Smoothie proti vypadávaniu vlasov pre nádhernú korunu krásy

Posledná úprava 11.05.2018

Vďaka vitamínom a živinám z tohto smoothie možno bojovať proti vypadávaniu vlasov zvnútra, navyše prírodnými prísadami.

Tak ako sa menia ročné obdobia, keď prichádza jeseň a jar, trpia mnohí muži a ženy na temporárnu alopéciu, teda dočasné padanie vlasov súvisiace so zmenou ročných období. Napriek tomu môže byť takéto padanie vlasov veľmi stresujúce.

Prírodný a zároveň prirodzený spôsob, ako sa vyhnúť takémuto vypadávaniu vlasov, je prísun tých správnych živín nášmu telu – dostatok na to, aby netrpeli ani ľudské vlasy.

Pripravte si chutné a zdravé smoothie proti vypadávaniu vlasov.

Bojujte proti vypadávaniu vlasov pomocou stravy

Vypadávanie vlasov a samotná plešatosť môže mať rôzne príčiny. Napríklad endokrinné poruchy a nutričné nedostatky. A práve na tieto dve príčiny sa zameriame. Hormonálne poruchy a nedostatok vitamínov a minerálov môže spôsobiť vypadávanie vlasov. To však možno zvrátiť, ak sa budú konzumovať tie správne potraviny.

Nižšie sú uvedené niektoré potraviny, ktoré dodajú telu presne to, čo potrebuje pre rast vlasov. Smoothie nápoje sú jednoduchým a pohodlným spôsobom, ako si dať viacero takýchto potravín súčasne. Navyše, proti vypadávaniu vlasov a pre rast zdravých vlasov je vhodné konzumovať takého smoothie denne.

Príprava smoothie proti vypadávaniu vlasov

Tu je niekoľko prísad vhodných do smoothie proti vypadávaniu vlasov.

Špenát

Každá zelená listová zelenina je pre zdravie vlasov veľmi prínosná. Poskytuje totiž telu vitamíny A a C a tie súvisia s prirodzenou hydratáciou vlasov.

Navyše, listová zelenina telu poskytuje železo, ktoré je pre boj s vypadávaním vlasov dôležité. Vďaka nemu sú vlasy hladké a žiarivé. Zároveň bojuje s lupinami aj proti iným problémom vlasovej pokožky.

Ovos

Všetky celé zrná sú pre zdravé a krásne vlasy veľmi dôležité. Ovos obsahuje vitamíny B, tie stimulujú rast vlasov a bránia vo vypadávaní vlasov. Súčasne umožňuje, aby vlasy rástli hrubšie a pevnejšie.

Pomaranče

Pomaranče, rovnako ako zvyšok citrusových plodov, nám dodávajú významné množstvá vitamínu C. Ten podporuje tvorbu kolagénu. Aj kolagén je pre zdravé vlasy dôležitý. Vďaka nemu sú vlasy pevné a hebké.

Vlašské orechy

Orechy sú bohaté na obsah minerálnych látok. Sú vhodné hlavne ak máte jemné a krehké, lámavé vlasy. Dodáva im totiž pružnosť, takže sa toľko nelámu. A aj to je boj proti rednutiu a vypadávaniu vlasov.

Ľanový olej

Olej vyťažený z ľanových semiačok je bohatý na esenciálne mastné kyseliny. Tie stimulujú rast od vlasových folikulov a hydratujú vlasy. Ide o dôležitú prísadu pri suchých alebo poškodených vlasoch.

Pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice sú výborným výživovým doplnkom pre vlasy, nechty a pleť. Mnohí ľudia ich užívajú ako prevenciu vypadávania vlasov.

Maca

Koreň maca prospieva celému telu – dodáva nám vitamíny a minerály, hlavne železo. Navyše je maca vynikajúci hormonálny regulátor pre mužov aj pre ženy.

Budete potrebovať:

 • za hrsť mladého špenátu
 • 5 zrelých jahôd
 • polievkovú lyžicu ovsených vločiek (10 g)
 • pohár čerstvo vylisovanej pomarančovej šťavy (200 ml)
 • jednu lyžicu ľanového oleja (15 g)
 • 4 surové, nesolené orechy
 • jednu lyžicu pivovarských kvasníc (10 g)
 • jednu lyžičku prášku maca (5 g)

Príprava smoothie:

 1. Najskôr vytlačte šťavu z pomaranča.
 2. Pomarančovú šťavu zmiešajte so zvyškom prísad a mixujte aspoň minútu dohladka, aby v zmesi neboli hrudky.
 3. Nápoj proti vypadávaniu vlasov je ideálne piť každé ráno, na prázdny žalúdok. Tak bude jeho účinok lepší.
 4. Smoothie pripravujte tesne pred konzumáciou, zachováte tak všetky živiny.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

 • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
 • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy