Najlepšie omladzujúce účesy

Posledná úprava 16.03.2023

Úplne prvá vec, ktorú si na Vás ľudia všimnú sú Vaše vlasy, a tie môžu povedať veľa o Vašom veku, osobnosti a štýle. S pomocou správneho strihu môžete vyzerať o desať rokov mladšie! Popíšeme si niektoré z najlepších účesov, v ktorých budete vyzerať mladšie.

Trik je v tom, aby boli vlasy krátke. Po prvé, krátke vlasy sú nenáročné na údržbu, a po druhé, dodajú Vám facelift, vďaka ktorému budete vyzerať mladšie. Ak sa však nechcete svojich dlhých kaderí vzdať, môžete sa hrať s dĺžkou, mať vo vlasoch veľa vrstiev a schovať svoje vrásky alebo si zvoliť voľné kadere, s ktorými môžete vyzerať mladšie okamžite.

Zlý účes môže Vašej tvári pridať roky a pravdepodobne zvýrazniť vrásky na tvári. Tento článok Vám povie o tých najlepších účesoch, s ktorými budete vyzerať mladšie ihneď. Takže, tu sú...

Najlepšie účesy, v ktorých budete vyzerať mladšie

Nechajte vlasy elegantné a krátke!

Elegantný, krátky účes opticky vytiahne tvár smerom nahor, čo je úžasný facelift. Ak máte rovné alebo mierne vlnité vlasy, krátky zostrih Vám určite pomôže vzdorovať veku. Niekoľko prameňov ofiny začesaných do strany zamaskuje vrásky na čele a budete tak vyzerať mladšie!

Pridajte veľa vrstiev...

Ako človek starne, môže naraziť na problémy, ako je strata alebo rednutie vlasov a tak ďalej. V tom prípade naozaj potrebujete vrstvy ktoré orámujú tvár a schovajú vrásky. Mnoho vrstiev vo vlasoch Vám dodá nadýchaný a ľahký vzhľad. Môžete sa hrať s dĺžkou vrstiev a zvýrazniť tak črty tváre.

Roztomilý bob

Roztomilý bob je ideálny účes pre ľudí po 50 i 60. Tento účes odvádza pozornosť od vráskavého krku a budete v ňom vyzerať elegantne. Navyše, tento typ účesu je rozhodne jednoduchší na údržbu. Ak necháte vlasy vzadu kratšie a vpredu dlhšie, budete vyzerať sexy a sebavedomo.

Čo tak voľný bočný vrkoč?

Hoci vrkôčiky sú synonymom pre školáčky, nie vždy v nich budete vyzerať detsky. Voľný vrkoč na boku hlavy s množstvom objemu na temene hlavy je perfektná mladistvá voľba! Vrkoč môžete zmotať do drdolu, čo dodá účesu vitalitu.

Voľné kučery, ktoré maximalizujú objem

Pokiaľ máte dlhé vlasy a nechcete si ich ostrihať nakrátko; vždy si ich môžete nechať rozpustené a dodať vlasom objem pri korienkoch. Voľné kučery Vám odoberú desiatky rokov na veku z tváre, takže budete vyzerať mladšie a vlasy budú mať väčší objem!

Strapatý účes

Tento účes sa zvyčajne hodí tým ženám, ktoré majú vlasy po ramená a majú po 40-ke. Rozpustené vlasy Vám dodajú strapatý vzhľad ako by ste sa práve vrátili od vody! Plážové vlny a strapatý vzhľad Vás omladia a zvýraznia tvár.

Voľný nadýchaný cop

Ak si ostrihané vlasy upravíte správne, môžete určite vyzerať mladšie. Ľahko si hrebeňom natupírujte vlasy, aby ste im tak dodali objem a zviažte ich do copu. Cop s malým zdvihnutím na temene hlavy, Vám pomôže dosiahnuť dokonale očarujúci, no napriek tomu uvoľnený vzhľad. Tento účes opticky zdvihne oči, čím dodá tvári facelift a urobí vrásky menej viditeľné, takže budete vyzerať omnoho mladšie!

Ofina začesaná do strany vyzerá skvelo!

S ofinou začesanou do strany nikdy nemôžete nič pokaziť, bez ohľadu na váš vek. Budete s ňou vyzerať mladšie, dôveryhodne a mladistvo. Tento účes zvýrazní najlepšie črty vašej tváre, ako napríklad sánku, lícne kosti a oči a skryje všetky nedostatky.

Účesy s ofinou sú vôbec u žien tým obľúbenejšie, čím sú ženy staršie. Zakrývajú čelo, tým maskujú vrásky na čele aj drobné vrásky okolo očí, odpútavajú pozornosť od čela a zameriavajú ju na oči. Ak je ofina správne zastrihnutá, dokáže orámovať tvár, podčiarknuť líčka, obočie aj oči. Aká ofina by vám sedela najlepšie? Skúste tú najlichotivejšiu pre váš tvar tváre aj objavujúce sa vrásky na čele.

  • Okrúhla tvár: hodí sa k nej vrstvená ofina strihaná tak, aby sa konce dotýkali vrchnej časti obočia.
  • Hranatá tvár: vhodná je dlhá ofina zhrnutá nabok, aby ste zmäkčili hranatosť tváre.
  • Dlhá tvár: vsaďte na tupú ofinu končiacu tesne nad očami, takto dodáte úzkej tvári plnosť a zakryjete vrásky na čele.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy