ich. Látkové gumičky alebo látkové stužky do vlasov sú pevné a dokážu zdolať a ochrániť aj husté vlasy.

Problémy s vlasmi – ťažké vlasy sa nepohupujú

Ak máte skutočne husté vlasy bez vrstveného strihu, môžu na hlave pôsobiť ako ťažká prikrývka alebo prilba. A to nie je moc pekné.

Riešenie problému – uberte vlasom na váhe

Opýtajte sa kaderníka na vrstvený účes zo stredne dlhých vlasov. Vlasy tak odľahčíte, uľavíte korienkom a doprajete im trochu pohybu. Ale pozor, neprežeňte to s vrstvením, aby sa vám na hlave nevytvoril z vlasov trojuholník.

Problémy s vlasmi – vlasy strednej dĺžky vyzerajú ako prilba

Husté dlhé vlasy vyzerajú luxusne. Sú tiež skvelé pre účes pixie, ak si s ním kaderník dá dosť práce. Ale neskúšajte mikádo (bob). Husté vlasy strihané na dĺžku ramien môžu ísť veľmi do šírky.

Riešenie problému – urobte si vrstvený strih

Vrstvený strih, kedy vlasy siahajú po bradu vám umožní, aby sa vlasy uložili na seba. Vlasy „umravní“ aj vosk alebo balzam na vlasy, neprídu však o svoj prirodzený pohyb.

Problémy s vlasmi – britva a nožnice na preriedenie vlasov vašim vlasom škodia

Ak si necháte robiť strih do vrstiev, buďte opatrná. Môžu uškodiť rovnako ako môžu pomôcť. V snahe odstrániť trochu z masy vlasov vám môže kaderník vlasy prestrihávať, ak to však urobí nesprávne, vlasy ostanú krepovité a poškodené.

Riešenie problému – porozprávajte sa so svojím (novým) kaderníkom

Kaderník musí mať skutočne kvalitné nožnice na prestrihávanie vlasov, aby vám nepoškodili vlasy. Povedzte mu, aké sú vaše vlasy po použití nožníc na prestrihávanie, prípadne po použití britvy. Nožnice ako také sú v poriadku. Ak ste však náchylná ku krepovateniu vlasov, bude najvhodnejšie použiť nožnice skutočne iba na končeky. Kaderník môže použiť inú metódu, ako vlasy trochu preriediť bez toho, aby ich príliš poškodil.

Čítajte ďalej Vitamíny pre husté vlasy
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy